دیتیلینگ

سرامیک خودرو

سرامیک خودرو ضد حرارت ، ضد خش و ضد گرد و غبار تمامی خودروها

همه دارندگان خودرو می‌خواهند خودرویشان طوری بدرخشد که انگار به تازگی از کارخانه خارج شده است. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد از جمله استفاده از پولیش ماشین ، واکس زدن و بسیاری روش های دیگر. اما جدیدترین روش درخشان کردن خودرو، استفاده از سرامیک خودرو است. در این مقاله می خواهیم در مورد این روش، هزینه آن و مراحل انجام آن صحبت کنیم.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که بارها با واژه سرامیک خودرو یا نانو سرامیک خودرو برخورد کرده اید، اما هنوز دقیقاً نمی دانید سرامیک خودرو چیست، با ما در مستر مکانیک همراه باشید تا به سوالات شما در مورد سرامیک خودرو نیز پاسخ دهیم. خوب یا عالی!

پوشش سرامیک بدنه خودرو
عیار خودرو شما خواهد بود
پوشش سرامیک سپر مقاوم در برابر آسیب های رنگ خودرو و درخشندگی بی نظیر

ویژگی های خدمات سرامیک ماشین
اگر به دنبال خودرویی با ظاهری خاص و درخشان هستید و می خواهید از درخشش رنگ خودرو محافظت کنید
شما هم از امکانات ویژه خدمات سرامیک ماشین مستر مکانیک بهره مند شوید

سرامیک خودرو چیست؟

بدون شک اگر از آن دسته افرادی هستید که به خودروی خود اهمیت زیادی می دهید و به چنین مجموعه هایی سر زده اید، عباراتی مانند اتو سرامیک، اتو نانو سرامیک و مواردی از این دست توجه شما را به خود جلب کرده است. اگر بخواهیم سرامیک بدنه خودرو را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهیم بد نیست از این مثال خاص استفاده کنیم.
تصور کنید که فضای داخلی ماشین شما مانند پوست صورت شماست. اکنون نانو سرامیک های خودرو برای داخل خودرو مانند یک ضد آفتاب قوی برای پوست شما هستند. با این تفاوت که محافظ اتو سرامیک بدنه خودرو بسیار قوی تر و کاملتر است.

خرید لوازم یدکی خودرو

سرامیک خودرو نوعی محلول پلیمری شیمیایی است که معمولاً با دست در قسمت بیرونی خودرو اعمال می شود. این پوشش سرامیک به رنگ خودرو می چسبد و یک لایه محافظ اضافی روی آن ایجاد می کند.
سرامیک از مواد مختلفی ساخته می شوند. با این حال، بیشتر آنها حاوی دی اکسید سیلیکون هستند که از تصفیه کوارتز و ماسه به دست می آید. گاهی اوقات، برخی از انواع آن از دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک ماده تقویت کننده اضافی استفاده می کنند.

جنس سرامیک خودرو چیست؟

نانو سرامیک یکی از محبوب ترین انواع سرامیک خودرو است که برای تهیه آن از فناوری نانو استفاده می کند.
نانو سرامیک حاوی دی اکسید سیلیکون و دی اکسید تیتانیوم است. البته سرامیک دی اکسید سیلیکون وجود دارد که در آن از فناوری نانو استفاده شده است، اما محصولی که به نام نانو سرامیک خودرو شناخته می شود حاوی دی اکسید تیتانیوم نیز می باشد. در قسمت سرامیک ماشین بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.
این مواد نوعی پلیمر مایع هستند که اگرچه جامد هستند اما تمام بدنه خودروی شما را می پوشانند و به نوعی با سطح رنگ روی بدنه خودرو پیوند شیمیایی و مکانیکی برقرار می کنند و به عنوان یک سپر محافظ عمل می کنند.کوارتز و پوشش های هیبریدی از جمله مواد به کار رفته در این سرامیک ها هستند.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

انواع سرامیک خودرو و مزایای هر یک از آنها

ما چندین نوع سرامیک ماشین داریم:
1. اسپری های مبتنی بر PTFE
به این اسپری ها اسپری های پایه تفلون نیز می گویند. PTFE مخفف پلی تترا فلوئورواتیلن است. این ماده شیمیایی نوعی فلوروپلیمر مصنوعی تترا فلوئورواتیلن است. با این حال، ما آن را بیشتر به عنوان تفلون می شناسیم.
در بین پوشش های سرامیک این اسپری ها کمترین استحکام را دارند. تفلون سرامیک به سختی سرامیک که از سیلیس یا دی اکسید تیتانیوم استفاده می کند نیست.
مزایای سرامیک Automotive PTFE
این اسپری را علاوه بر بدنه خودرو می توانید به شیشه، قسمت های پلاستیکی بدنه و سایر اجزا نیز بمالید.
اسپری و پاک کردن آنها بسیار آسان است.
سطحی ضد آب روی بدنه خودرو ایجاد می کنند.
آنها می توانند به درخشش رنگ خودرو کمک کنند.
2. سرامیک بر پایه دی اکسید سیلیکون
این محصول حاوی دی اکسید سیلیکون (SiO2) یا دی اکسید سیلیکون است. در برخی از انواع آن از دی اکسید تیتانیوم نیز استفاده می شود. این دو ماده خام با پلیمرها و سایر ترکیبات مایع مخلوط می شوند.
این محصولات مانند اسپری های تفلون، خاصیت ضد آب بودن رنگ کارخانه خودرو را بهبود می بخشد.تفاوت آنها در استفاده از فناوری نانو در تهیه سرامیک SiO است.
به لطف این فناوری، دی اکسید سیلیکون و دی اکسید تیتانیوم می توانند تا ریزترین ذرات رنگ خودرو نفوذ کنند و آسیب های بسیار کوچکی را که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند، از بین ببرند. این محصولات با رنگ خودرو ترکیب می شوند و پایه محکم تری برای لایه رنگ تشکیل می دهند. بیشتر این محصولات بین 6 تا 8 ماه ماندگاری دارند.
مزایای سیلیس سرامیک خودرو
آنها می توانند حتی به کوچکترین فضاهای میکروسکوپی که نیاز به تعمیر دارند نفوذ کنند.
گذاشتن و درآوردن بسیار آسان است.
آنها یک سطح ضد آب ایجاد می کنند که باعث می شود آب بدون برجای گذاشتن لکه روی بدنه خودرو سر بخورد.
تا 6 ماه ماشین شما سطحی فوق العاده براق خواهد داشت.

نانو سرامیک خودرو

3. نانو سرامیک خودرو
نوع سوم سرامیک خودروها نانو سرامیک هستند. این محصولات کاملا حرفه ای هستند و معمولا خودتان نمی توانید آنها را اعمال کنید. نانو سرامیک حاوی دی اکسید تیتانیوم (TiO2) و دی اکسید سیلیکون (SiO2) است. آنها بسیار غلیظ هستند و باید با حلال های دیگر مخلوط شوند.
اگر فردی که محصول را روی خودرو اعمال می کند به اندازه کافی حرفه ای باشد، نانو سرامیک به راحتی با لایه رنگ خودرو می چسبد و ترکیب می شود. محافظتی که Nano سرامیک برای بدنه خودرو ایجاد می کند نسبت به دو مدل قبلی قوی تر است.
البته نانو سرامیک آماده ای نیز با غلظت های مختلف از 50 تا 84 درصد در بازار موجود است. شما می توانید این محصولات را خودتان روی خودرو اعمال کنید. هر چه تمرکز بیشتر باشد، کار برای افراد غیرحرفه ای دشوارتر است. با این حال، اگر می خواهید یک کار تمیز و عالی داشته باشید، بهتر است ماشین خود را به متخصصان بسپارید.
مزایای نانو سرامیک
به تمام فضاهای میکروسکوپی خودرو که نیاز به تعمیر دارند نفوذ می کند.
سطح آبگریز ایجاد می کند.
درخشندگی همیشگی به خودرو می بخشد.
از رنگ خودرو در برابر اشعه ماوراء بنفش، خط و خش شن، لکه های آب و لکه های گاه به گاه ناشی از تمیز کردن محافظت می کند.

4. سرامیک مبتنی بر گرافن

سرامیک مبتنی بر گرافن آخرین محصولی است که وارد بازار شده است. گرافن قوی ترین ماده در جهان نامیده می شود و تنها از یک لایه اتم کربن تشکیل شده است.
گرافن انعطاف پذیر است و بنابراین نسبت به سه مدل اول ضریب “مقاومت در برابر آب” بهتری دارد. با این حال، ماده گرافن به تنهایی نمی تواند پوشش خوبی باشد و باید با پوشش سرامیک مخلوط شود. در این صورت خودرو از انواع سرامیک خودرو قوی تر خواهد بود. مولکول های سرامیک در زیر رنگ خودرو قرار می گیرند و مولکول های گرافن در بالای آن قرار می گیرند و پوششی طولانی مدت ایجاد می کنند.
مزایای گرافن سرامیک
از ایجاد لکه آب روی بدنه خودرو جلوگیری می کند.
از خوردگی بدنه خودرو در اثر نمک جاده در زمستان جلوگیری می کند.
مقاومت بدنه خودرو را در برابر مواد شیمیایی افزایش می دهد.
سطح آب گریز ایجاد شده روی بدنه خودرو را برای مدت طولانی تری حفظ می کند.
درخشندگی زیادی به خودرو می بخشد.
به دلیل استحکام آن در برابر سایش مقاومت بیشتری دارد.
ظاهری براق و درخشندگی بالا به خودرو می بخشد.

سرامیک بدنه خودرو

مزایای استفاده از نانو سرامیک خودرو

اثر اصلی استفاده از  سرامیک خودرو محافظت از رنگ بدنه خودرو شما در برابر آسیب های فیزیکی مانند خراش های سطحی، آسیب های خورشیدی به ویژه اشعه ماوراء بنفش خورشیدی است. در دراز مدت، این تشعشع تاثیر منفی قابل توجهی بر ظاهر خودروی شما می گذارد.
همچنین سرامیک ماشین از رنگ ماشین شما تا حد زیادی در برابر آب گیاهان و فضولات مزاحم پرندگان محافظت می کند. یکی دیگر از نکات مثبت استفاده از خدمات خودرو سرامیک ماشین تبدیل بدنه خودروی معمولی به ضد آب است. هر نوع مایعی که با این سطح تماس داشته باشد روی آن میلغزد ، یعنی آبگریز میشود .
این بدان معنی است که باران اسیدی که در اکثر شهرهای بزرگ و آلوده می بارد، دیگر نمی تواند بدنه ماشین شما را بخوراند . در واقع این پوشش از واکنش شیمیایی بین رنگ خودرو و محلول شیمیایی اسیدی رقیق یعنی باران اسیدی جلوگیری می کند. یکی دیگر از مزیت های این بدنه ضد آب ، تمیزی ماشین شماست.

ضد خش تا سختی H9
* خاصیت آسان تمیزشوندگی دادن به سطح
آبگریز شدن بسیار بالای سطح
* مقاومت عالی در برابر شرایط جوی
آنتی UV کردن سطح
* براقیت مناسبت و دلنواز + ضد گرافیتی
ماندگاری بین 3 سال مفید + 2سال تمدید
* مقاومت شیمیایی پیشرفته
مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی (اسپری نمک 5% تا 350 ساعت)
مقاومت حرارتی تا دمای 1200 درجه سانتیگراد

با وجود تبلیغات افراطی برخی از تعمیرگاه های خودرو که هدفشان گمراه کردن مخاطبان است، بدنه سرامیک ماشین شما را تمیز نمی کند و نمی تواند چیزی مانند گرد و غبار یا دوده را پاک کند. اما مکانیسم تمیز کردن خودرو شما را از شستشوی مداوم و خسته کننده به یک سطل آب تبدیل می کند. وقتی آب را روی بدنه خودرو می‌ریزید، هر کثیفی که روی بدنه خودرو باشد، به‌سرعت همراه با آب از روی بدنه خودروی ضدآب سر می‌خورد. حالا شما یک ماشین تمیز و براق دارید. خیلی آسان!

مزایای سرامیک خودرو

معنی 9H در سرامیک خودرو چیست ؟

این اصطلاح در صنعت خودرو با مقیاس سختی همراه است. ما دو مقیاس سختی داریم، یکی Mohs برای مواد معدنی و دیگری PH که به معنی مقیاس سختی مدادی است. 9H نوعی درجه سختی است که از مقیاس سختی مدادی گرفته شده است. به عنوان مثال، سختی الماس 10H است. بنابراین ما به یک الماس برای خراشیدن سطح پوشش داده شده 9H نیاز داریم. حال اگر از این مفهوم در روکش سرامیک خودرو استفاده شود به معنای سختی و سطح مقاومت آن است. سختی 9H را فقط می توان با سنگ زنی از بین برد، بنابراین بسیار مقاوم است.
به یاد داشته باشید که اگر یک ماشین مارک سرامیک دارای اعداد بالاتر از 9 برای سختی است، به عنوان مثال 15H یا 18H، فقط برای فریب شما است. بالاترین سطح سختی که می توان به یک ماشین سرامیک داد 9H است. همه خودروسازان سرامیک می دانند که سختی بالاتر از 9 می تواند به سطح خودرو آسیب برساند. مثلاً اگر فشار خارجی به آن وارد شود، کل رنگ روی ماشین ترک می خورد. بنابراین اساسا چیزی به نام پوشش سرامیک خودرو بالاتر از 9H وجود ندارد و این فقط یک عدد است تا محصول گران‌تری به شما بفروشند.

قیمت سرامیک خودرو

قیمت سرامیک بدنه خودرو

سرامیک خودرو که خودتان آن را انجام میدهید در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود است. اگر آن را به متخصص بسپارید هزینه آن متغیر خواهد بود و به عوامل زیر بستگی دارد:

مدل ماشین
نوع مواد مورداستفاده
تعداد لایه‌های اعمال‌شده
شهری که در آن زندگی می‌کنید
میزان حرفه‌ای‌بودن مرکزی که مراجعه کرده‌اید.

سرامیک ماشین

خدمات سرامیک خودرو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر با تمام تفاسیر بالا هنوز تصمیم نهایی برای دریافت سرویس سرامیک خودرو نگرفته اید، دلیل آخر ممکن است شما را راضی کند. برای کسی که به خوبی از ماشین خود مراقبت می کند، واکس ماشین آنقدرها هم عجیب نیست.
تا همین چند وقت پیش مجبور بودید هر از گاهی بدنه را واکس بزنید و رنگ ماشینتان را پولیش کنید و زمان قابل توجهی را صرف کنید. اما امروزه تکنولوژی اولین کلمه ای است که می تواند زمان را به شما برگرداند و کار شما را آسان کند.
سرامیک ماشین یکی از خدمات تقریبا دائمی و ماندگاری است که پس از انجام آن برای مدت طولانی شما را از نگرانی واکس و پولیش و اقدامات موقتی برای زیبایی خودرو و همچنین حفظ رنگ آن رها می کند. این یک پیشنهاد وسوسه انگیز است، اینطور نیست؟
به تمام مزایای ذکر شده ظاهر درخشان و کاملا زیبا را اضافه کنید. فقط کافی است به تفاوت روشنایی خودرویی که بخشی از آن طبیعی و بخشی از آن سرامیک ماشین است نگاه کنید و عاشق تفاوت این دو بشوید

خدمات سرامیک خودرو

عمر مفید سرامیک خودرو چقدر است ؟

همانطور که قبلا ذکر شد، پوشش سرامیک خودرو ماندگاری طولانی دارد. اما شرایطی که خودرو در آن قرار دارد و اقدامات مراقبت از خودرو می تواند تا حد زیادی در افزایش طول عمر سرامیک خودرو موثر باشد. در برخی موارد این مدت با مراقبت مناسب به بیش از سه سال افزایش می یابد.

همانطور که می دانید یکی از مزایای استفاده از روکش نانو خودرو سرامیک دوام بالای آن است. دو عامل موثر در افزایش طول عمر بدنه خودرو سرامیک کیفیت سرامیک و مهارت نصاب خودرو سرامیک می باشد. حتی اگر از بهترین مارک خودرو سرامیک استفاده کنید، اگر درست انجام نشود، عمر کوتاهی خواهد داشت.

متخصصین سرامیک خودرو مستر مکانیک همه برگیزیده و حرفه ای هستند و این گزینش خیال شما را از کیفیت کار راحت خواهد کرد

عمر مفید سرامیک خودرو

تفاوت سرامیک بدنه خودرو با پولیش ماشین و کاور بدنه

برای درک تفاوت بین کاور بدنه خودرو و پولیش ماشین و سرامیک بدنه خودرو ، در این قسمت بیشتر در مورد سرامیک خودرو صحبت خواهیم کرد.

سرامیک های خودرو و کاور و پولیش تفاوت های بسیار ملموس و قابل توجهی دارند.

تفاوت روشنایی:
کاور بدنه در مقایسه با پوشش نانو سرامیک ماشین براق کمتری دارند.

تفاوت در آبگریزی:
از آنجایی که کاور خودرو ضد آب نیست، به مرور زمان تغییر رنگ داده و طیف زردی ایجاد می کند.

آب گریزی محصولات نانو سرامیکی در تمام قسمت های بدنه خودرو خوب خواهد بود اما در روکش های بدنه خودرو اینگونه نیست.

تفاوت قیمت:
کاور گرانتر از پوشش نانو سرامیک است.

تفاوت ضخامت:
پوشش محافظ بدنه خودرو ضخیم تر از پوشش های نانو سرامیک است.

تفاوت در طیف رنگ:
برخی از روکش‌های بدنه خودرو هنگام استفاده، طیف رنگی روشن و مشخصی را نشان می‌دهند و به وضوح استفاده از این محصولات را بیان می‌کنند، در حالی که با روکش‌های نانو سرامیکی این اتفاق نخواهد افتاد.

تفاوت لکه های روی خودرو پس از نصب کاور:
یکی از تفاوت های روکش ماشین با پولیش ماشین و سرامیک مربوط به نصب است و بعد از انجام کار

روکش ها حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که می توانند پس از فرورفتگی یا سایش خود را ترمیم کنند خودرو توانایی جذب موارد زیر را دارد

تراشه های سنگ
خراش های کوچک
لکه های چرخشی (هولوگرام) ناشی از شستن ماشین
لکه های آب سخت
موارد مشخص شده پس از پوشش رنگ هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد.

با این حال، پوشش‌های نانوسرامیکی نقاط قوت دیگری نیز دارند که بارزترین آنها آب‌گریزی است.

تعویض کاور محفظه خودرو:
در صورتی که روکش های بدنه به شدت آسیب دیده باشند، قابل تعمیر نیستند و باید به طور کامل تعویض شوند.

تفاوت بین پوشش بدنه خودرو و PPF:
ما تفاوت بین روکش ماشین و پولیش و سرامیک را توضیح داده ایم. به طور خلاصه اطلاعاتی در مورد مشخصات PPF خودرو در این قسمت جمع آوری کرده ایم:

بسیاری از اوقات مشتریان تفاوت بین PPF و پوشش را نمی دانند.
برای جلوگیری از سردرگمی در مفاهیم در یک نمای کلی، به موارد زیر توجه کنید:
ویژگی های فیلم محافظ رنگ یا PPF را به صورت خلاصه برای شما در قالب لیست اعلام می کنیم.

PPF ها نازک تر، سبک تر و شفاف تر از پوشش خودرو هستند.روکش ها سنگین تر و راحت تر نصب می شوند و دارای روکش دوگانه می باشند.
بدون رنگ ppf.
PPF ها کاملا شفاف و بسیار نازک تر هستند و به صورت براق و مات در دسترس هستند.
اگر روی ppf خراش ایجاد شود از گرما خوب می شود.
روکش خودرو برای بهبود ظاهر خودرو و محافظت از آن استفاده می شود.
PPF برای محافظت از رنگ بدن استفاده می شود.

نحوه مراقبت و نگهداری پس از سرامیک خودرو

نحوه مراقبت و نگهداری پس از استفاده از نانو سرامیک خودرو برای افزایش کیفیت و دوام آن بسیار مهم است. برای دوام و مراقبت بیشتر از پوشش نانو سرامیک:
ماشین را مرتب بشویید: ظاهر براق و تمیز خودرو می تواند باعث شود کمتر به تمیزی بدنه آن توجه کنید. اما تمیز کردن و شستشوی منظم خودرو به افزایش طول عمر و کیفیت پوشش سرامیک کمک می کند.
ماشین را زیر نور مستقیم آفتاب نشویید: شستشوی ماشین در هوای خیلی گرم، زیر نور مستقیم خورشید و بدنه بسیار گرم توصیه نمی شود، زیرا در طولانی مدت روی رنگ بدنه تاثیر منفی می گذارد.
از ابزار شستشوی مناسب استفاده کنید: علاوه بر روش شستشو، وسیله ای که برای شستشو استفاده می کنید بسیار مهم است. اسفنج و حوله میکروفایبر به همراه شامپو شستشوی بدن (با pH خنثی) گزینه های مناسبی برای شستشوی بدن و آسیب نرساندن به آن هستند.
رینگ و لاستیک را جداگانه بشویید: برای شستن بدنه و لاستیک از اسفنج یا حوله معمولی استفاده نکنید. ذرات روی رینگ و لاستیک خودرو ناهموار هستند و می توانند به پوشش بدنه آسیب برسانند.
ماشین را به طور کامل آبکشی کنید: باقیمانده مواد شوینده روی بدنه ماشین باعث کاهش طول عمر و ضعیف شدن لایه نانو سرامیک خودرو می شود.حتما ماشین را خوب آبکشی کنید تا اثری از مواد شوینده باقی نماند.
خاک را در اسرع وقت پاک کنید – بهترین زمان برای از بین بردن گرد و غبار و فضولات پرندگان از ماشین شما به محض ظاهر شدن لکه است! هرچه این آلودگی ها کمتر روی سطح باقی بمانند، آسیب کمتری به پوشش نانویی سرامیک خودرو وارد می کنند.

نانو سرامیک خودرو

نتیجه گیری و سخن پایانی

سرامیک خودرو یک پوشش محافظ است که مانند یک لایه محافظ روی رنگ خودرو شما می‌رود و از آن در برابر نور مضر خورشید، مواد شیمیایی و اکسیداسیون محافظت می‌کند. بسته به اندازه ماشین شما و میزان بودجه ای که می خواهید هزینه کنید، انواع مختلفی از ماشین ها وجود دارد که می توانید استفاده کنید. برخی از آنها مقرون به صرفه هستند و می توانید خودتان این کار را انجام دهید. اما بقیه گران تر هستند. البته برای کارهای حرفه ای تر و استفاده از موادی که پوشش طولانی تری را ایجاد می کنند، بهتر است از متخصص کمک بگیرید. به عنوان مثال، استفاده از نانو سرامیک   حرفه ای کار شما نیست.
آیا تا به حال خودتان از ماشین سرامیک استفاده کرده اید؟ کدام برند و چقدر از آن راضی هستید؟ تجربیات خود را در این زمینه در نظرات با ما در میان بگذارید.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

4.7/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد