دیتیلینگ

شفاف سازی چراغ خودرو

شفاف سازی تخصصی چراغ انواع خودروهای داخلی و خارجی

شفاف سازی چراغ خودرو برای رفع تیرگی و زردی ایجاد شده روی چراغ خودرو انجام می شود. پس از مدتی کم نور شدن و زرد شدن چراغ خودرو اتفاق می افتد و این کاملا طبیعی است. باران اسیدی و خراش ناشی از تگرگ می تواند به نور خودرو آسیب برساند. خط و خش باعث شکستن چراغ های خودرو و کاهش دید راننده می شود.
در چنین شرایطی اکثر افراد ترجیح می دهند کل چراغ خودرو را تعویض کنند، اما نیازی به این کار نیست، می توانید تنها با تعویض قسمت طلق چراغ خودرو دوباره چراغ خودرو را تعمیر کنید. شما می توانید با روش های روشن کننده چراغ خودرو بدون پرداخت هزینه های گزاف کدری را از بین ببرید.
چراغ های جلو مهم ترین قسمت برای روشنایی خودرو در هنگام حرکت هستند. این پرتوهای قدرتمند نه تنها به شما امکان دیدن جاده را می دهند، بلکه به سایر رانندگان نیز امکان دیدن شما را می دهند.

در روش سنتی شفاف سازی چراغ خودرو معمولاً پس از شستن لامپ با آب و صابون، سطح لامپ را با استفاده از خمیر دندان و کاغذ سنباده نرم سوهان می‌دهیم. امروزه استفاده از این روش توصیه نمی شود. از آنجایی که ناخوشایند است، نتیجه مطلوب را به شما نمی دهد و همچنین ممکن است آسیب دیگری به پوشش لامپ وارد کند.
در روش دوم از پولیش و مواد مخصوص استفاده می شود تا تمامی خراش ها و کدر شدن لامپ به راحتی از بین برود. پولیش ها همچنین یک لایه محافظ روی سطح لامپ ایجاد می کنند که از بروز مه و خراش های جدید برای مدت طولانی جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که برای استفاده از هرگونه پاک کننده، اطراف چراغ ها باید با نوار چسب پوشانده شود تا به داخل خودرو آسیبی نرسد.
روش سوم با استفاده از دستگاه هایی انجام می شود که مخصوص شفاف سازی چراغ خودرو هستند. این دستگاه کوچک بهترین نتیجه را در کدری لامپ به شما می دهد و نقش محافظتی نیز دارند. اساس کار این دستگاه ها استفاده از سمباده مایع شفاف کننده مخصوص و برقی مناسب لامپ می باشد و اکثر مراکز نیز با آنها خدمات ارائه می دهند.

شفاف سازی چراغ خودرو را به متخصص بسپارید

پولیش و شفاف سازی چراغ خودرو یکی از مهم ترین بخش های مراقبت از خودرو است. مواد مخصوص به کار رفته در چراغ خودرو به مرور زمان کدر و زرد می شود و پس از مدتی نیاز به شفاف سازی چراغ خودرو احساس خواهید کرد. تاریکی و عدم شفافیت چراغ ها علاوه بر تاثیر منفی بر ظاهر خودرو، از شدت نور نیز می کاهد.
برای پولیش چراغ خودرو بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. سرویس ما متخصصین خدمات مختلف است که می توانید در آن به صورت رایگان سفارش خود را ثبت کنید و از مستر مکانیک در زمینه پولیش چراغ خودرو قیمت ها را دریافت کنید و پس از مقایسه آن ها مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شفاف سازی و رفع کدری چراغ خودرو چگونه انجام میشود ؟

بدنه چراغ خودرو از دو قسمت یک پوشش بیرونی و یک کاسه چراغ جلو تشکیل شده است. روکش بیرونی اغلب از تالوک و شیشه ساخته می شود و در فرآیند ساخت خودرو تلاش برای چسباندن روکش و لامپ می شود. این اتصال با چسب های مخصوص آب بندی می شود تا از ورود گرد و غبار و آب به داخل لامپ جلوگیری شود.
مهم نیست که این پیوند چقدر قوی باشد، در نهایت به مرور زمان نفوذ گرد و غبار به حدی می رسد که چراغ ها را کدر می کند و نیاز به شفاف سازی دارد. آوار، کثیفی و خراش ناشی از برخورد شن و سنگریزه باعث می شود نورها ناخوشایند به نظر برسند. مهمتر از آن، روشنایی آنها نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
برای شفاف سازی و رفع خط و خش روی چراغ های خودرو از پولیش های ویژه و مواد مخصوص ترمیم استفاده می شود. انجام این کار با روش های خانگی مانند سمباده زدن امکان پذیر است. اما توصیه ما این است که برای نتیجه بهتر و زمان کمتر و گاهی اوقات هزینه کمتر این کار را به متخصص بسپارید.

شفاف سازی چراغ خودرو از چند طریق انجام می‌شود؟

برای شفاف کردن کدری چراغ خودرو به طور کلی سه راه وجود دارد:
روش سنتی و خانگی
پولیش زدن
استفاده از دستگاه شفاف کننده چراغ خودرو

خرید لوازم یدکی خودرو

شفاف سازی چراغ ماشین

پولیش و شفاف سازی چراغ های خودرو در چه شرایطی موثر است؟

همانطور که گفته شد پولیش برای رفع تیرگی و خط و خش از روی لامپ استفاده می شود. اما برای این منظور شرایطی لازم است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
خراش های عمیق و جدی ناشی از آسیب های شدید به طور کامل با پولیش از بین نمی روند و فقط تا حدی بهبود می یابند. خط و خش روی سطح ناشی از گذشت زمان به دلایلی مانند برخورد سنگریزه و شن و ماسه به کمک پولیش خودرو کاملا از بین می رود و سطحی صاف ایجاد می کند.
زرد شدن و کم نور شدن لامپ به دلیل بی کیفیتی روکش و یا نفوذ گرد و غبار و قطرات آب است. این زردی و تیرگی را می توان تا حد زیادی با پولیش بازگرداند و عملکرد لامپ را به حالت اولیه بازگرداند.

دلایل کدری چراغ های خودرو

چراغ های بزرگ خودرو دارای عدسی های پلاستیکی پلی کربنات هستند. این پلاستیک آنقدر محکم است که می تواند در شرایط سخت جاده ها بدون شکستگی مقاومت کند.
متأسفانه این پلاستیک در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید آسیب پذیر است. اگرچه سازندگان خودرو لنزها را با یک لایه محافظ UV می پوشانند، اما این لایه محافظ به مرور زمان از بین می رود و پلاستیک شروع به اکسید شدن می کند.
از طرفی شن و ماسه جاده و همچنین تغییر رنگ این پلاستیک به مرور زمان باعث کدر شدن و زرد شدن آن می شود.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

رفع کدری خط و خش و پولیش چراغ های خودرو

چراغ های خودرو از طلق یا شیشه ساخته شده اند. طلق معمولا استفاده می شود زیرا طلق دارای انعطاف پذیری و شکل پذیری در اشکال و طرح های پیچیده است. شیشه مقاومت بالاتری در برابر حرارت دارد اما طلق مقاومت کمتری در این قسمت دارد.
بدنه چراغ خودرو از یک کاسه داخلی و یک پوشش بیرونی شفاف تشکیل شده است.کاسه داخلی چراغ محل قرارگیری چراغ ها است و ظاهری آینه ای با خاصیت انعکاس دارد.طراحی داخل چراغ خودرو به گونه ای است که نور تولید شده توسط نور متمرکز شده است فوکوس تنظیم شده برای بازتاب.
روکش شفاف و کاسه داخلی چراغ خودرو با سنبله و چسب به هم وصل شده و آب بندی می شود تا از ورود گرد و غبار و آب به داخل کاسه چراغ جلوگیری شود.
جلوگیری از ورود گرد و غبار و کثیفی و همچنین آب به داخل کاسه چراغ باعث تمیز و شفاف نگه داشتن نور خودرو و حفظ عملکرد صحیح چراغ خودرو می شود.

رفع کدری چراغ ماشین

اهمیت شفاف سازی چراغ خودرو

شفاف سازی چراغ ماشین بسیار مهم است، زیرا چراغ های شفاف بدون خط و خش و کدری بهترین عملکرد را در شرایط مختلف رانندگی ارائه می دهند. اگر چراغ های جلوی خودروی شما کدر شده و شفافیت خود را از دست داده اند، ممکن است کارایی و دید بالای مورد نیاز شما به عنوان یک راننده کاهش یابد.
به عنوان مثال، اگر چراغ های جلوی شما کثیف یا گرد و غبار باشد، می تواند دید بالا را کاهش دهد، که به ویژه در شرایط نامطلوب مانند باران، برف، مه و سایر شرایط رانندگی شدید موثر است.
بنابراین شفاف سازی چراغ خودرو یکی از جزئیات مهم برای حفظ ایمنی و بهبود عملکرد خودرو شما محسوب می شود. اگر چراغ های ماشین شما دودی و کثیف است، بهتر است آنها را شفاف کنید یا در صورت لزوم تعویض کنید.
هنگام خرید یک خودروی جدید، خریداران اغلب چراغ‌های جلو را نادیده می‌گیرند، حتی اگر برای ایمنی راننده بسیار مهم هستند. مثلاً وقتی هوا تاریک است یا هوا بد است دیدن و دیده شدن مهم است. برای چندین دهه، اکثر خودروها به چراغ های جلو هالوژن مجهز بودند. امروزه، سازندگان خودرو معمولاً خودروهای جدید خود را با چراغ‌های تخلیه با شدت بالا (HID) – که به آن چراغ‌های زنون نیز می‌گویند – یا حتی چراغ‌های جلو LED را برای کاهش مصرف انرژی ارائه می‌کنند.علاوه بر انواع مختلف چراغ های جلو، ویژگی های پیشرفته ای مانند چراغ های تطبیق پذیر در پیچ ها و کمک نور بالا در دسترس هستند.
مجموعه چراغ های جلو شامل چراغ پارکینگ، نور پایین و نور بالا می باشد. به طور فزاینده ای، چراغ راهنما دیگر در یک ماژول جداگانه نصب نمی شود، بلکه بخشی از ماژول اصلی چراغ جلو نیز می باشد. بخشی از کیت این چراغ‌ها، عدسی‌هایی هستند که لامپ‌ها را می‌پوشانند تا نور را به طور مؤثر پخش یا هدایت کنند.
امروزه بیشتر لنزهای چراغ جلو از پلی کربنات ساخته می شوند. پلی کربنات یک پلیمر ترموپلاستیک است. این بدان معنی است که در برابر حرارت مقاوم است و می تواند در برابر دماهای بالا ناشی از مواد روشنایی مقاومت کند. پلی کربنات همچنین با شفافیت شیشه مانند، استحکام بالا، مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر شکست در همان زمان مشخص می شود. مواد پلاستیکی را می توان به راحتی به اشکال پیچیده درآورد که مزایای زیادی نسبت به شیشه دارد.
علاوه بر این، پلی کربنات 250 برابر قوی‌تر از شیشه‌های معمولی است، اما وزن آن تنها نصف است و مزایای عملکردی و زیبایی‌شناسی را ارائه می‌دهد. در آینده ممکن است چراغ های جلو کاملاً از پلی کربنات ساخته شوند که وزن آن ها را در مقایسه با چراغ های معمولی کاهش می دهد.یک مفهوم نوآورانه در راه است.

پولیش چراغ خودرو و شفاف سازی چراغ ماشین چیست؟

به دلیل کثیفی، جرم و رسوبات آب یا خراش روی سطح آن، نور خودرو بد به نظر می رسد و وظیفه اصلی نورپردازی که روشنایی فضای جلوی خودرو است، به درستی انجام نمی شود. شفاف سازی چراغ ماشین باعث تمیزی و براق شدن چراغ های خودرو می شود و ظاهر زیبای آن جلوه ای زیبا به خودروی شما می بخشد و عملکرد اصلی چراغ های خودرو را باز می گرداند.
معمولا قسمت بیرونی چراغ خودرو بیشتر در معرض آسیب و عوامل محیطی قرار می گیرد و در صورت معیوب بودن چسب و نفوذ مایعات و کثیفی به داخل لامپ طلق باید کاسه را جدا کرده و دیواره داخلی چراغ خودرو را پولیش کرد ترمیم شد

چه چراغ هایی را می توان جلا داد؟

– اگر خراش های روی شیشه طلق لامپ عمیق باشد قابل ترمیم کامل نیست و پولیش لامپ می تواند تا حدی ظاهر لامپ را بازگرداند.
– خراش های سطحی چراغ خودرو با عمق کم کاملاً ثابت می شود تا خیلی عمیق نباشد.
– خسارت طوفان شن و سنگریزه های ریز به طور کامل برطرف شده است.
– اگر زردی که در لامپ ایجاد می شود به دلیل کیفیت پایین لامپ و مواد اولیه بی کیفیت به کار رفته در ساخت لامپ طلق باشد، پولیش و ترمیم ظاهر آن را تا درصد مشخصی بهبود می بخشد.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

آدرس بخش صافکاری مدرن ، دیتیلینگ و تیونیگ خودرو ها : تهران ، آجودانیه ، مجتمع خودرویی الماس

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد