مجله خودرو

رولزرویس انرژی هیدروژنی را برای مدل های آینده EV در نظر می گیرد

به گزارش مستر مکانیک

اسپکتر جدید هفته گذشته اولین حضور اروپایی خود را در ویلا d’Este ایتالیا انجام داد

تورستن مولر اوتووس می گوید شرکت ممکن است از باتری ها خارج شود اما احتراق هیدروژن را رد می کند.

رولزرویس در حال بررسی تعویض از باتری های معمولی به پیشرانه های پیل سوختی هیدروژنی برای خودروهای الکتریکی آینده خود است که این فناوری به اندازه کافی برای تجاری سازی در مقیاس بالغ شود.

رولزرویس اسپکتر جدید – که اولین خودروی اروپایی خود را هفته گذشته در ویلا d’Este ایتالیا انجام داد – اولین خودروی برقی شرکت گودوود است و در ماه سپتامبر با یکی از بزرگترین باتری های نصب شده بر روی هر خودروی تولیدی با سرعت 120 کیلووات ساعت وارد تولید خواهد شد.

خرید لوازم یدکی خودرو

برد ادعایی آن بیش از 300 مایل است و به سرعت در 195 کیلووات شارژ می شود. با این حال، Torsten Müller-Otvös، مدیر عامل شرکت می گوید موقعیت منحصر به فرد رولزرویس، و مورد استفاده تخصصی مالک معمولی، امکان در نظر گرفتن هیدروژن را به عنوان سوخت جایگزین در آینده باز می کند.

مولر-اوتووس در صحبت با Autocar در اولین حضور اسپکتر، به این پیشنهاد پاسخ داد که فناوری احتراق هیدروژن از نوعی که توسط JCB و تویوتا تبلیغ می‌شود، ممکن است برای خودروهای لوکس بزرگ و سنگین شرکت او – که تا حدی به دلیل موتورهای ابریشمی V12 شهرت دارند، مناسب باشد.

او گفت: «فکر می‌کنم یک موتور احتراق هیدروژنی چیزی نیست که من به هیچ وجه به آن توجه کنم، زیرا قبلاً سال‌ها پیش آزمایش شده بود.

او افزود: «این کارآمدترین راه برای استفاده از هیدروژن نیست. اگر در آینده از هیدروژن استفاده شود، آنگاه پیل سوختی است. و سلول های سوختی هیچ تفاوتی با باتری ندارند. این فقط نحوه دریافت انرژی است.

“چرا که نه؟ وقتی زمان مناسب برای ما باشد، و وقتی فناوری بسیار پیشرفته است، می گویم که قطعاً چیزی است که ما به عنوان رولزرویس دنبال می کنیم. چرا که نه؟ ممکن است از باتری‌ها خارج شویم و ممکن است وارد سلول‌های سوختی شویم.»

اظهارات مولر اوتووس در حالی مطرح می شود که BMW مدل کم حجم iX5 Hydrogen را عرضه می کند، نمونه اولیه سلول سوختی که از سلول های عرضه شده توسط تویوتا استفاده می کند – که خود طرفدار خودروهای جاده ای با موتور هیدروژنی است.

این مدل تنها در تعداد کمی فروخته خواهد شد، اما رئیس BMW، الیور زیپس، گفت که عرضه آن نمادی است برای نشان دادن بلوغ فنی این نوع سیستم محرک و تأکید بر پتانسیل آن برای آینده.

Müller-Otvös موافق است که این فناوری در آینده جایگاهی خواهد داشت، به خصوص وقتی صحبت از خودروهای رولزرویس متوسط ​​می شود، که به طور سنتی برای سفرهای طولانی مدت به طور مکرر استفاده نمی شود.

با این حال، مولر اوتووس اذعان می‌کند که یک مانع باقی می‌ماند: «بدیهی است که نمی‌توانید شارژ هیدروژنی را در خانه داشته باشید، در حالی که [with battery EVs] شما یک مزیت بزرگ دارید و همه مشتریان ما گاراژهای بزرگی دارند. فضای زیادی در خانه وجود دارد و در ساختمان های اداری فضای زیادی برای نصب شارژ وجود دارد.

بسیاری از مشتریان ما در حال حاضر شارژ در خانه نصب کرده اند، زیرا برای بسیاری، اسپکتر اولین خودروی الکتریکی آنها نیست. به همین دلیل، رولزرویس در حال “نظارت دقیق” پیشرفت‌ها در زیرساخت‌های سوخت هیدروژنی برای ارزیابی امکان‌سنجی نیروی محرکه هیدروژنی است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد