مجله خودرو

فورد رنجر رپتور در حال آزمایش قدرت خود در رالی داکار

فورد پرفورمنس اعلام کرده است که قصد دارد در رالی داکار 2024 با نسخه مسابقه ای هدفمند نسل قبلی شرکت کند. فورد رنجر رپتور.

به گفته مارک راشبروک، مدیر جهانی موتوراسپرت فورد پرفورمنس، که با او صحبت کرد، رالی داکار اوج مسابقات آفرود است. CarExpert.

آخرین تکرار رالی بدنام خارج از جاده در تاریخ 5 ژانویه 2024 آغاز می شود و در عربستان سعودی برگزار می شود. مسابقه‌ای فورد رنجر رپتور که قرار است در رالی داکار 2024 شرکت کند، در کلاس رالی Raid T1+ خواهد بود.

این کاملاً با Ranger Raptor تقریباً سهامی که به تازگی در رده خودروهای تولیدی 4WD خود در مسابقه صحرای Finke 2023 در صدر قرار گرفت، نامرتبط است.

مسابقه Ranger Raptor T1+ از نسخه‌ای از آن بهره می‌برد موتور 3.5 لیتری اکوبوست توئین توربو V6 بنزینی که در نسل فعلی رنجر رپتور وجود دارد.

خرید لوازم یدکی خودرو

در این مرحله قدرت خروجی تایید نشده است، اما Ranger Raptor با مشخصات فعلی استرالیا 292 کیلووات قدرت و 583 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

این مسابقه Ranger Raptor T1+ توسط فورد پرفورمنس با همکاری M-Sport مستقر در بریتانیا و Neil Woolridge Motorsport واقع در آفریقای جنوبی (NWM) توسعه یافته است.

این تیم مجموعه ای از مراحل توسعه را تا سال 2023 اجرا کرده است و همچنان به آزمایش Racer Ranger Raptor T1+ ادامه می دهد.

انتظار می رود مسابقات آزمایشی قبل از رالی داکار 2024 شامل باجا اسپانیا آراگون اسپانیا و رالی دو ماروک مراکش در ماه های جولای و اکتبر باشد.

فورد هنوز اعلام نکرده است که چه کسی مسابقه رالی Ranger Raptor T1+ را در رالی داکار 2024 رانندگی خواهد کرد، اما آقای راشبروک گفت “برخی از رانندگان انتخاب شده اند”.

فورد پرفورمنس با ذهنیت «تمام کن و بیاموز» وارد رالی داکار ۲۰۲۴ می‌شود و در سال ۲۰۲۵ با رنجر رپتور کاملاً جدید و سفارشی ساخته شده بر اساس قوانین کلاس T1+ بازخواهد گشت.

در رالی داکار 2025، بیضی آبی قصد دارد “برگردد و برنده شود”.

در این مرحله مشخص نیست که فورد چه رقابتی در رده T1+ در رالی داکار 2024 خواهد داشت.

امسال تویوتا گازو ریسینگ رده T1+ را در رالی داکار با نسخه بسیار اصلاح شده هایلوکس که از نسخه‌ای از موتور V6 بنزینی دو توربوی لکسوس LX استفاده می‌کرد، معرفی کرد.

بیشتر: همه چیز فورد رنجر

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد