مجله خودرو

فناوری خودرو به شبکه هزینه شارژ خودروهای برقی رنو را کاهش می دهد

به گزارش مستر مکانیک

این سیستم در هر 5 مدل EV به صورت استاندارد مجهز شده است

رنو 5 جدید اولین بار است که سخت افزار متعادل کننده شبکه را به صورت استاندارد دریافت می کند، که به گفته روسا می تواند 50 درصد در هزینه های شارژ صرفه جویی کند.

5 EV مورد انتظار رنو به شارژ خودرو به شبکه (V2G) مجهز خواهد شد که می تواند هزینه شارژ مشتریان را تا 50 درصد کاهش دهد.

کوچکترین خودروی برقی این شرکت فرانسوی که در حال حاضر در مراحل پایانی توسعه خود به عنوان “محرمانه ترین خودروی الکتریکی کوچک برای راندن” است، اولین خودروی رنو خواهد بود که به نرم افزار مبتنی بر قرارداد مجهز می شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

همچنین به عنوان شارژ دوطرفه شناخته می شود، به مشتریان این امکان را می دهد که ماشین خود را به شبکه وصل کنند و یا آن را یک شبه شارژ کنند تا از نرخ های ارزان تر استفاده کنند، یا زمانی که تقاضا زیاد است، برق را به شبکه برگردانند. رنو در نهایت این را در تمام محصولات آینده خود معرفی خواهد کرد و برای رنو مگان فعلی و رنو سنیک آینده در نظر گرفته شده است.

فقط با استفاده از سیستم تهویه مطبوع شارژ می شود و به صورت استاندارد در هر 5 مدل EV مجهز است و مشتریان می توانند سیستم را هر طور که دوست دارند روشن و خاموش کنند.

مشتریان می توانند با استفاده از اپلیکیشنی که در گوشی خود دانلود شده است، خودروی خود را شارژ کنند و می توانند به آن بگویند در چه ساعتی از روز می خواهند خانه را ترک کنند و تا آن زمان چقدر شارژ باتری می خواهند.

با استفاده از الگوریتم Mobilize و شریک انرژی آن، The Mobilize House، خودرو براساس زمانی که برق با ارزان‌ترین نرخ است شارژ می‌شود و زمانی که برق در اوج تقاضا و گران‌تر باشد، از خودرو به خانه و شبکه سراسری تخلیه می‌شود.

با استفاده از شبکه خصوصی و عمومی، انرژی ابتدا به خانه و سپس به شبکه باز می گردد. در هر زمان، حداکثر 11 کیلووات از خودرو گرفته می شود و به شبکه خانگی و سراسری تغذیه می شود.

آلن تورال، مدیر Mobilize Energy Solutions گفت: “مشتری که در طول 9 ساعت در روز به برق متصل شود، 50 درصد از هزینه شارژ مجدد خودرو را برای یک سال پس انداز می کند. بنابراین، برای مشتری که 50000 کیلومتر (31068 مایل) رانندگی می کند. ) طی یک سال، 7500 کیلومتر (4660 مایل) رایگان خواهد بود.” این 50 درصد صرفه جویی برای شارژر 7.4 کیلوواتی تک فاز انگلستان قابل اعمال است و بر اساس شارژ در گران ترین زمان محاسبه می شود.

خودروها با جعبه دیواری تحویل داده می‌شوند که فقط با 5 EV سازگار است و مشتریان در صورتی که بخواهند از شارژ V2G استفاده کنند، با The Mobility House قرارداد می‌بندند. Wallbox از یک آداپتور استاندارد CCS2 استفاده می کند.

تورال افزود: ما یک قرارداد جهانی برای مشتری خواهیم داشت که در آن از توانایی‌های V2G خودرو و شارژر کسب درآمد خواهیم کرد، بنابراین انعطاف‌پذیری در قیمت‌گذاری برای اطمینان از بهترین تعرفه را ممکن می‌کنیم.

رنو نمی‌تواند اطلاعاتی درباره میزان تعرفه شارژ به عنوان بخشی از قرارداد ارائه دهد، اما تأیید کرد که این امر مختص هر کشوری است که خودرو در آن فروخته می‌شود.

با هدف قرار دادن مشتریان «محدود تر»، همچنین تأیید شد که این سیستم به عنوان تهویه مطبوع مجهز شده است به طوری که در دسترس مالی اکثر مشتریان قرار می گیرد، با جعبه دیواری A/C «در محدوده قیمتی مشابه سایر تهویه مطبوع» ایستگاه های C، هیچ کدام (که) دو جهته نیستند».

اریک بلانچارد، مدیر پروژه‌های Zero Emission وقتی از او پرسیده شد که چگونه بر تخریب باتری تأثیر می‌گذارد: “ما (تخریب) را بر اساس تجربه خود از وسایل نقلیه باتری-الکتریکی در نظر می‌گیریم. ما دهه‌ها پیش شروع کردیم و داده‌های زیادی داریم، بنابراین می‌دانیم چگونه مشتریان ما از بسته های باتری استفاده می کنند.

بر این اساس، ما این چرخه (شارژ و شارژ مجدد) را در دوام بسته باتری گنجانده‌ایم و همان ضمانت (باتری) را بدون V2G به مشتریان خود خواهیم داد.»

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد