مجله خودرو

سوباروس با دفترچه راهنما که فناوری ایمنی از دست رفته است

سوبارو نسخه ای از سیستم کمک راننده EyeSight خود را برای خودروهایی با گیربکس دستی توسعه داده است.

تا به امروز، مدل‌های سوبارو BRZ و WRX مجهز به گیربکس دستی، فناوری دوربین استریوی ارائه شده در مدل‌های خودکار را از دست داده‌اند، که ویژگی‌های ایمنی فعال و کمک راننده مانند ترمز اضطراری خودکار (AEB) و کروز کنترل تطبیقی ​​را ارائه می‌کند.

اولین خودروی سوبارو که به سیستم گیربکس دستی EyeSight مجهز می شود، خودروی اسپرت BRZ ژاپنی خواهد بود. قرار است در پاییز (سپتامبر تا دسامبر) در نیمکره شمالی در آنجا عرضه شود.

سوبارو استرالیا متعاقباً تأیید کرده است که مدل‌های دستی محلی BRZ سیستم EyeSight را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی سال مدل در پایان سال 2023 دریافت خواهند کرد.

سوبارو تایید کرده است که EyeSight جدید توسعه‌یافته برای خودروهای دستی مبتنی بر سیستم خودروهای اتوماتیک است و ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، هشدار نوسان، هشدار شروع خودرو و هشدار سونار عقب را ارائه می‌دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این خودروساز ژاپنی می گوید که سیستم EyeSight اکنون “با کنترلی که برای ویژگی های رانندگی و عملکرد وسایل نقلیه MT طراحی شده است” ترکیب شده است.

سوبارو برای اولین بار سیستم کمک راننده EyeSight خود را در سال 2008 در ژاپن معرفی کرد و استرالیا برای اولین بار آن را در مدل های لیبرتی و Outback در سال 2012 دریافت کرد.

از آن زمان به‌جز مدل‌های BRZ و WRX که مجهز به دستی هستند، به همه مدل‌های سوبارو موجود در استرالیا رسیده است.

این خودروساز ژاپنی در حال حاضر ادعا می کند که بیش از 5.5 میلیون دستگاه خودرو با سیستم EyeSight مجهز شده است.

سوبارو در حال حاضر قصد دارد تصادفات جاده ای مرگبار را در بین سرنشینان خودروهای سوبارو و افراد درگیر در برخورد با خودروهای سوبارو در سال 2030 به صفر برساند.

در طول سال‌ها، سیستم ایمنی ویژگی‌های بیشتری به دست آورده است و اخیراً یک دوربین استریو جدید در بازارهای دیگر به دست آورده است که دارای سومین دوربین با زاویه گسترده در مقیاس خاکستری برای میدان دید بهتر است.

سوبارو همچنین سیستم کمک راننده پیشرفته EyeSightX خود را در سال 2020 در ژاپن معرفی کرد.

این سیستم EyeSightX دارای یک دوربین استریو جدید با چهار رادار در سپرهای جلو و عقب است که امکان “عملکردهای گسترده” مانند رانندگی خودکار در ترافیک شلوغ، کمک تغییر خط و کنترل سرعت را قبل از ورود به پیچ در جاده فراهم می کند.

در این مرحله مشخص نیست که چه زمانی هر یک از این سیستم های به روز شده EyeSight در استرالیا معرفی می شوند.

بیشتر: دستورالعمل‌های سوبارو BRZ 2022 کیت ایمنی را از دست داده‌اند

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد