مجله خودرو

رئیس می گوید فورد هنوز برای خودروهای برقی چینی آماده نیست

رئیس شرکت فورد موتور هشدار داده است که این شرکت هنوز برای تهاجم به خودروهای الکتریکی چینی (EVs) آماده نیست، اما در حال رسیدن به آن است.

آنها خیلی سریع توسعه یافتند و آنها را در مقیاس بزرگ توسعه دادند. و اکنون آنها آنها را صادر می کنند.» آقای فورد در CNN گفت فرید زکریا جی پی اس وقتی از او پرسیده شد که آیا او آماده رقابت با خودروهای برقی چینی در ایالات متحده است یا خیر.

“آنها اینجا نیستند، اما آنها به اینجا خواهند آمد، ما فکر می کنیم، در یک مقطع زمانی، ما باید آماده باشیم، و ما آماده می شویم.

“ما چیزهای زیادی یاد گرفتیم. وقتی ژاپنی ها به آمریکا آمدند به گذشته نگاه می کنم، ما آماده نبودیم. بعد کره ای ها آمدند و ما واقعاً آماده نبودیم.

“خوب حدس بزنید، دوباره اتفاق می افتد و ما آماده خواهیم بود زیرا کاملاً آگاه هستیم که عدم آمادگی چه می کند.”

در حالی که خودروهای برقی چینی با نشان‌های BYD و MG وارد استرالیا شده‌اند و انبوهی از برندها از Hongqi تا Nio وارد اروپا شده‌اند، هیچ برند چینی در حال حاضر در بازار ایالات متحده رقابت نمی‌کند.

با این حال، شرکت های چینی مانند ولوو و پولستار و حتی خودروهای ساخت چین از برندهای آمریکایی مانند بیوک و لینکلن در آنجا رقابت می کنند.

من فکر می کنم که ما چینی ها را رقیب اصلی می بینیم، نه جنرال موتورز یا تویوتا. ماه گذشته جیم فارلی، مدیرعامل فورد، گفت: چینی‌ها نیروگاه خواهند بود.» با اشاره به اینکه 70 درصد از خودروهای برقی جهان در چین تولید می‌شوند و BYD، Geely، Changan، SAIC Motor و GWM به عنوان «برندگان» نام‌گذاری شدند.

برای شکست دادن آنها، یا باید یک برند بسیار متمایز داشته باشید، که ما فکر می کنیم، یا باید آنها را به قیمت تمام شده شکست دهید. اما اگر مقیاس آنها 5 برابر شما باشد، چگونه می توانید آنها را از نظر هزینه شکست دهید؟ بنابراین، من نمی دانم.

“اروپایی ها به آنها اجازه ورود دادند. بنابراین، اکنون آنها در اروپا با حجم بالایی می فروشند. ما باید اینجا در ایالات متحده تصمیم بگیریم.

قانون کاهش تورم که اخیراً تصویب شده است، رقابت برندهای خارجی در بازار خودروهای الکتریکی ایالات متحده را دشوارتر کرده است.

برای شروع، آنها باید در ایالات متحده ساخته شوند تا واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی 7500 دلار آمریکا (11024 دلار استرالیا) باشند. علاوه بر این، باتری های آنها باید تا سال 2024 40 درصد از مواد خود را از آمریکای شمالی یا یک شریک تجاری ایالات متحده تامین کنند تا واجد شرایط دریافت این اعتبار باشند.

این نیاز به مواد به طور فزاینده‌ای سخت‌تر می‌شود و تا سال 2027 خودروهای برقی باید 80 درصد از مواد باتری خود را از یکی از این کشورها تهیه کنند تا واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی باشند.

آقای فارلی هشدار داد که صنعت لیتیوم ایالات متحده آماده نیست.

خب، مسئله این است که لیتیوم بسیار فراوان است. مشکل این است که 12 سال تا 15 سال طول می کشد تا فقط مجوز بگیرد.»

برای بیرون آوردن آن از زمین و سپس پردازش آن، قابلیت پردازش در آمریکای شمالی به غیر از سایت Corpus Christi تسلا، صفر است.»

با وجود این موانع نظارتی، بیل فورد پیش بینی می کند که خودروسازان چینی در نهایت وارد بازار داخلی شرکت او شوند.

فورد در حال حاضر سه خودروی برقی – E-Transit، Mustang Mach-E و F-150 Lightning را در آنجا به فروش می‌رساند.

این شرکت اخیراً نسل بعدی پیکاپ تراک الکتریکی و دو شاسی بلند را معرفی کرده است که قرار است هر دو در سال 2025 وارد تولید شوند.

این شرکت در اوایل سال جاری اعلام کرد که انتظار دارد 3 میلیارد دلار (4.49 میلیارد دلار استرالیا) قبل از کسر مالیات در تجارت خودروهای الکتریکی مدل e خود در سال جاری از دست بدهد که از 2 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است، زیرا سایت‌های تولید جدید در کنتاکی و تنسی را آماده می‌کند.

انتظار می رود سرمایه گذاری فورد در سه کارخانه تولید برق و باتری حدود 11.4 میلیارد دلار آمریکا (15.7 میلیارد دلار استرالیا) هزینه داشته باشد و حدود 11000 شغل ایجاد کند.

با این وجود، فورد گفته است که انتظار دارد هزینه های تولید در مقابل درآمدهای نسل اول خودروهای برقی خود در سال جاری کاهش یابد و خودروهای برقی این شرکت بین سال های 2030 تا 2035 به قیمت برابری با خودروهای احتراقی برسند.

فورد استرالیا در حال حاضر خودروهای برقی را در E-Transit ارائه می دهد، به طوری که موستانگ Mach-E امسال و E-Transit Custom و Puma EV در سال 2024 عرضه می شوند.

این شرکت وعده پنج خودروی برقی را تا پایان سال 2024 در استرالیا داده است که مدل پنجمی را که هنوز تایید نشده باقی می گذارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد