مجله خودرو

سهامداران تویوتا، قطعنامه تغییرات آب و هوا را رد کردند

تویوتا سهامداران قطعنامه‌ای را رد کرده‌اند که خواستار شفافیت بیشتر در مورد تلاش‌های لابی‌گری شرکت بود.

رویترز گزارش می دهد که این قطعنامه شکست خورده است، در حالی که سرمایه گذاران نیز از تمام 10 عضو هیئت مدیره، از جمله رئیس آکیو تویودا، حمایت کردند.

شمارش دقیق آرا منتشر نشده است، اگرچه آقای تویودا سال گذشته با حمایت 96 درصدی مجدداً انتخاب شد.

این قطعنامه که توسط سرمایه گذاران نهادی در آخرین جلسه سهامداران تویوتا ارائه شد و در مجمع عمومی سالانه روز چهارشنبه به رای گذاشته شد، خواستار تغییر اساسنامه شرکت شد.

صندوق بازنشستگی استرالیا و سهامدار Future Super از قطعنامه آب و هوا حمایت کردند، اما هیئت مدیره تعمیرگاه تویوتا از سهامداران خواست تا آن را رد کنند.

خرید لوازم یدکی خودرو

این قطعنامه الزامی را برای شرکت تویوتا موتور (TMC) برای افشای فعالیت‌های لابی‌گری مرتبط با تغییرات آب و هوایی در اساسنامه‌اش در نظر می‌گرفت.

«شرکت باید یک بررسی جامع و سالانه انجام دهد و گزارشی (با هزینه معقول، با حذف اطلاعات اختصاصی) منتشر کند که در آن توضیح دهد آیا و چگونه، فعالیت‌های لابی‌گری مرتبط با آب و هوا (مستقیم و از طریق انجمن‌های صنعتی)، از جمله بیانیه‌های عمومی، به کاهش خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی برای شرکت و نحوه همسویی آنها با اهداف توافقنامه پاریس و هدف شرکت برای بی طرفی کربن تا سال 2050.»

«این گزارش باید هرگونه موارد ناهماهنگی با آن اهداف، همراه با اقدامات برنامه ریزی شده برای رسیدگی به این موارد را افشا کند.»

هیئت مدیره تویوتا استدلال می‌کند که قبلاً گزارشی سالانه ارائه می‌کند که جزئیات تلاش‌های روابط عمومی آب و هوای خود را شرح می‌دهد، که در سال مالی جاری با انتصاب “یک شخص ثالث معتبر برای کار بازبینی” بهبود خواهد یافت.

همچنین می‌گوید که قصد دارد تعداد انجمن‌های صنعتی را که بررسی می‌کند دو برابر کند تا افشای بیشتر را افزایش دهد.

هیئت مدیره در نظر خود گفت: “گروه اقدامات تغییر اقلیم را یکی از وظایف مدیریتی مهم خود می داند و به طور کامل بر تلاش برای دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2050 متمرکز است.”

از سال 2021، گروه ابتکارات ذکر شده در این پیشنهاد سهامدار را انجام داده است، که عبارت است از بررسی و گزارش در مورد تأثیر TMC ناشی از فعالیت های روابط عمومی مرتبط با آب و هوا و همسویی با اهداف توافق نامه پاریس.

ما متعهد شده‌ایم که چنین اطلاعاتی را هر ساله با در نظر گرفتن بازخورد سهامداران خود به‌روزرسانی کنیم.»

وی با تأکید بر این که چرا این کار را نمی کند، افزود: «نقش هیئت مدیره TMC برای رسیدگی به این مسائل، اتخاذ تصمیمات انعطاف پذیر و متفاوت با توجه به شرایط آن زمان، ایجاد تغییرات چابک در صورت لزوم و تبدیل سریع تصمیمات به عمل است». می خواهید اساسنامه موجود شرکت را تغییر دهید.

بنابراین، وضعیت ایده‌آل افشا نیز در معرض تغییر ناگهانی است. به طور کلی، اساسنامه به منظور تعیین جزئیات اساسی یک شرکت و عملکرد آن است و برای تعیین موارد مربوط به اجرای تجاری خاص مانند موارد موجود در این پیشنهاد سهامدار نیست.

در حالی که همچنان از رویکرد “چند مسیری” برای کربن زدایی، از جمله خودروهای الکتریکی هیبریدی و سلول سوختی هیدروژنی حمایت می کند، پس از یک شروع آهسته و دشوار، تعداد زیادی از وسایل نقلیه الکتریکی را عرضه می کند.

شرکت تویوتا موتور 10 خودروی برقی جدید را تا سال 2026 معرفی می کند، از جمله یک خودروی الکتریکی و یک خودروی اسپورت به همراه خودروهای کامپکت نامشخص برای بازارهای در حال ظهور.

این هفته اعلام کرد که روی باتری های حالت جامد با برد حداکثر 1450 کیلومتر کار می کند.

قبل از عرضه این باتری‌ها، نسل بعدی باتری‌های لیتیوم یونی خود را در سال 2026 معرفی خواهد کرد که برای برد 1000 کیلومتری مناسب هستند و تولید آن‌ها 20 درصد ارزان‌تر از باتری‌های فعلی خواهد بود.

تا سال 2026، می خواهد 1.5 میلیون خودروی برقی در سراسر جهان بفروشد و تا سال 2030، قصد دارد این تعداد را به 3.5 میلیون برساند.

لکسوس تا سال 2030 در اروپا، آمریکای شمالی و چین فقط الکتریکی خواهد بود و تا سال 2035 فقط خودروهای برقی را در سراسر جهان به فروش خواهد رساند.

بیشتر: چگونه تویوتا قصد دارد به یک رهبر خودروهای الکتریکی تبدیل شود
بیشتر: فشار صلح سبز بر تویوتا از سرفصل ها به اتاق هیئت مدیره منتقل می شود

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد