مجله خودرو

رئیس فناوری شرکت می گوید فرهنگ F1 برای اطلاع رسانی به خودروهای جاده ای استون مارتین

به گزارش مستر مکانیک

به گفته فدلی، پروژه موتور وسط “بسیار هیجان انگیز” است

مدیر ارشد فناوری روبرتو فدلی در مورد رویکرد گیدون که به سرعت در حال تغییر است برای توسعه خودروهای جاده ای صحبت می کند

روبرتو فدلی یک سال پیش به عنوان مدیر ارشد فناوری به استون مارتین پیوست.

این ایتالیایی او از 26 سال کار در فراری لذت برد، که به اوج توسعه ابرخودروی لافراری منجر شد، سپس در BMW و FCA نقش آفرینی کرد. او به استون مارتین آمد تا با Amedeo Felisa، که در حال پیوستن به عنوان مدیرعامل بود، دوباره متحد شود – همان نقشی که در فراری در زمان فدلی در آنجا داشت.

خرید لوازم یدکی خودرو

اولین خودرویی که زیر نظر او در استون مارتین توسعه یافت، جایی که او تیمی متشکل از 800 مهندس را به عنوان مدیر ارشد فناوری نظارت می‌کرد، DB12 جدید بود.

زمانی که یک سال پیش به استون مارتین رسیدید، گزارش شما از رئیس لارنس استرول چه بود؟ و چگونه تجربه اولیه خود را پیدا کرده اید؟

“لورنس به من توضیح داد تا محصولات را مطابق با DNA جدید برند تغییر دهم. این تعریف جدید به اصطلاح شدت محور از نام تجاری باید از نظر فناوری و مشخصات قطعات در خودرو بهتر تعریف شود. .

“تیم یک سال پیش با ترکیب خوبی از استعدادهای جوان ایجاد شد. استون مارتین استعدادهای جوان زیادی دارد و من مسئولیت بیشتری را در قبال آنها ارتقا داده ام و به آنها گوش می دهم و به آنها فرصت هایی می دهم تا به پیشرفت ما طراوت بدهند.” فرآیندها و محصولات ما همراه با افراد با تجربه لوکس در حال حاضر، در حال ساختن یک تیم جالب با استعداد و تجربه جوان هستیم.

“هدف من برای امسال حول محور تعامل، علاقه و تعهد این تیم برای انجام بهترین کار، صحبت با یکدیگر، فکر کردن به محصولات بدون سیاست یا اتلاف وقت است، فقط هر روز برای بهتر شدن پرش می کنم.

“این فرهنگ تیم فرمول 1 است: هر روز شما برای کسب یک دهم در رقابت ها کار می کنید. ما همچنین شروع به نگاه کردن به اطراف خود کرده ایم و خود را نه تنها یک جزیره می دانیم، بلکه در مقایسه با رقبایمان هدف داریم که بهترین باشیم.”

ما محصولات زیادی داریم. هر چیزی که در محصولات یاد می‌گیریم، روش‌شناسی، فرآیندها و کار کردن با هم در محصولات مختلف در آینده دیده می‌شود.

رشد استعدادهای آینده چقدر برای شما مهم است؟

“هدف من ارتقای استعدادهای جوان، افراد ناب استون مارتین است که در اینجا برجسته شده اند. امیدوارم آنها بتوانند توسعه محصول را طی پنج تا هفت سال رهبری کنند. استون مارتین قبلا رهبری متفاوتی داشت؛ دفعه بعد که یک مدیر فنی جدید وجود دارد، آنها می توانند بیایند. از استون مارتین و در اینجا رشد کنید.

هدف دوم ایجاد یک تیم قوی و توانمند از تکنسین ها برای تضمین آینده استون مارتین است.

چه چیزی شما را جذب استون مارتین کرد؟

“من فکر نمی کنم پروژه دیگری به این هیجان در جهان وجود داشته باشد. این برند قرار است به مسیری کاملاً متفاوت تبدیل شود اما به گذشته احترام بگذارد. ما به محصولات مناسب و سودآوری نیاز داریم و باید آنچه را که قول داده ایم انجام دهیم. این هدف دیگر از لارنس استرول.

“اگر ما این کار را انجام دهیم، شرکت می تواند کاملاً تغییر کند. این کار را انجام دهید و ارزش سهام بالاتری به دست می آوریم و تجارت را آنطور که می خواهیم توسعه می دهیم.

“چالش واقعی و دلیلی که من پیشنهاد لارنس استرول را پذیرفتم این بود که می‌خواهم سهم خود را برای ایجاد ارزش و کمک به شرکت در افزایش ارزش ارائه دهم.

“برای یک برند لوکس اسپرت، ارزش بسیار نزدیک به محصولات است. با محصولات مناسب، ارزش ایجاد می کنید. از ساخت و فروش محصولات و راضی نگه داشتن مشتریان برای خرید دوباره آنها پول بیشتری دریافت می کنید.”

چرا با DB12 شروع به توسعه نرم افزار خود در خانه کرده اید؟

“ما مجبوریم که این کار را انجام دهیم: اگر این کار را نکنید، ممکن است بازار زیادی وجود داشته باشد که نتوانید مدیریت کنید. سپس شما توسط شخص دیگری هدایت می شوید، توسط شخص دیگری مدیریت می شوید. همه تولید کنندگان این کار را انجام می دهند. ما یکی از آخرین هاست اما ما باید این کار را انجام دهیم.

“این را می توان یکی از بزرگترین چالش های ما در نظر گرفت. تعداد افرادی که روی نرم افزار در بریتانیا کار می کنند زیاد نیست، و ما در تلاش برای یافتن افراد هستیم. ما در حال کار با دانشگاه ها و استارت آپ ها هستیم و ما برای به دست آوردن بهترین استعدادهایی که می توانیم پیدا کنیم، با آنها توافق کنیم.

“این یک سفر طولانی است. ما 50 درصد از افرادی را که امیدوار بودیم تا به حال استخدام کنیم، استخدام کرده ایم. ما حداقل به 100-150 نفر نیاز داریم و در حال تلاش برای یافتن افراد خوب و جوان در بریتانیا هستیم. همه به دنبال آنها هستند. [software engineers]، زیرا نرم افزار برای همه مشاغل مهم است.”

رابطه شما با مرسدس بنز چگونه تکامل خواهد یافت؟

«مرسدس هنوز یک [substantial] سهامدار و یک شریک فنی مهم برای ما. این نوع مشارکت کمتر از گذشته نخواهد بود. ما در حال توسعه شخصی سازی موتور هستیم که موتور پایه و فناوری آن از مرسدس بنز است.

“به دنبال چالش بعدی با ICE، یورو 7 هستم [emissions regulations]، بدون مرسدس ممکن است دچار مشکل شویم.

“در عین حال، مرسدس برای ما فقط یک موتور نیست، بلکه یک موتور است [also] معماری پایه برق ما ادغام اجزای جدید را در معماری پایه مرسدس انجام دادیم [for the DB12]. این همکاری در آینده نیز باقی خواهد ماند.”

پروژه موتور وسط در استون مارتین چقدر هیجان انگیز است؟

“بسیار هیجان انگیز. آخرین تجربه من در ایتالیا LaFerrari بود. من تجربه انجام این کار را دارم. DB12 شروع کار است؛ بسیار مهم است. محصول کاملاً متفاوت است، نه فقط اجزا بلکه [also] DNA و موقعیت برند به گذشته. ما این DNA را یکپارچه خواهیم کرد و بر این اساس به فکر محصولات جدید خواهیم بود.”

چگونه از سازگاری بین مدل های آینده آستون مارتین اطمینان حاصل می کنید؟

همه چیز در شرکت باید یکنواخت باشد: کیفیت توالت ها، غذای موجود در غذاخوری، مردم، توسعه دهندگان، افرادی که می فروشند. [the cars]. وقتی مورد بعدی را انجام دادید [car]، باید سازگار باشد – متفاوت اما سازگار.

“گذشته گذشته است، اما رئیس ما جهت و نتایج روشنی دارد که می‌خواهد از شرکت ببیند. واضح است: ما در یک مسیر روشن حرکت می‌کنیم. روزی نمی‌گذرد که در جهت متفاوتی باشیم. هدفی که باید به دست آوریم.”

چقدر با تیم فرمول 1 استون مارتین کار می کنید؟

ما از تجربیات و مهارت‌های F1 زیادی استفاده می‌کنیم. اکثر همکاری‌های ما در زمینه آیرودینامیک و دینامیک خودرو در شبیه‌ساز، با استفاده از سیم‌کارت F1 آن‌ها است. همچنین در زمینه مدیریت انرژی. آنها تجربیات بسیار قوی برای خودروهای الکتریکی و فیبر کربن دارند.

به علاوه، فرناندو آلونسو یکی از معدود رانندگان فرمول یک است که به این توانایی علاقه مند است. [of the road cars] همچنین.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد