مجله خودرو

رانندگان ادعا می کنند که ‘No Mow May’ جاده های بریتانیا را خطرناک تر کرده است

به گزارش مستر مکانیک

رانندگان نگران کاهش دید هستند که ادعا می‌کنند ناشی از حاشیه‌های کنار جاده است

No Mow May، کمپین برای جلوگیری از چمن زنی و تشویق زندگی گیاهی، توسط رانندگانی که نگران کاهش دید هستند که به دلیل رشد بیش از حد چمن، گل ها و گیاهان در حاشیه ایجاد می شود، علامت گذاری شده است.

در ماه ژوئن، کالین دیر، راننده‌ای که در نزدیکی های ویکومب، باکینگهام‌شر زندگی می‌کند، زمانی که بخشی از لبه‌ای را که ادعا می‌کرد بیش از حد رشد کرده است، برداشت و باعث شد چندین خودرو در نزدیکی از دست رفته باشند.

او به Bucks Free Press گفت: “در چند هفته گذشته، متوجه شدم که چمن در حاشیه نزدیکی ما بسیار زیاد است. تصادفات بدی در گذشته رخ داده است که اتومبیل ها قادر به دیدن اتومبیل های دیگر نبوده اند. امسال به خصوص بد است و من چندین برخورد نزدیک دیده ام.

خرید لوازم یدکی خودرو

سخنگوی این شورا گفت که نیاز به حفظ دید برای کاربران جاده را به رسمیت می شناسد، اما قطع چمن کمتر به نفع گل های وحشی و گرده افشان ها بوده و پول صرفه جویی شده صرف تعمیرات جاده می شود.

عزیز تنها نیست که نگرانی های خود را در مورد وضعیت بیش از حد رشد برخی از حاشیه های کنار جاده ابراز می کند. به عنوان مثال، رانندگانی که در صفحه اجتماعی فیس بوک سیدموث می نویسند، تقاطع ها و دوربرگردان هایی را شناسایی کرده اند که آنها ادعا می کنند با تصمیم شورا مبنی بر عدم چمن زنی، دید در آنها به خطر افتاده است.

یکی از ساکنان این شهر نوشت: «می توانم [the council] کمی بیشتر در مورد حاشیه های کنار جاده ای که بیش از حد رشد کرده اند، انجام دهید زیرا آنها جاده ها را بسیار ناامن می کنند. من متوجه هستم که این روند حفاظت از زیستگاه حشرات است، اما مطمئناً نه به قیمت جان مردم.» دیگری پاسخ داد: «شاید باید اینطور باشد، هیچ چمن زنی نمی‌میرد.»

نگرانی های آنها در یک نظرسنجی که سال گذشته توسط RAC انجام شد منعکس شده است. این نشان داد که رانندگان به طور فزاینده ای از استاندارد نگهداری چمن و شاخ و برگ در جاده های محلی خود ناراضی هستند. [see bar charts, below] و این عمل را مقصر کاهش شرایط جاده می دانند.

No Mow May توسط PlantLife، یک موسسه خیریه بین المللی حفاظت از محیط زیست، برای افزایش آگاهی در مورد مزایای اجازه دادن به گیاهان برای شکوفایی ایجاد شد. اگرچه آنها موظف به حفظ حاشیه های کنار جاده هستند، شوراها مجازند شیوه های خود را تطبیق دهند و بیش از 300 مقام محلی با استراتژی های تنوع زیستی، راهبردهای ترویج شده توسط PlantLife را اتخاذ کرده اند.

با این حال، مارک اسکوفیلد، مشاور جاده در PlantLife، می‌گوید که استراتژی بدون دریدن به تنهایی چیزی نیست که سازمان او از آن حمایت می‌کند.

اسکوفیلد گفت: “در مورد جاده‌ها، بحث مدیریت معقول‌تر حاشیه‌ها است. شورای شهرستان دورست یکی از اولین کسانی بود که روش برش و جمع‌آوری را برای حفظ حاشیه‌ها اتخاذ کرد. آنها سالی دو بار در بهار و اواخر تابستان قطع می‌کردند. به جای رها کردن قلمه های زائد برای پوسیدگی، جایی که آنها رشد تازه را تشویق می کنند، آنها را حذف می کنند یا دورتر می ریزند. لبه بارورتر می شود، بنابراین چمن کوتاه تر می شود و نیاز به برش کمتری دارد.”

این ایده است، اما فریاد رانندگانی که نگران لبه‌های کوبیده نشده هستند، نشان می‌دهد که کار نمی‌کند.

شوفیلد می گوید: «من هم یک موتور سوار هستم. “ایمنی جاده‌ها کلیدی است و مدیریت حاشیه باید این را منعکس کند. گیاهان بلند می‌توانند برای افرادی که سرعت خود را برای پیوستن به خطوط، خروج از تقاطع‌ها یا مذاکره در گوشه‌ها تنظیم می‌کنند، خطری ایجاد کنند. لبه باید به‌عنوان امتداد مسیر روکش‌دار دیده شود و مدیریت شود. ایمنی را بهینه کنید، اما این بدان معنا نیست که مرزهای ما نمی توانند نقش خود را در مقیاس ملی در کمک به بازیابی طبیعت ایفا کنند.”

نظر رانندگان در مورد وضعیت جاده ها و بزرگراه ها چیست؟

گزارش RAC در مورد اتومبیلرانی، 2022، نشان می‌دهد که رانندگان به طور فزاینده‌ای از وضعیت جاده‌ها و بزرگراه‌های محلی ناراضی هستند و بیشتر آن‌ها نگهداری ضعیف حاشیه‌های کنار جاده‌ها را مقصر می‌دانند. در اینجا برخی از یافته های این گزارش آمده است.

س: با فکر کردن به یک سال پیش، آیا می گویید وضعیت جاده های محلی شما که مرتباً در آنها رانندگی می کنید …؟

س: شما گفتید که وضعیت جاده های محلی که مرتباً در آن تردد می کنید بدتر است. لطفاً بفرمایید چرا چنین احساسی دارید؟

س: با فکر کردن به یک سال پیش، آیا می گویید وضعیت بزرگراه هایی که مرتباً در آن تردد می کنید …؟

س: گفتید وضعیت بزرگراه هایی که مرتباً در آن تردد می کنید بدتر است. لطفاً بفرمایید چرا چنین احساسی دارید؟

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد