مجله خودرو

زیر پوست: چگونه چرخ‌های لنگر می‌توانند سرعت شارژ سریع EV را افزایش دهند

به گزارش مستر مکانیک

شرکت انگلیسی Levistor در حال توسعه فناوری چرخ لنگر مورد استفاده در تقویت کننده قدرت جنبشی Zoozter Zooz است.

جزء چند ساله ممکن است گسترش و قابلیت اطمینان را بهبود بخشد. شرکت بریتانیایی در حال توسعه سیستم های طولانی مدت است

چرخ طیار به عنوان نوعی ذخیره انرژی در حال بازگشت است و می تواند ما را از صف های طولانی شارژرهای سریع برقی در مسیرهای شلوغ نجات دهد.

فلایویل ها از سال نقطه وجود داشته اند. رایج ترین کاربرد آنها برای صاف کردن منبع تغذیه در موتورهای رفت و برگشتی است. آن‌ها این کار را با ذخیره انرژی جنبشی انجام می‌دهند و گشتاور یکنواخت جریان را تضمین می‌کنند، زیرا موتور آن تنفس میلی‌ثانیه‌ای را بین ضربه‌ها و ضربه‌هایی که باعث حرکت آن می‌شود، انجام می‌دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

فلایویل های بزرگتر یا بسیار سریعتر به عنوان باتری های مکانیکی عمل می کنند و باز هم استفاده از آنها در اشکال مختلف حمل و نقل (مانند لوکوموتیوهای راه آهن و تراموا) و در کاربردهای ثابت جدید نیست.

آنها تقریباً توسط ویلیامز در دوره KERS در فرمول 1 مورد استفاده قرار گرفتند، اما ویلیامز هیبرید پاور برای توسعه تجاری این ایده به جای آن راه اندازی شد. سایر توسعه دهندگان نوآوری های چرخ فلایویل کوچک و بسیار پر سرعت شامل Flybrid Systems و Volvo مستقر در بریتانیا بودند که نمونه های اولیه را توسعه و آزمایش کردند.

با این حال، جایی که آنها می توانند بدرخشند، مانند سیستم های ذخیره انرژی است – باتری های مکانیکی متصل به شارژرهای فوق سریع.

یک شبکه شارژ عمومی قابل اعتماد، یا بهتر بگوییم فقدان آن، منبع نگرانی فزاینده ای در بین رانندگان فعلی و بالقوه EV است. رشد فروش خودروهای برقی در بریتانیا خوب است، اما با افزایش گزارش‌هایی از ورود رانندگان به نقاط شارژ برای یافتن آن‌ها درگیر، مسدود یا خارج از سرویس، اضطراب محدوده با اضطراب شارژ تعویض شده است.

در کل شبکه بریتانیا انرژی کافی برای پوشش گسترش EV وجود دارد، و National Grid گزارشی (با عنوان سناریوهای انرژی آینده) در مورد چگونگی برنامه ریزی برای اطمینان از وجود آن منتشر کرده است.

اما مقابله با افزایش قدرت مورد نیاز در شبکه های محلی همچنان یک چالش است. اگر پست‌های محلی که به آن‌ها متصل هستند نتوانند پاسخگوی تقاضا باشند، شارژرهای سریع و فوق سریع نمی‌توانند آنطور که باید عمل کنند، اما ارتقای آنها پرهزینه و زمان‌بر است.

سیستم‌های فلایویل این مزیت را دارند که می‌توانند ذخیره انرژی نسبتاً آهسته و با استفاده از توان شبکه موجود ایجاد کنند، اما پس از «شارژ شدن» سطوح بسیار بالاتری از انرژی را به عنوان نوعی تقویت کننده آزاد می‌کنند. این بدان معناست که یک شارژر فوق سریع 350 کیلوواتی می تواند همراه با یک سیستم ذخیره سازی چرخ طیار بدون ارتقاء آهسته، مخرب و گران قیمت شبکه برق محلی نصب شود.

این در حال حاضر اتفاق می افتد. شرکت انگلیسی Levistor در حال توسعه فناوری چرخ لنگر مورد استفاده در تقویت کننده قدرت جنبشی Zoozter Zooz است. سیستم آن از فولاد ورقه ای سخت شده و نورد گرم ساخته شده است که به همراه تمام مواد مورد استفاده در دستگاه، گفته می شود 100٪ قابل بازیافت هستند.

Zooz می‌گوید که انتظار می‌رود یک شارژر سریع معمولی 20 EV را در روز شارژ کند، که مجموعاً حدود 7000 چرخه در طول یک سال را شامل می‌شود – چیزی که به سرعت یک باتری شیمیایی ثابت را که همان کار را انجام می‌دهد، تخریب می‌کند. در مقابل، جدیدترین سیستم چرخ فلایویل آن، Zoozter 100، تحلیل نمی رود.

ماه گذشته، لویستور به دلیل تلاش‌هایش، فینالیست مشترک جایزه فولاد سوئد شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد