مجله خودرو

فراتر از اتاق هیئت مدیره: چگونه از خودروهای الکتریکی سود ببریم

به گزارش مستر مکانیک

برندهای لوکس و تولیدکنندگان حجم شاهد سود هستند، اما تولیدکنندگان چینی یک مزیت دارند

بسته بندی بهتر، کنترل بیشتر و تعامل بیشتر می تواند کلید استخراج ارزش از خودروهای الکتریکی باشد

رقابت یک عوضی است. رقابت جهانی در سال 2023، به ویژه. همیشه مقدار زیادی از آن در تجارت خودرو وجود داشته است، اما اکنون که خودروهای برقی ساخت چین به ویژه در حال تحت فشار قرار دادن خودروسازان اروپایی هستند، زیرا آنها تلاش می کنند خود را به طور کامل در بازار شجاع جدید بدون آلایندگی صفر تثبیت کنند، ما می توانیم شروع کنیم. قدردان این باشید که چقدر ممکن است برای مدتی آینده این کار را بکنید.

من به خوبی نظریه ای را که 15 سال پیش در مورد سود بردن از خودروهای الکتریکی مطرح شد، به خاطر دارم. شروع با: سرمایه گذاری بیش از حد در تحقیق و توسعه، هزینه بیش از حد برای خودروها، و حجم فروش کافی غیرممکن است. اما با افزایش حجم و توسعه فناوری باتری، این حاشیه که وعده داده شده بود باید محقق شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

خوب، با نزدیک شدن به 13 سال از عرضه نیسان لیف و بیش از یک دهه پس از عرضه اولین مدل S توسط تسلا، بسیاری از تولیدکنندگان به شما خواهند گفت که هنوز منتظرند. اگر حاشیه در حال آمدن باشد، خود را به طور مساوی توزیع نمی کند. برخی از برندهای لوکس احتمالاً شاهد حرکت هستند. برخی از بازیکنان با حجم بیشتر نیز، شاید بسته به قدرت خرید آنها و جایی که در حال ساخت هستند. اما اگر بتوانید در چین تولید کنید، به نظر می رسد شانس شما بسیار بالاتر است. در واقع، اگر می خواهید بتوانید یک خودروی برقی پرفروش را با قیمتی واقعا رقابتی ارائه کنید، حداقل برای دهه آینده، یک پایه تولید چینی ممکن است تنها راهی باشد که می توانید این کار را انجام دهید. از آنجا که شما می توانید امتیاز خود را در این زمینه به اشتراک بگذارید که برندهای خود چین صادرات به اروپا را متوقف نخواهند کرد – و در حالی که بسیاری از رهبران صنعت اروپایی در مورد حمایت گرایی استدلال می کنند، تأثیری که آنها با انجام این کار شروع می کنند کم نیست.

البته، به جای کاهش هزینه ها، راه دیگر برای اطمینان از حاشیه، افزایش ارزش خودروی برقی جدید شما است. شرکت‌هایی را دیده‌ایم که این کار را با باتری‌های بزرگ‌تر و برد طولانی‌تر نسبت به مدل بعدی، با طراحی‌های جذاب و مارک‌های ممتاز جدید، و با بسته‌بندی فناوری کابین دیجیتال انجام می‌دهند.

خوب، من زیاد اهمیتی نمی دهم که صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی من چقدر بزرگ است یا نور محیطی می تواند چند رنگ ایجاد کند. اما من دوست دارم سازندگان خودروهای الکتریکی کمی بیشتر به راننده فکر کنند. این تعصب را باور نکنید: اگر فرصت مناسبی به آنها داده شود، می توان خودروهای برقی را برای رانندگی ساخت.

بسته‌های باتری درایو باید برای شروع در اطراف سرنشینان نصب شوند، نه اینکه فقط در زیر آن‌ها قرار بگیرند تا به سادگی کابین را شش اینچ به سمت بالا جابجا کنند. برندهایی مانند پورشه و پولستار قبلاً این کار را انجام می‌دهند، اما دیگران باید از آن پیروی کنند – و وقتی این کار را انجام دهند، خودروهای الکتریکی بسته‌بندی بهتری را با مشخصات پایین بدنه و مراکز ثقلی که باید به خوبی اداره کنند، خواهیم دید.

دوم، اگر می‌توانید کنترل بیشتری روی خودرو به راننده بدهید، این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، بسیاری از خودروهای الکتریکی جدید با گزینه‌های کم یا بدون هیچ گزینه‌ای برای تغییر در بازسازی باتری در حین رانندگی به بازار می‌آیند. این یک راه آسان برای تعامل است، اما همچنین برای ارائه محدوده بهتری در دنیای واقعی.

همچنین، در حالی که برخی از جعبه‌دنده‌های خودکار ساده‌سازی شده‌اند، هنوز هیچ‌یک آن‌ها را به صورت دستی کنترل نکرده‌اند. پس در مورد یک خودروی برقی که در آن می‌توانید دنده را عوض کنید، چطور؟

و در نهایت، بردار گشتاور چطور؟ این قرار بود برگ برنده پویای خودروهای برقی باشد، اما ما هنوز شاهد خودروهای برقی مقرون به صرفه تری نیستیم که به طور کامل آن را ارائه دهند. اگر بخواهم مقداری نیرو را به طور کامل عوض کنم و خودروی برقی دو موتوره خود را در حالت درایو عقب قرار دهم، باید بتوانم. تحقق آن باید آسان باشد.

وزن خودروهای برقی و توانایی آنها برای پوشش فواصل بیشتر بین شارژها، عواملی هستند که باید به مرور زمان بهبود یابند. اما حتی اگر این کار را انجام دهند، تجربیات رانندگی این خودروها غنی‌تر نمی‌شود، مگر اینکه تولیدکنندگان با نوآوری تلاش کنند – به خصوص وقتی صحبت از تجربه رانندگی به میان می‌آید. اگر آنها این کار را انجام دهند، می توانند چیزی را ارائه دهند که شرکت بعدی نمی تواند – و این برای آنها ارزش پولی دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد