مجله خودرو

فولکس واگن برای قرار دادن ID 1 در خیابان ها با قیمت کمتر از 17000 پوند آماده است

به گزارش مستر مکانیک

EV جدید به عنوان یک جانشین معنوی برای خودروی شهری e-Up عمل خواهد کرد

پیشرفت‌های فناوری ورودی به فولکس‌واگن برقی سطح پایه جدید اجازه می‌دهد تا وارد بخش ارزان‌قیمت شود

فولکس واگن با توسعه یک دریچه الکتریکی زیر 17000 پوندی ID 1 که در پنج سال آینده به عنوان بخشی از تلاش مجدد شرکت‌های خودروسازی برای تولید مدل‌های برقی مقرون‌به‌صرفه وارد بازار می‌شود، «با تمام قوا جلوتر» است.

خودروی الکتریکی جدید به عنوان یک جانشین معنوی برای خودروی شهری e-Up عمل خواهد کرد و قرار است ترکیبی مشابه از بسته‌بندی فشرده و فناوری بازگشت به پایه را ارائه دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

ID 1 با استفاده از یک پلتفرم الکتریکی سفارشی جدید که زیربنای مدل‌های مشابه برندهای برادر و برادر Cupra و Skoda است، در زیر نسخه تولیدی کانسپت ID 2all که اخیراً معرفی شده است، قرار می‌گیرد که فولکس‌واگن قصد دارد آن را با قیمتی در حدود 22500 پوند به فروش برساند.

مدیر مالی گروه فولکس واگن، آرنو آنتلیتز، اخیراً با اشاره به پیدایش مواد باتری ارزان‌تر و روش‌های تولید، گفت که معتقد است این شرکت می‌تواند خودروهای الکتریکی را با این قیمت عرضه کند.

او گفت: «در حال حاضر، ما کاملاً مطمئن هستیم که می‌توانیم به این قیمت دست پیدا کنیم. نوآوری های زیادی در بخش فنی وجود دارد. این خودرو اولین سلول باتری داخلی را از کارخانه ما در والنسیا خواهد داشت. ما فقط در حال افزایش هستیم تا آن زمان مقیاس بسیار بیشتری خواهیم داشت.

“[We have also seen a slight] بهبود یا کاهش هزینه مواد خام به لیتیوم نگاه کنید: پایین آمد. نیکل پایین آمد. بنابراین از این منظر، ما کاملاً مطمئن هستیم که می توانیم به آن 25000 یورو دست یابیم [£22,500] هدف گذاری شده و در عین حال حاشیه مناسبی نیز داشته باشد.»

نظرات Antlitz به طور خاص به قابلیت تولید ID 2 اشاره داشت، اما چنین پیشرفت هایی می تواند پیامدهای بزرگی برای امکان سنجی ID 1 مورد بحث داشته باشد.

جزئیات معماری خودروی جدید هنوز فاش نشده است، اما این پلتفرم با پلتفرم MEB Entry که بین ID 2، Cupra Raval و کراس اوور کامپکت اشکودا مشترک خواهد بود که همگی از سال 2025 در اسپانیا ساخته خواهند شد، متمایز خواهد بود.

پلتفرم جدید توسط گروه تعمیرگاه فولکس واگن توسعه داده خواهد شد و اشکودا نقش کلیدی ایفا می کند و برای خودروهایی با فضای داخلی تقریباً مشابه فضای داخلی VW Polo طراحی شده است.

نام این مدل هنوز نهایی نشده است. با این حال، رئیس برند فولکس واگن، توماس شافر، از رد ID 1 یا ID Polo خودداری کرده است – اگرچه او گفته است که استفاده از نام های مدل کلاسیک برای “جانشینان” واقعی مدل اصلی محفوظ خواهد بود.

این موضوع را می‌توان با توجه به اینکه آیا قوانین پیش‌روی موتور یورو 7 باعث می‌شود فولکس‌واگن بتواند نسل بعدی پولو موتور احتراقی را توسعه دهد یا خیر، مشخص می‌شود.

ID 1 یک ماشین متمرکز شهری خواهد بود، بنابراین برد کمتر از بسیاری از خودروهای برقی الکتریکی مشکل ساز خواهد بود، که باعث می شود باتری نسبتا کوچکی داشته باشد.

فولکس واگن یک باتری لیتیوم-آهن-فسفات 38 کیلووات ساعتی را برای ID 2all توسعه داده است و این احتمالاً بزرگترین ظرفیت در نظر گرفته شده برای مدل جدید خواهد بود. هنوز هم به طور بالقوه امکان مسافت کمتر از 200 مایل را فراهم می کند که با خودروهایی مانند مینی الکتریک و فیات 500 الکتریکی قابل رقابت است.

توسعه باتری کلید کاهش قیمت خودرو است، با توجه به اینکه گروه فولکس واگن تاکید زیادی بر توسعه فناوری سلول باتری یکپارچه دارد که می تواند در همه برندهایش اعمال شود و به طور بالقوه می تواند هزینه ها را تا 50 درصد کاهش دهد.

سپس از مواد شیمیایی مختلف با خواص متفاوت برای هر لایه استفاده می‌شود، بنابراین مدل‌های سطح پایه می‌توانند از موادی استفاده کنند که ارزان‌تر هستند، اما چگالی انرژی کمتری دارند و نمی‌توانند به سرعت شارژ شوند.

تولید نیز عاملی حیاتی در کاهش هزینه ها خواهد بود. شافر اشاره کرده است که این مدل می تواند در بازارهایی مانند هند ساخته شود، جایی که گروه فولکس واگن دارای امکانات تولیدی است و هزینه ساخت آن ارزان تر است. با این حال، شفر اشاره کرده است که در اروپا عرضه خواهد شد و قوانین تعرفه به این معنی است که برخی از تولیدات محلی امکان پذیر است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد