مجله خودرو

راه حل ساده فعالان برای توقف خودروهای خودران

ساکنان سانفرانسیسکو به روشی بسیار ساده به گسترش ربات‌اکسی‌های Cruise و Waymo در شهر خود اعتراض می‌کنند.

همانطور که در ویدیوهای TikTok و Twitter مشاهده می‌شود، هفته مخروط شامل فعالان به اصطلاح خیابان‌های ایمن می‌شود که یک مخروط ترافیکی را روی کاپوت خودروهای خودران که مسافران را جابه‌جا نمی‌کنند، قرار می‌دهند.

این اعتراض پیش از جلسه رای گیری کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا در 13 ژوئیه انجام می شود، جایی که انتظار می رود این نهاد به اجازه گسترش کروز و Waymo در شهر رای دهد.

در واقع، این “نتیجه پیشنهادی” در دستور کار جلسه است، با توجه به اینکه CPUC این تغییرات پیشنهادی “پیش بینی نمی شود که منجر به خطرات ایمنی قابل توجهی شود”.

این تغییر به این شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا کرایه‌های سواری رباتاکسی کاملاً مستقل در سراسر شهر را در ۲۴ ساعت شبانه‌روز دریافت کنند.

بر اساس مجوز فعلی کروز، تنها می‌تواند خدمات روباتاکسی پولی را از ساعت 10 شب تا 6 صبح در مناطق محدود ارائه دهد، در حالی که مجوز Waymo مستلزم حضور راننده ایمنی انسانی است. هر دو شرکت مجاز به ارائه خدمات رایگان و بدون راننده هستند.

کروز در بیانیه‌ای که توسط کروز منتشر شد، گفت: «نه تنها این درک از نحوه عملکرد AVها نادرست است، بلکه خرابکاری است و رفتارهای ناامن و بی‌احترامی را در جاده‌های ما تشویق می‌کند». TechCrunch.

“ما مجریان قانون را از هرگونه تداخل ناخواسته یا ناایمن وسایل نقلیه خود در جاده های عمومی مطلع خواهیم کرد.”

این فعالان به دلایل متعددی به این گسترش اعتراض می‌کنند، از جمله حوادثی که وسایل نقلیه خودران مسدود می‌کنند حمل‌ونقل عمومی، تداخل با خدمات اضطراری و حتی کشتن یک سگ را به خوبی منتشر می‌کنند.

با این حال، برخی از تصاویر و ویدئوهای خودروهای مخروطی نشان می دهد که آنها در وسط خیابان متوقف شده اند – دقیقاً یکی از شکایات فعالان در مورد این خودروها.

در یکی از ویدیوهای TikTok که از هفته مخروط حمایت می کند، فعال Safe Street Rebel با گسترش Waymo و Cruise مخالفت می کند زیرا آنها «[partner] با پلیس برای ثبت نام همه افراد در تمام مدت بدون رضایت» و «فقط برای این وجود دارد که شرکت‌های خودروسازی سود محور بر مسلط باقی بمانند و کار ترانزیت را دشوارتر کنند».

فعالان در اعتراض به گسترش روباتاکسی در سانفرانسیسکو تنها نیستند.

در خلاصه CPUC از اعتراضات مطرح شده توسط San آمده است: “سانفرانسیسکو نگرانی خود را در مورد گسترش خدمات تجاری در ساعات اوج روز ابراز می کند، زیرا توقف ها و تاخیرها احتمالاً بر مسافران بیشتری هم در خط(های) حمل و نقل آسیب دیده و هم در سراسر سیستم تأثیر می گذارد.” اداره حمل و نقل شهری فرانسیسکو (SFMTA)، اداره حمل و نقل شهرستان SF (SFCTA) و دفتر شهرداری معلولان.

علاوه بر این، سانفرانسیسکو توقف‌های برنامه‌ریزی نشده و مانورهای ناایمن توسط هواپیماهای کروز را توصیف می‌کند که بر پاسخ‌دهندگان اضطراری تأثیر گذاشته است.

“اینها شامل حوادثی می شود که در آن یک Cruise AV مانع از حرکت خودروی آتش نشانی در حال حرکت به سمت شرایط اضطراری، عبور از شیلنگ آتش نشانی یا ورود نامناسب به صحنه اضطراری می شود.”

طبیعتاً گروه‌های تاکسی‌رانی مانند اتحاد کارگران تاکسی سانفرانسیسکو و اتحاد برای کارگران مستقل نیز به گسترش روباتاکسی اعتراض کرده‌اند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد