مجله خودرو

سرمایه گذاری eFuels پورشه علیرغم شکست شریک همچنان ادامه دارد

پورشه به تعهد و سرمایه گذاری خود ادامه خواهد داد سوخت های الکترونیکی علیرغم اینکه شریک اصلی خود در فرآیند جذب کربن از پروژه خارج شده است.

این برند آلمانی با سرمایه گذاری میلیاردها دلار در تلاش برای ایجاد سوخت های الکترونیکی پایدار که می تواند توسط وسایل نقلیه فعلی استفاده شود، با زیرساخت های فعلی سوخت رسانی، رویاهای همه علاقه مندان به خودرو را زنده نگه می دارد.

با متعهد شدن به تولید 80 درصد از وسایل نقلیه خود تا سال 2030، 20 درصد دیگر متکی به توانایی پورشه در تولید سوخت الکترونیکی پایدار در مقیاس هستند.

نیروگاه فعلی آن در شیلی از ظرفیت تولید نیروگاه نیروگاه بادی قوی استفاده می کند، اما هنوز روزهای اولیه است. تولید امسال در این کارخانه کوچک در بهترین حالت حدود 130000 لیتر خواهد بود.

برای خلاصه کردن فرآیند ساخت eFuels به زبان ساده، پورشه از یک الکترولیز برای تبدیل آب به هیدروژن و اکسیژن استفاده می کند، سپس هیدروژن را با CO2 جذب شده ترکیب می کند و آن را به متانول الکترونیکی سنتز می کند.

خرید لوازم یدکی خودرو

سپس از یک فرآیند پیچیده متانول به گاز برای تولید بنزین خام استفاده می کند که به پالایشگاه فرستاده می شود تا به سوختی تبدیل شود که می توانید در ماشین خود استفاده کنید.

عناصر کلیدی این فرآیند ظرفیت جذب CO2 از هوا و استفاده از انرژی پایدار برای تولید eFuels است.

باربارا فرنکل، عضو هیئت مدیره مسئول پروژه eFuels، در گفت و گو با رسانه ها در مقر پورشه در اشتوتگارت در طول جشن های 75 ساله این برند، گفت که این پروژه با وجود برخی موانع ادامه دارد.

خانم فرنکل در مورد اثرات زیست محیطی خودروهای موتور احتراق داخلی فعلی گفت: «مشکل ماشین نیست، موتور نیست، بلکه سوخت است.

1.3 میلیارد خودرو در جاده ها وجود دارد. اگر به این فکر کنید که چقدر طول می کشد تا آنها با خودروهای الکتریکی جایگزین شوند، این کار چند دهه طول می کشد – و مناطقی در سراسر جهان وجود خواهد داشت که ممکن است حتی بیشتر طول بکشد زیرا برق سبز هنوز در همه بازارها وجود ندارد. “

به گفته خانم فرنکل، تمرکز باید بر حذف CO2 از هوا باشد – و سوخت های الکترونیکی فرصتی منحصر به فرد برای انجام این کار است. اما گلوبال ترموستات، شرکتی که پورشه برای این فرآیند با آن شریک شده بود، از پروژه کناره گیری کرد.

«یک عنصر در این فرآیند گم شده است. ما می‌خواستیم فناوری به اصطلاح جذب مستقیم هوا را وارد فرآیند کنیم. دی اکسید کربن را از هوا بمکید و از آن در فرآیند خود استفاده کنید. این در حال حاضر وجود ندارد.» او گفت.

شریک ما که به دلیل مشکلات زنجیره تامین به عنوان یک استارتاپ شناسایی کرده بودیم، نتوانست آن را به موقع ارائه دهد تا فعال بماند. [scaling] روند ادامه دارد.»

به نظر می رسد پورشه تقریباً به صورت انفرادی در حال سرمایه گذاری در این فرآیند است و برخی از شرکت ها (از جمله در گروه فولکس واگن) ظاهراً این ابتکار را رد می کنند – در حالی که دیگران علاقه نشان داده اند (مانند فراری)، اما ظاهراً منتظر هستند تا پورشه روند جذب CO2 را حل کند. اولین.

“پیشگام بودن در ایجاد این سوخت… زمانی که شما پیشگام هستید، هیجان انگیزترین جنبه این است که از جاده هایی می روید که هیچ کس قبلاً نرفته است، و هزینه جاده هایی را می پردازید که امیدواریم دیگران دنبال کنند.”

در حالی که به نظر می رسد شریک فعلی و فناوری قادر به حل مشکل پیچیده جذب CO2 نبوده اند، خانم فرنکل گفت که او “150 درصد” مطمئن است که این مشکل به موقع حل خواهد شد تا تولید سوخت الکترونیکی را افزایش دهد.

پورشه قبلاً گفته است که قصد دارد یک کارخانه سوخت الکترونیکی در تاسمانی بسازد که می تواند تا سال 2026 سالانه 100 میلیون لیتر سوخت پایدار تولید کند، اما باید دید اگر پورشه نتواند فناوری جذب مستقیم هوا را حل کند منبع CO2 چیست. چالش در زمان

اروپا قبلاً اعلام کرده است که در صورت اثبات پایداری آن، eFuels را به عنوان جایگزینی برای وسایل نقلیه الکتریکی در نظر خواهد گرفت، به این معنی که مقررات سختگیرانه ممنوعیت وسایل نقلیه غیر الکتریکی در سال های آینده ممکن است قابل تغییر باشد.

صرف‌نظر از وضعیت فعلی، سرمایه‌گذاری مستمر پورشه در eFuels برای دوستداران خودروهای احتراق داخلی قابل ستایش است.

با توجه به اینکه قصد دارد 911 و دیگر خودروهای اسپورت سخت‌کوش را با موتور احتراق داخلی تا زمانی که قانوناً ممکن است بسازد، بسیاری به امید موفقیت این برند نفس خود را حبس می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد