مجله خودرو

فورد رنجر Wildtrak EcoBlue V6 240 2023 اولین رانندگی در بریتانیا

به گزارش مستر مکانیک

Diesel V6 عنصر دیگری را به استعداد همه جانبه رنجر جدید اضافه می کند، در حالی که مشخصات Wildtrak ظاهر سطح بالا را با قیمت های میان رده هوشمندانه ترکیب می کند.

بقیه را فراموش کنید: این نسخه خاصی از فورد رنجر جدید است که اکثر مردم آن را خریداری خواهند کرد. یا آن؟ از آنجا که اگرچه این اولین بار است که فورد یک دیزل V6 دلپذیر را ارائه می دهد، اما مشخصات Wildtrak اکنون ممکن است کمتر مطلوب باشد.

رنجر از زمانی که در سال 2011 به عنوان یک تانک سبک زندگی آمریکایی تغییر شکل داد، با مشخصات Wildtrak که اوج آرزوی مالکان بالقوه بود، موفقیتی بی‌سابقه داشته است. اما زمان تغییر می کند و خط تولید رنجر برای این آخرین نسل مدل توسعه یافته است.

دیزل استاندارد 2.0 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ دوقلو (با 168 یا 202 اسب بخار) اکنون چندان چشمگیر نیست که یک دیزل 3.0 لیتری V6 با قدرت 237 اسب بخار وجود دارد. و فورد برای پر کردن فضای خالی ظاهری بین اسب کار وایلدتراک و فورد رنجر رپتور جدید با موتور V6 بنزینی، مشخصات پلاتینیوم رنجر بیشتر را ایجاد کرده است.

خرید لوازم یدکی خودرو

با این حال، در حالی که پلاتینیوم با ظاهر وحشیانه، الهام گرفته از فورد F-150 و نشان کاپوت مانند رنجروور، مشتریان زیادی را جذب خواهد کرد، V6 Wildtrak در قلب محدوده رنجر قرار دارد. اگر بخواهید، در مقایسه با وایلدتراک 2.0 لیتری تحسین برانگیز، نسخه ای خبره است که مصرف سوخت معقول و عملکرد عالی را برای یک موتور نسبتا کوچک ارائه می دهد.

فورد رنجر v6

Wildtrak V6 ممکن است در بالاترین سطح قرار نگیرد، اما مسیر معقولی برای ورود به خط تولید کامیون‌های پرفورمنس رنجر است که در نهایت شامل یک Wildtrak X مجهز به دمپرهای Bilstein نیز می‌شود. افزایش 35 اسب بخاری در قدرت و جهش 4500 پوندی در قیمت نسبت به موتور 2 لیتری دیزل ناچیز است، اما گشتاور به جای 369 پوند فوت، 443 اسب بخار نیز وجود دارد، جایی که تفاوت در خودروهای تجاری مانند این ظاهر می شود.

کامیون 3.0 لیتری از فرمان پذیری سریع، توانایی های مناسب در پیچ ها، چرخش بدنه محدود و سطوح بالای چسبندگی مانند کامیون 2.0 لیتری برخوردار است، البته به عملکرد بی نظیر در خارج از جاده نیز اشاره ای نکنیم – اما به عنوان یک V6، این توانایی را نیز دارد. جاده را از زیر خود جدا کنید و چرخ های آن را در بسیاری از نسبت های پایین گیربکس 10 سرعته اتوماتیک آن بچرخانید. چنین عملکردی از زمان نسخه V6 نسل قبلی فولکس واگن آماروک در یک پیک آپ در بازار بریتانیا تجربه نشده است (و در واقع این رنجر شباهت های زیادی با آماروک جدید ساخت فورد دارد).

اگرچه این V6 یک کامیون پرفورمنس مانند رپتور نیست. جدا از یک یادداشت جدید موتور بدخلق، هنوز هم به عنوان یک کارگر مناسب است تا یک سرگردان. این خودرو نسبت به وایلدتراک با موتور کمتر، قوی‌تر و قوی‌تر به نظر می‌رسد، و در حالی که آن راندن گران‌قیمت رپتور را ندارد، اما همچنان یک رانندگی آرام و دلپذیر را مدیریت می‌کند.

نکته منفی این است که نباید انتظار تغییر زیادی از 24 مایل از یک گالن دیزل داشته باشید، که فاصله زیادی با بازدهی مدل 2.0 لیتری دارد.

فورد رنجر v6

فضای داخلی رنجر جدید با ترکیبی از زیبایی‌های خودروی فورد مانند صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی پرتره و صندلی‌های تمام چرمی جلو و عقب، درجه یک است.

اما سوالی که بر لبان همه وجود دارد این خواهد بود که “این رنجر چگونه با آماروک مقایسه می شود؟” تفاوت مانند گچ و پنیر است – اما نه به معنای سنتی. هر دو پیک آپ راحت و توانا هستند، اما حال و هوای بسیار متفاوتی دارند. یک کامیون احساس سختی می کند و دیگری نرم است. اگر آماروک در وسط کمی شلوغ باشد و خوش‌آمدتر باشد، رنجر محکم و هدفمند است.

رنجر V6 دیزلی وانتی با شخصیت بیشتر است. و اگرچه Wildtrak دیگر اوج خط رنجرهای معمولی نیست، مطمئناً هنوز هم برجسته است.

جورج بارو

فورد رنجر v6

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد