مجله خودرو

رانندگان در بحبوحه بحران هزینه های زندگی خدمات خود را کاهش دادند

به گزارش مستر مکانیک

برخی از گاراژها زمان انتظار طولانی تری را برای رزرو سرویس با وجود کاهش هزینه گزارش می دهند

گزارش VWFS نشان می دهد که یک سوم مالکان خدمات ضروری را از دست می دهند. دیگران با افزایش سن خودروها بیشتر هزینه می کنند

شواهد نشان می‌دهد که با افزایش هزینه‌های زندگی و افزایش قیمت خودروهای دست دوم، رانندگان در دو دسته قرار می‌گیرند: آنهایی که برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود هزینه تعمیر و نگهداری خودرو را کاهش می‌دهند و دیگرانی که قادر به تعویض خودروی خود نیستند و از هزینه‌های بالای تعمیر در آینده می‌ترسند. ، بدون هیچ سوالی در حال سرویس یا تعمیر آنها هستند.

بر اساس یک نظرسنجی از 2000 راننده توسط خدمات مالی فولکس واگن (VWFS)، یک سوم مالکان به دلیل افزایش هزینه های زندگی، خدمات ضروری خودرو خود را از دست داده اند و تقریبا نیمی از افراد زیر 35 سال با دانستن نیاز خودرو خود سفر کرده اند. نگهداری ضروری

خرید لوازم یدکی خودرو

مایک تاد، مدیرعامل VWFS گفت: «بحران هزینه‌های زندگی بسیاری از رانندگان، به‌ویژه رانندگان جوان‌تر را به فکر تصمیم دشوار نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری ضروری خودرو و به خطر انداختن ایمنی انداخته است.

نظرسنجی فولکس واگن در ماه‌های اخیر از سوی شرکت‌هایی از جمله Halfords و Book My Garage دنبال می‌شود که هر کدام گزارش می‌دهند که رانندگانی که پول نقد ندارند خدمات خودرو را کاهش می‌دهند.

به نظر می رسد ادعاهای آنها با تجربه دلالان خودرو تایید می شود. بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، 41 درصد از فروشندگان می گویند خودروهایی که خرده فروشی می کنند در حال قدیمی شدن هستند و 54 درصد نیز وضعیت عمومی آنها رو به وخامت است.

Paul Burgess، مدیر عامل Startline گفت: وضعیت عرضه سهام برای فروشندگان واقعاً بهتر نمی شود و از برخی جنبه های کلیدی، در حال بدتر شدن است، زیرا خرده فروشان مجبورند خودروهایی را بفروشند که در حال پیر شدن و وضعیت بدتر هستند. Motor Finance که گزارش ردیاب خودروی استفاده شده را تهیه می کند.

نایجل هرلی، مدیرعامل Car Shop، در بحثی در مورد بازار خودروهای دست دوم در پخش اینترنتی Autocar Business، گفت که خودروهای دست دوم قدیمی که با قیمت حدود 10000 پوند خرده‌فروشی می‌شوند، یک ریسک پس از فروش از نظر ایرادات و ادعاهای سرقفلی هستند.

میانگین خودروهای بریتانیا در حال حاضر 8.4 سال سن دارند، که بالاترین رقم ثبت شده است، اما حدود 5.3 میلیون خودروی 15 ساله و بالاتر از 1.7 میلیون در سال 2001 افزایش یافته است.

اگرچه در ماه‌های اخیر با کاهش محدودیت‌های عرضه خودروهای جدید، سهام خودروهای دست دوم افزایش یافته است، اما تعداد فروش خودروهای دست دوم تقریباً 9 درصد کمتر از قبل از همه‌گیری است.

امیدواری ها مبنی بر اینکه این امر ممکن است به کاهش قیمت خودروهای دست دوم منجر شود، با آخرین ارقام، که در واقع افزایش در ماه آوریل را نشان می دهد، از بین رفته است و بسیاری را مجبور به حفظ خودروهای قدیمی خود کرده است. با این حال، همانطور که بررسی های اخیر ادعا می کنند، همه این خودروها توسط مالکانی که قادر به پرداخت هزینه خدمات نیستند، نادیده گرفته نمی شوند.

به گفته اندی ساوا، مشاوری که به گاراژها برای افزایش بهره وری خود توصیه می کند، به ویژه گاراژهای مستقل بسیار شلوغ هستند.

وی گفت: زمانی که زمان رزرو مشتری سه تا پنج روز بود، اکنون 10 تا 14 روز است. “مردم پول بیشتری را برای خودروهای خود خرج می کنند زیرا به دلیل کمبود عرضه و قیمت بالای خودروهای دست دوم که به دنبال کووید اتفاق افتاد، مجبور هستند آنها را برای مدت طولانی تری نگه دارند و بنابراین از آنها مراقبت می کنند.”

سخنان Savva توسط سخنگوی Peter Silvester & Sons، یک گاراژ مستقل مستقر در نزدیکی Guildford، تکرار شد و گفت: “یک سال پیش، ما می‌توانستیم ظرف چند روز روی خودروی مشتری کار کنیم، اما اکنون 10 روز رزرو شده‌ایم. از پیش. طبق تجربه ما، مشتریان خدمات خودرو را کاهش نمی دهند.

بررسی های ساده برای جلوگیری از قبوض خدمات بزرگ

روغن: گشت‌های RAC سطح روغن هر وسیله نقلیه‌ای را که حضور می‌یابند بررسی می‌کنند و متوجه می‌شوند که از هر سه یک نفر به طور خطرناکی پایین است.

لاستیک ها: لاستیک‌ها را از نظر شکاف، برآمدگی، ساییده شدن آج زیر 1.6 میلی‌متر و فشار کم بررسی کنید – و تیغه‌های برف پاک کن را از نظر شکاف و ترک بررسی کنید.

خنک کننده: قبل از سفر، زمانی که موتور سرد است، سطح بطری انبساط را بررسی کنید.

برق: بررسی کنید که همه چراغ‌ها کار می‌کنند و اتصالات باتری خودرو تمیز و محکم هستند. اگر عمر باتری آن بیش از چهار سال باشد، ممکن است عمر باتری به پایان برسد.

دوشاخه ها: به طور کلی، شمع ها باید هر 30000 مایل تعویض شوند و شمع ها در 100000 نیاز به تعویض دارند.

ترمز: سطح روغن ترمز را بررسی کنید. مایع باید تقریباً هر دو سال یکبار تعویض شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد