مجله خودرو

سیتروئن e-C3 الکتریکی جدید ۲۵۰۰۰ پوندی که در اکتبر امسال عرضه می‌شود

به گزارش مستر مکانیک

ë-C3 بخشی از مجموعه بزرگ‌تر سیتروئن C3 خواهد بود که شامل مدل‌های ICE نیز می‌شود

EV بیش از 186 مایل برد را ارائه می دهد و بخشی از خط تولید C3 خواهد بود که شامل قدرت احتراق نیز می شود.

سیتروئن در اکتبر امسال با یک نسخه باتری از محدوده بازنگری شده C3 خود را به بازار خودروهای برقی مقرون به صرفه معرفی خواهد کرد که قیمت آن در فرانسه «زیر ۲۵۰۰۰ یورو» و حدود ۲۵ هزار پوند به بازار بریتانیا خواهد رسید.

ë-C3 بخشی از مجموعه بزرگ‌تر سیتروئن C3 خواهد بود که شامل مدل‌های ICE نیز می‌شود. اما سیتروئن اصرار دارد که نسخه EV تبدیل به پیشرو در طیف B هاچ بک آن خواهد شد و نشان دهنده تلاش جسورانه گروه Stellantis برای شروع رسیدگی به موضوع خودروهای برقی مقرون به صرفه است.

خرید لوازم یدکی خودرو

تاکنون، سازندگان اروپایی بر خودروهای برقی با ارزش بالا تمرکز کرده‌اند، در حالی که تولیدکنندگان چینی با خودروهای برقی در مقیاس بزرگ‌تر و کم‌هزینه‌ای که بازار در نهایت به آن نیاز خواهد داشت، به سرعت پیشرفت می‌کنند.

جدید ë-C3 که سیتروn گفته می‌شود که به‌طور استاندارد به‌طور استاندارد با وسایل زیبایی مانند تهویه مطبوع و پنجره‌های برقی مجهز خواهد بود، و بر اساس پلتفرمی است که شرکت ادعا می‌کند «بومی BEV» است.

C3 جدید در ابعاد اصلی با ICE C3 فعلی یکسان خواهد بود.

ارتباط قوی با C3 که سال گذشته به هند و سپس آمریکای جنوبی معرفی شد، خواهد داشت. این از چیزی استفاده می‌کند که Stellantis به‌طور گیج‌کننده‌ای پلتفرم خودروی هوشمند خود می‌نامد، یک نسخه اقتباس‌شده و بهبودیافته از مجموعه آشنای CMF-B که قبلاً به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در حال حاضر، سیتروn جزئیات فنی را ذکر نمی‌کند، فقط نشان می‌دهد که ë-C3 حدود چهار متر طول دارد، راحت و به‌روز خواهد بود و بردی بیش از 186 مایل خواهد داشت.

سیتروn بر اهمیت تداوم C3 برای برد خود تاکید کرده است. از زمانی که این مدل برای اولین بار در سال 1993 ظاهر شد، فروش آن به 5.5 میلیون نفر رسید و این شرکت به دنبال توسعه جهانی است.

به تازگی وارد شده است سیتروn مدیرعامل شرکت تیری کوسکاس، که همچنین مدیر فروش و بازار کل گروه Stellantis است، گفت که C3 جدید در محدوده سه سطح بسیار ساده‌شده‌ای عرضه می‌شود که هر کدام دارای حداکثر پنج گزینه هستند.

او معتقد است که این سادگی به خریدارانی که اغلب از پیچیدگی محدوده سردرگم و ناامید هستند کمک می کند و همچنین سیستم تولید را در کارخانه سیتروئن در اسلواکی ساده می کند.

با طیف جدید C3، کوسکاس همچنین قصد دارد آنچه را که شفافیت قیمت منصفانه خواند، ارائه دهد، تلاشی برای کاهش تخفیف، اگرچه او همچنان گفت که قیمت‌ها “تجمیع نخواهند شد” و هنوز جایی برای مذاکره وجود دارد.

او حفظ قیمت ها در سطوح نزدیک به مظنه را به عنوان “موضوع انضباط” می بیند.

هنوز خبری از قیمت ها یا تاریخ عرضه در بریتانیا نیست، اما انتظار می رود ë-C3 به زودی پس از عرضه در فرانسه به بازار ما برسد.

نظر: سیتروئن پیشتاز خودروهای برقی مقرون به صرفه است

ترس در سال‌های اخیر این بوده است که خودروسازان اروپایی بر روی ساخت خودروهای برقی گران قیمت تمرکز کنند و به رقبا، عمدتاً چینی، اجازه دهند که ابتدا بازار خودروهای برقی ارزان قیمت را تصاحب کنند و سپس در اوقات فراغت خود به بخش‌های گران‌تر بروند.

سیتروئن یک جنگنده را راه اندازی کرده است و جای تعجب دارد که از اکتبر امسال شروع شود.

ë-C3 آینده یک خودروی برقی کاملاً جدید، مقرون به صرفه و ساخت اروپا است که می‌خواهد طیف ناچیزی از خودروهای برقی کوچک اروپایی مانند رنو زوئی را تقویت کند که به‌طور قابل‌توجهی از آنها کاسته است.

به سختی می‌توانید حرکتی ایده‌آل‌تر از این در بازار خودروهای مدرن برای پیشروی یک «ضربه» بازاریابی جدید برای سیتروئن تصور کنید، و این شرکت قصد دارد از آن استفاده کند.

سازندگان 2CV افسانه ای که از سال 1948 ساخته شده است، افتخار می کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد