مجله خودرو

زیر پوست: چگونه فناوری ترمز جلوتر از یورو 7 پیشرفت می کند

به گزارش مستر مکانیک

کالیپر سبز گرد و غبار ترمز را با گشتاور ترمز باقیمانده کمتر برای کارایی بیشتر کاهش می دهد.

با ارائه مقررات یورو 7 برای ترمزها و لاستیک ها، کانتیننتال با یک راه حل جدید پاسخ می دهد

مقررات آلایندگی یورو 7 قرار است در جولای 2025 به اجرا درآیند و علاوه بر اینکه سخت‌ترین آنها هستند، دامنه آنها فراتر از انتشار گازهای گلخانه‌ای معمول است و خودروهای الکتریکی را نیز می‌گیرد.

برای اولین بار در سراسر جهان، خودروها، وانت‌ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها برای انتشار ذرات ناشی از ترمزها و لاستیک‌ها نیز کنترل می‌شوند. برای ترمزها، این به معنای ذرات ریز گرد و غباری است که تولید می‌کنند، و برای لاستیک‌ها، تولید میکروپلاستیک در حین سایش آنهاست.

خرید لوازم یدکی خودرو

تاکنون مشخص نیست که سازندگان تایر چگونه برنامه ریزی می کنند تا میکروپلاستیک ها را فراتر از کاهش سرعت سایش کاهش دهند، که موثر است و مزایای دیگری نیز دارد. اما با ترمز، سازندگان قطعات در حال حاضر با برخی از فناوری‌های کاملاً جدید از بازی جلوتر هستند.

یکی از نمونه ها Green Caliper از Continental است که این شرکت پس از اعلام پیشنهادات آلایندگی جدید در اواخر سال 2022 آن را فاش کرد. Green Caliper دو مزیت دارد.

یکی اینکه گرد و غبار ترمز را کاهش می دهد و دیگری اینکه با کاهش مصرف انرژی برد را افزایش می دهد. کالیپر “مشت” با استفاده از چیزی به نام گشتاور ترمز باقیمانده کمتر، دو کار را همزمان انجام می دهد. معمولاً با کالیپرهای ترمز هیدرولیک، پس از رها شدن ترمز، لنت ها کمی روی دیسک کشیده می شوند.

اما در اینجا، گشتاور ترمز باقیمانده کمتر بین لنت ها و دیسک (پس از خروج راننده از ترمز) کمتر از 0.2 پوند فوت است، که تقریباً برابر است با بی ضرر بودن. ترمزها همراه با سیستم ترمز به سیم MK C2 Continental استفاده می شوند، که شکاف بزرگتر بین لنت ها و دیسک مورد نیاز برای دستیابی به گشتاور باقیمانده کمتر را در نظر می گیرد، بنابراین راننده متوجه شلی یا کمبود آن نمی شود. در پدال ترمز احساس کنید

خودروهای برقی از دو نوع ترمز استفاده می کنند: ترمز بازیابی (معروف به احیا کننده) و ترمز معمولی که به ترمز پایه معروف است. این کالیپر به طور خاص طراحی شده است تا در نظر بگیرد که طبق گفته کانتیننتال، در بیش از 80 درصد کاهش سرعت، نیازی به ترمز پایه نیست.

آنها هنوز هم در هنگام توقف اضطراری می توانند این کار را انجام دهند، اما از آنجایی که بار حرارتی روی ترمزها بسیار کمتر است، آنها به اندازه یک ماشین معمولی کار نمی کنند.

در نتیجه، کولیس فشرده‌تر و لنت‌ها کوچک‌تر و نازک‌تر هستند، چیزی که با کاهش نرخ سایش امکان‌پذیر است. قطعه ای که در بالای دیسک ها قرار می گیرد نیز نازک تر است و “ارتفاع پل کم” را ایجاد می کند که به دیسک اجازه می دهد قطر بیشتری داشته باشد و اهرم بیشتری ایجاد کند تا ترمز بتواند برای همان نیروی گیره کندتر کند.

به طور کلی، ترمز در هر گوشه 5 کیلوگرم سبک تر از ترمز معمولی است، کاهش وزن به افزایش برد کمک می کند و باعث افزایش وزن به شکل بدون فنر کمتر می شود.

هنگامی که اعلام شد، گرین کالیپر به مرحله ای رسیده بود که می توانست ظرف دو تا سه سال با یک وسیله نقلیه ادغام شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد