تیونینگ

صدا گیری اتاق خودرو

صدا گیری تخصصی انواع اتاق خودروهای خارجی

خودروها نیز مانند هر وسیله نقلیه دیگری پس از استفاده دچار مشکلات متعددی می شوند که شنیدن صدای اضافی هنگام رانندگی یکی از آنهاست. این صداها می توانند از قسمت های مختلف خودرو مانند موتور، فرمان، ترمز و … برآیند و علاوه بر آزاردهنده بودن، اغلب نشان دهنده مشکلاتی در خودرو هستند.

مرکز موقتا تعطیل میباشد لطفا تماس نگیرید

مواد به کار رفته در ساخت خودرو در این امر نقش بسزایی دارند و البته هر چه کیفیت بالاتر باشد خودرو کم صداتر می شود. بی کیفیتی معابر و خیابان ها که یکی از شکایات رایج رانندگان ایرانی است، عامل مهمی در ایجاد صدا محسوب می شود.

صدای ماشین چیست؟ چه قطعاتی باید گرفته شود؟

راه حل مشکل فوق صداگیری است. با ضبط خودرو می توانید صدای اضافی، لرزش و … را کاهش دهید. وقتی صحبت از تیونینگ به میان می‌آید، تمام قسمت‌های خودرو بررسی می‌شود، اما مهم‌ترین مواردی که معمولاً نیاز به تیونینگ دارند، ستون‌ها، داشبورد، صندوق عقب، سقف، درها، فرمان و سیستم صوتی است.

اهمیت بلندگوهای خودرو

تصور کنید در حال رانندگی با ماشین هستید و این صداها و ارتعاشات اضافی مدام شما را آزار می دهد.اگر هر روز این اتفاق می افتد، ترجیح می دهید پیاده روی کنید تا رانندگی! اگر از جمله افرادی هستید که برای انجام کارهای روزمره به استفاده از خودرو وابسته هستید، کنار آمدن با چنین شرایطی برایتان سخت خواهد بود. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که صداگیری را انجام دهید.

خرید لوازم یدکی خودرو

دلایل صدای ماشین

برای انجام صداگیری ابتدا باید منبع صدا را پیدا کنیم. ایجاد صدای اضافی خودرو معمولاً به یکی از سه دلیل زیر است:

صدای تولید شده توسط موتورها و قطعات مکانیکی
سر و صدای ناشی از قسمت هایی از توالت
صداهای مربوط به محیط و جاده
اکنون که سر و صدای خودرو و اهمیت آن را می دانیم، بیایید نگاهی به علل ایجاد صدا بیندازیم:

یکی از رایج ترین صداهایی که در کابین شنیده می شود، صدای کمربند است. دلایل اصلی چنین صدایی در هنگام کار ماشین عبارتند از:

تسمه های ضعیف و مواد بی کیفیت
کمربندهای فرسوده یا خشک
غلتک تسمه نرم یا سخت
بین فولی و کمربند اصطکاک ایجاد کنید
اگر ابتدا روی رفع مشکلات کمربند کار می کنید، می توانید با هزینه کمتری آنها را برطرف کنید.به عنوان مثال، با تنظیم تسمه کشنده، یا جایگزینی تسمه آسیب دیده، می توان صدای اضافی را حذف کرد. اگر تسمه تایم مشکل داشته باشد و در صورت عدم رسیدگی خراب شود، موتور خودرو بسیار خطرناک خواهد بود و هزینه زیادی برای شما در بر خواهد داشت.

نوشته های مشابه

صدای ساییدن هنگام چرخاندن فرمان

ممکن است هنگام چرخاندن فرمان صدای خراشیدن از کاپوت شنیده باشید. چنین صدایی با پمپ فرمان هیدرولیک همراه است. در این حالت می توانید فرض کنید که یا سطح روغن هیدرولیک پایین است و یا اورینگ در پمپ آسیب دیده است. افزودن کمی روغن می‌تواند مشکل را حل کند و بعداً از هزینه‌های بزرگ جلوگیری کند.

صدای تق تق یا غرش از داخل موتور خودرو

گاهی هنگام استارت زدن ماشین صدای خش خش دائمی به گوش می رسد مخصوصاً در خودروهای باکیفیت. این صدا ممکن است با گرم شدن موتور و دور زدن موتور ناپدید شود، اما هنوز هم گاهی اوقات شنیده می شود. در چنین حالتی می توانید فرض کنید که این صدا ناشی از خرابی ماشین یا نشتی بیش از حد شیرها است.

این نوع صدا ناشی از اتفاقاتی است که در داخل سیلندر می افتد.اگر لوله اگزوز آسیب ببیند یا مخلوط هوا و سوخت نامتعادل باشد، احتراق ناقص و انفجار در داخل سیلندر رخ می دهد. انحراف نامناسب باعث می شود خودرو به آرامی کار نکند. بنابراین علاوه بر ایجاد صداهای آزاردهنده در رانندگی و کنترل خودرو نیز مشکل ایجاد خواهد کرد.

صدای زیر درب موتور

شنیدن این صدا به ما می گوید که در جایی نشتی وجود دارد. در چنین مواقعی مایع خنک کننده یعنی آب و ضد یخ نشتی می کند که باعث کاهش آب رادیاتور می شود و به همین دلیل ماشین به جوش می آید. برای حل این مشکل باید سریع عمل کنید، زیرا خطر سوختن موتور یا آسیب دیدن سرسیلندر وجود دارد.

خرابی لوله خلاء نیز باعث افزایش هزینه سوخت می شود. البته این نشتی می تواند از لوله کولر باشد که فشار زیادی به کمپرسور وارد می کند.

اتاق خودرو ساختمان اصلی آن است. این قسمت از خودرو دارای قطعات زیادی می باشد که به مرور زمان به دلیل ساختار نامناسب قطعات، رانندگی و نگهداری نامناسب و وضعیت نامناسب جاده ها باعث ایجاد صدای اضافی می شود.

این صداها علاوه بر آزاردهنده بودن، می تواند حواس راننده را پرت کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام نمایید تا از رانندگی لذت ببرید.

خوشبختانه امروز برای رهایی از چنین مشکلی می توانید خدمات صداگیری اتاق خودرو را از مراکز معتبری مانند مستر مکانیک دریافت کنید.

صداگیری ماشین

خدمات صداگیری اتاق خودرو

یکی دیگر از خدمات ارزنده ای که در مستر مکانیک ارائه می شود کفپوش خودرو می باشد. این قسمت از خودرو نیز می تواند دچار آسیب و مشکلاتی شود که باعث ایجاد صداهای آزار دهنده می شود. تکنسین های مستر مکانیک با نمونه های موفق عایق صدا و عایق کف خودرو خدمات قابل قبولی را به مراجعین محترم ارائه نموده و نتایج رضایت بخشی را به ارمغان می آورند.

صداگیری زاپاس خودرو

لاستیک زاپاس اضطراری است که ممکن است لاستیک وسیله نقلیه شما مشکل داشته باشد.لاستیک زاپاس معمولا در صندوق عقب قرار می گیرد، اما نه در همه خودروها. در برخی خودروها زیر خودرو یا روی در صندوق عقب قرار می گیرد.

لاستیک زاپاس به دلایل مختلف می تواند در جای خود صدا ایجاد کند، تصادف ویا در اثر سرویس نامناسب توسط تعمیرگاه های غیرحرفه ای می تواند باعث شل شدن پیچ های این قطعه و ایجاد صدا در حین رانندگی شود. صداگیری لوازم یدکی خودرو در مرکز صداگیری کابین خودرو انجام می شود.

نحوه صداگیری اتاق خودرو در مستر مکانیک

همانطور که گفته شد خودروها به دلایل مختلف صدا تولید می کنند، جدای از دلایل، ما با روش صداگیری اتاق خودرو سر و کار داریم، روش های ما کاملاً تضمینی است، بنابراین ابتدا ماشین شما را رانندگی می کنیم و صداها را می شنویم و سپس بر اساس همان مستندات صداگیری را انجام می دهیم.

هزینه و زمان صداگیری اتاق خودرو

در صورت تمایل مشتری، کار روی خودروی وی در روز مشخص شده آغاز می شود. برای صداگیری خودرو دو کار تخصصی انجام می شود که لازمه یکدیگر هستند، اول اصول باز و بسته شدن قطعات خودرو و دوم روش و مکان های صداگیری.

ابتدا قطعه مورد نظر باز می شود، باز و بسته شدن قطعات از پروتکل باز و بسته شدن کمپانی پیروی می کند و در حین کار از شکستن قطعات در حین کار جلوگیری می شود.
پس از باز شدن قطعه داخل آن را تمیز می کنند که گاهی با یک دستمال ساده و گاهی با شستشوی کامل با آب و مواد دیگر انجام می شود.

پس از آن صدای خودرو با قطعاتی که مربوط به صدا گیری هستند و از مواد مختلف ساخته شده و در مکان های خاصی نصب می شوند انجام می شود و این مواد از برخورد قطعات پلاستیکی و فلزی جلوگیری می کند و در نتیجه صدا گیری انجام می شود.

هزینه صداگیری اتاق خودرو

صداها به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند

1 – صدای قطعات پلاستیکی بر روی قطعه پلاستیکی : جزجز ، ویبره ، ویزه ، قژقژ !

2 – صدای قطعات پلاستیکی بر روی فلز : قژقژ !

3 – صدای قطعات فلزی بر روی فلزی : تق تق !

در این میان 1 و 2 بسیار رایج هستند و حدود 99 درصد خودروها فقط این صداها را دارند اما برخی خودروها مانند سراتو و اپتیما و جنسیس علاوه بر صداهای 1 و 2 دارای صدای 3 نیز هستند. که بسیار سخت، زمان بر و پرهزینه است و در بین متخصصان به صدای بدنه معروف است.تثبیت صدا روی بدنه معمولا از طریق موم کشی انجام می شود که مهمترین قسمت آن یافتن محل صدا است.

صداگیری اتاق خودرو تخصص ماست

همه ما صداهای عجیب و غریب و غیرعادی را در داخل خودرو شنیده ایم و به دنبال صداگیری داخل خودرو و علت این صداها بوده ایم. در بیشتر موارد علت و منشأ این صداهای مزاحم مواد نامرغوب و قطعات پلاستیکی، عدم عایق بندی مناسب، عدم نصب دقیق، باز و بسته شدن نادرست قطعات نصب نوار، مانیتور، سنسور سرعت معکوس و سایر قطعات اضافی است. دست اندازهای جاده ها نیز دلیل فراوانی صداهای آزاردهنده در خودرو است.

اگر هنگام رانندگی صداهای آزاردهنده ای از قسمت های مختلف داخل خودرو شنیده می شود که باعث ایجاد ناراحتی می شود، باید به مرکز خودرو صداگیری مراجعه کنید.
اتاق ماشین صداگیری شامل داشبورد صداگیری، شش ستون، چهار در، صندوق عقب و شیشه عقب، سقف و سانروف است. زمان اتاق برای ماشین صداگیری حدود یک روز است.
هنگامی که در خودروی شما صدا وجود دارد، منبع اصلی آن صدا ممکن است داشبورد، رکاب در، رکاب عقب، ستون، سقف یا سانروف باشد. در مرکز خودرو مستر مکانیک صداگیری خودروی شما به صورت رایگان بررسی می شود و پس از آن مدت زمان و قیمت تقریبی خودرو صداگیری شما اعلام می شود. زمان تقریبی صداگیری هر ردیف یک ساعت و هر ستون نیم ساعت است، داشبورد ماشین محلی نیز حدود 5 تا 7 ساعت زمان نیاز دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد