مجله خودرو

صفحات L یا P را کجا می توانم قرار دهم؟

هیچ چیز شرم آور در مورد یادگیری رانندگی یا داشتن گواهینامه موقت وجود ندارد، و با این حال هنوز صدها، اگر نگوییم هزاران نفر از کاربران جاده در پلاک L یا P هستند که اصرار دارند وضعیت گواهینامه خود را پنهان کنند.

 • الزامات برای قرار دادن صفحات L یا صفحات P شما متفاوت است
 • مطمئن شوید که قوانین مربوط به ایالت یا قلمرو خود را مطالعه کرده اید
 • اگر کار اشتباهی انجام دهید ممکن است جریمه شوید!

به راحتی می توان فهمید که چرا ممکن است این کار را انجام دهید. در برخی از ایالت ها، L-plater دارای حداکثر سرعت مجاز 90 کیلومتر در ساعت است، مهم نیست که آیا علائم تا 110 کیلومتر در ساعت اجازه می دهند یا خیر. اما پنهان کردن Lهای زرد خود در پشت پلاک‌هایتان به این امید که یک افسر پلیس شما را به خاطر سرعت غیرمجاز جریمه نکند، کار واقعاً احمقانه‌ای است.

اگر صفحات L یا P خود را به درستی نشان ندهید، ممکن است با امتیازهای خوب و ناهنجاری روبرو شوید، و زمانی که یادگیرنده یا راننده موقت هستید، موارد دوم ارزشمندتر هستند.

بنابراین قوانین در هر یک از ایالت ها و مناطق استرالیا در مورد موقعیت صفحه چیست؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید:

نیو ساوت ولز

هنگام رانندگی، زبان آموزان باید صفحات L را به وضوح در جلو و عقب ماشین نشان دهند. صفحات باید در بیرون باشند یا باید علامت L روی سقف وجود داشته باشد. حرف L روی بشقاب نباید پنهان شود. برای اینکه بشقاب های شما از بین نرود، آنها را با گیره یا نگهدارنده محکم کنید.

خرید لوازم یدکی خودرو

بخش مهمی که وجود دارد “در بیرون” است و این بدان معنی است که شما نمی توانید صفحه L یا P را در پنجره ماشین خود نشان دهید.

اگر «نتوانی پلاک‌های «L» را بر روی خودرو به‌صورت مورد نیاز نشان بدهی» یا «بدون نیاز به پلاک P» برای رانندگان P1 و P2 نداشته باشید، 272 دلار جریمه و دو امتیاز انحراف دارد.

ویکتوریا

قوانین جاده ای بیان می کند که “پلاک های P شما باید به وضوح قابل مشاهده باشد”، و “نباید وسیله نقلیه موتوری (غیر از تراکتور) رانده شود، مگر اینکه پلاک های P مناسب از جلو و عقب وسیله نقلیه به گونه ای نمایش داده شوند که حرف P و رنگ پلاک از فاصله 20 متری پشت و جلوی خودرو به وضوح قابل مشاهده است.

و چه چیزی ممکن است باعث شود که یک صفحه به وضوح قابل مشاهده نباشد؟ اگر در شیشه اتومبیل است، اما شیشه رنگی است، ممکن است مشکلی ایجاد شود: «اگر شیشه‌های رنگی دارید، VicRoads توصیه می‌کند که از صفحات خارجی استفاده کنید. بسته به میزان تیره بودن رنگ، صفحات داخلی ممکن است به سختی دیده شوند و ممکن است شما جریمه شوید و به دلیل اینکه آنها به وضوح قابل مشاهده نیستند، جریمه شوید و در معرض امتیازات منفی قرار بگیرید.

اگر در ویکتوریا «در زمان و در صورت لزوم پلاک‌های «L» را نمایش ندهید، ممکن است با یک (1) امتیاز جریمه و جریمه 165 دلاری مواجه شوید. ایالت مسئولیت بیشتری را نیز بر دوش P-platers می‌گذارد، با افزایش این جریمه به سه امتیاز منفی (هنوز 165 دلار جریمه) برای “عدم نمایش صفحات “P” در زمان و در صورت لزوم”.

همچنین شایان ذکر است که Vic در رنگ‌آمیزی صفحات سخت‌گیرانه عمل می‌کند – این حالت کمی متفاوت است، زیرا رنگ در پس‌زمینه صفحه P و حروف سفید است. اما فکر نکنید که یک رنگ مربعی در قلم رابط مورد علاقه شما به رنگ سبز یا قرمز این کار را انجام می دهد – رنگ های خاصی قابل استفاده هستند. همینطور با صفحات L.

نکته جالب دیگر برای پلاک‌های P در ویکتوریا این است که معافیت‌هایی وجود دارد که به رانندگان اجازه می‌دهد اگر در مشاغل خاصی کار می‌کنند پلاک‌های P را نمایش ندهند. اگر شما: یکی از اعضای نیروی پلیس رانندگی وسیله نقلیه برای محل کار هستید، نیازی به نمایش هیچ P نیست. یکی از اعضای سازمان آتش نشانی کشور (CFA) که یک وسیله نقلیه را برای عملیات اطفاء حریق رانندگی می کند. رانندگی یک سرویس آمبولانس یا یک وسیله نقلیه خدمات اورژانس ایالت ویکتوریا (SES) برای کار.

استرالیای جنوبی

قوانین دولت SA در مورد نمایش صفحات L و P مشابه اکثر حوزه های قضایی دیگر است. به عنوان مثال، “صفحات P باید از جلو و عقب وسیله نقلیه به وضوح قابل مشاهده باشد (فقط برای موتورسیکلت های عقب).”

برای دارندگان مجوز یادگیرنده یا گواهینامه P1 که رانندگی می کنند که فقط یکی از دو پلاک نصب شده است، جریمه 230 دلار است، در حالی که اگر اصلاً پلاکی نداشته باشید، جریمه به 397 دلار و دو امتیاز کاهش می یابد.

دارندگان مجوز موقت P2 نیازی به نمایش پلاک P ندارند.

عمل کنید

با توجه به مقررات صدور گواهینامه رانندگی (2000) در ACT، تخلف “راننده یادگیرنده پلاک L را به صورت مورد نیاز نمایش نمی دهد” می تواند 208 دلار جریمه داشته باشد. با این حال، هیچ نقصی ندارد.

در این مورد «در صورت لزوم» به چه معناست؟ طبق ACT Policing: «پلاک های P و L باید به وضوح در جلو و عقب وسیله نقلیه به گونه ای نمایش داده شوند که برای سایر رانندگان به راحتی قابل مشاهده باشد. صفحات باید رنگ و اندازه مناسب (155 میلی متر در 155 میلی متر) داشته باشند و حرف کامل همیشه قابل مشاهده باشد. ممکن است از صفحاتی که به طور خاص برای نمایش در شیشه جلو یا عقب طراحی شده اند استفاده شود. با این حال، یک شیشه جلوی مایل برای نمایش صفحات مناسب نیست زیرا صفحه رو به بالا، به سمت آسمان است و به راحتی برای سایر رانندگان قابل مشاهده نخواهد بود. گزینه‌های دیگری مانند صفحات مغناطیسی، براکت‌های صفحه نمایش صفحه و گیره‌های صفحه نیز در دسترس هستند.

علاوه بر این، کتابچه راهنمای قوانین جاده ACT بیان می‌کند که پلاک‌های P عبارتند از: «برای ایمنی شما و آنها برای سایر رانندگان به راحتی دیده می‌شوند. پلاک ها باید در جلو و عقب خودرو در یک موقعیت مشخص قرار گیرند تا از جلو و پشت خودرو به وضوح قابل مشاهده باشند. صفحات P به وضوح قابل مشاهده نیستند، به عنوان مثال، پشت بازوهای برف پاک کن، پشت لوورهای عقب یا داخل شیشه های رنگی.

 • کوئینزلند: اگر شما یک دارنده گواهینامه زبان آموز هستید و نتوانید “پلاک های L را به وضوح در جلو و عقب خودرو خوانا” نشان دهید، ممکن است 230 دلار جریمه و دو امتیاز نقصان شوید. همین مجازات برای وسایل نقلیه با راننده P1 (Ps قرمز) و راننده P2 (Ps سبز) اعمال می شود.
 • استرالیای غربی: کمیسیون ایمنی راه ها بیان می کند که: «پلاک L یا P مناسب باید همیشه نمایش داده شود. بشقاب ها را می توان در خانه خریداری یا چاپ کرد. کمی مبهم به نظر می رسد، درست است؟

  وزارت حمل‌ونقل مواردی را توضیح می‌دهد و می‌گوید: «شما باید پلاک L را در جلو و عقب وسیله نقلیه هنگام رانندگی نشان دهید (مجازات اعمال می‌شود).» ما نتوانستیم تعیین کنیم که آن مجازات ها چیست.

 • قلمرو شمالی: مسئولیت بر عهده راننده دارای گواهینامه در کنار پلاک L در NT است، با قوانینی که بیان می کند: « دارنده گواهینامه که در صندلی جلوی وسیله نقلیه اشغال می کند، نباید اجازه دهد وسیله نقلیه توسط دانش آموز رانندگی شود، مگر اینکه L- پلاک‌ها به‌طور آشکار نمایش داده می‌شوند تا هم از جلو و هم از عقب خودرو به وضوح قابل مشاهده باشند.

  یک زبان آموز نباید وسیله نقلیه ای را رانندگی کند، مگر اینکه صفحات L به وضوح نمایش داده شده باشد تا هم از جلو و هم از عقب خودرو به وضوح قابل مشاهده باشد.

  در فهرست تخلفات ترافیکی منطقه، جریمه “رانندگی بدون پلاک L یا P در صورت لزوم” 100 دلار جریمه است.

 • تاسمانی: قوانین مربوط به قرار دادن پلاک L و P به سادگی بیان می شود – صرف نظر از نوع گواهینامه، پلاک ها باید به گونه ای نمایش داده شوند که “از جلو و عقب ماشینی که در حال رانندگی هستند به وضوح قابل مشاهده باشند”.

اگر یک راننده یا سوارکار مبتدی در Ls هستید و «نمی‌توانید صفحه‌های L را به وضوح قابل مشاهده نشان دهید» ممکن است با دو نقص و جریمه 90 دلاری مواجه شوید. همین مجازات برای صفحات P نیز اعمال می شود. رانندگان P1 باید “روی صفحات P سفید رنگ قرمز نشان دهند و اطمینان حاصل کنند که صفحات P شما از جلو و عقب ماشین شما قابل مشاهده است”، در حالی که رانندگان P2 باید “روی صفحات P سفید رنگ سبز نشان دهند و اطمینان حاصل کنند که صفحات P شما از جلو قابل مشاهده است”. و پشت ماشین شما».

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد