مجله خودرو

فورد استرالیا 400 مهندس و طراح دیگر را اخراج کرد

فورد استرالیا تقریباً 400 اخراج در بخش توسعه و طراحی خودرو خود را اعلام کرده است که معادل بیش از 20 درصد از نیروی کار باقی مانده در این مناطق است.

ما می دانیم که اطلاعیه امروز شامل حدود 320 شغل تمام وقت و 45 پیمانکار است. کارگران عمدتاً در تیم‌های توسعه و طراحی محصول فورد مستقر در ملبورن و در میدان آزمایشی You Yangs در نزدیکی Geelong، به‌علاوه «تعداد کمی در سایر عملکردها» هستند.

این تصمیم حدود دو ماه پس از آن اتخاذ شد که این شرکت در 27 آوریل 170 کارمند دیگر را در این مناطق بیکار کرد.

کاهش ماه آوریل به دلیل فرسودگی مربوط به پایان چرخه توسعه رنجر و اورست بود، در حالی که دور امروز به کاهش هزینه داخلی یا “اقدام جهانی فورد برای بهبود کارایی” نسبت داده شد.

علیرغم اقدامات مکرر برای کاهش تعداد کارکنان خود، فورد می‌گوید استرالیا همچنان قطب جهانی این شرکت برای طراحی و توسعه Ranger ute و اورست SUV جهانی است – که هر دو اخیرا وارد نسل‌های جدید شده‌اند و معمولاً چرخه عمر طولانی دارند.

خرید لوازم یدکی خودرو

افراد مرتبط با این موضوع گفته اند CarExpert بسیاری از مشاغل به هند واگذار خواهند شد.

فورد استرالیا در بیانیه ای که از ما پرسیده شد، گفت: “ما رایزنی با کارمندان و اتحادیه ها را در مورد قصد خود برای ارائه یک برنامه جداسازی برای تقریباً 400 از 1800 کارمند خود در استرالیا آغاز کرده ایم.”

اکثر این موارد در توسعه و طراحی محصول و تعداد کمی در سایر عملکردها خواهد بود. این تغییرات بخشی از تلاش جهانی فورد برای بهبود کارایی و تغییر عملیات آن برای رفع نیازهای آینده است.

استرالیا همچنان مرکز توسعه رنجر و اورست در سطح جهان خواهد بود.

اعلامیه امروز (و آوریل) به دنبال کاهش بیشتر نیروی کار فورد استرالیا در آگوست 2022 است که در آن زمان بر روی 120 کارمند قراردادی متمرکز بود – دوباره به دلیل پایان چرخه توسعه Ranger و Everest قبل از پرتاب.

با این حال در اواخر سال 2022، فورد گفت که به کمک “گسترده” به برنامه های جهانی در آینده ادامه خواهد داد. این برند ۱۲ میلیون دلار در یک استودیوی طراحی بزرگ ملبورن سرمایه‌گذاری کرد که در سال ۲۰۲۱ افتتاح شد و قبلاً ادعا کرده بود که هر سال حدود ۵۰۰ میلیون دلار در عملیات خود سرمایه‌گذاری می‌کند.

در اعلام فوریه 2021 استودیوی طراحی بازسازی شده فورد در ملبورن، این شرکت ادعا کرد که بیش از 2500 مهندس، طراح، متخصص فنی و خودرو دارد.

طراحان و مهندسان فورد استرالیا همچنین روی محصولات مختلفی برای چین، هند و آمریکای جنوبی کار کرده اند که هرگز در اینجا فروخته نشده اند، از جمله اسکورت و نسل قبلی تاروس برای بازار چین.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد