مجله خودرو

فولکس واگن گلف گیربکس دستی را تحت قوانین یورو 7 کنار می گذارد

به گزارش مستر مکانیک

هر گلف GTI از سال 1975 اصلی با گیربکس دستی عرضه شده است

کل خط تولید گلف، از جمله GTI داغ، تنها در صورتی به‌طور خودکار عمل می‌کند که قوانین آلایندگی به شکل فعلی امضا شده باشد.

فولکس واگن گلف تنها به عنوان بخشی از به روز رسانی نیمه عمر در سال 2024 به صورت خودکار تبدیل می شود، اگر قوانین آلایندگی یورو 7 قریب الوقوع به شکل فعلی خود امضا شود.

اتوکار این تغییر را درک می کند – که به عنوان بخشی از فیس لیفت آتی برای خط نسل هشتم گلف معرفی می شود – همچنین بر فولکس واگن گلف GTI تأثیر خواهد گذاشت – لحظه ای برجسته برای هات هاچ ژانر تعریف کننده با نزدیک شدن به پنجاهمین سالگرد آن در 2025.

خرید لوازم یدکی خودرو

گلف GTI اتوماتیک در حال حاضر از 39435 پوند قیمت دارد که حدود 1500 پوند بیشتر از خودروی دستی است. اگر به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های گلف Mk8.5، قیمت‌ها در خط تولید کمی افزایش یابد، به احتمال زیاد GTI با قیمت کمتر از 40000 پوند در دسترس نخواهد بود.

رئیس توسعه فنی فولکس واگن، کای گرونیتز به اتوکار تایید کرد: با نسل بعدی گلف، نسلی با تعویض دنده دستی وجود نخواهد داشت. وی افزود که این تصمیم به دلایل رعایت آلایندگی ها گرفته شده است، اما اتوکار درک می کند که این حرکت هنوز به طور رسمی امضا نشده است و در انتظار هرگونه تغییر در قانون یورو 7 قبل از تصویب است.

بر اساس داده های فولکس واگن، گلف GTI دستی 162 گرم در هر کیلومتر CO2 در مقایسه با 160 گرم در کیلومتر اتوماتیک منتشر می کند – یک تفاوت جزئی اما پیامدهای قابل توجهی در زمینه سهمیه های آلایندگی ناوگان سازنده دارد.

این حرکت نزدیک به 50 سال از GTI دستی را به پایان می رساند. نسخه داغ Mk1 Golf اصلی در سال 1975 با جعبه چهار سرعته با نسبت نزدیک معرفی شد که در سال 1979 با یک موتور پنج سرعته با پایه بلندتر تعویض شد. هر GTI از آن زمان با یک دستی عرضه می‌شود، و در ایالات متحده گزینه‌ای برای فولکس واگن گلف R بسیار قوی‌تر باقی می‌ماند – هرچند باید دید که آیا پس از فیس لیفت چنین خواهد شد یا خیر.

گلف استاندارد در حال حاضر در انگلستان با گیربکس دستی در صورت مشخص شدن با موتور 1.0 لیتری یا 1.5 لیتری بنزینی خالص یا 2.0 لیتری توربودیزل موجود است. مدل‌های هیبریدی ملایم و پلاگین هیبریدی از قبل منحصراً خودکار هستند.

ارزان ترین گلف موجود، مدل دستی 1.0 لیتری TSI با قیمت 26565 پوند است. در همین حال، ارزان ترین نوع اتوماتیک، نزدیک به 2000 پوند بیشتر قیمت دارد.

هنوز مشخص نیست که آیا سایر مدل های خط تولید فولکس واگن تحت تأثیر این تصمیم قرار می گیرند یا خیر. در حال حاضر، Up، Polo، T-Cross، Taigo، T-Roc و Arteon با گیربکس های دستی ارائه می شوند – مانند تیگوان و پاسات که به زودی جایگزین می شوند.

فولکس واگن یکی از چندین شرکتی است که از جعبه دنده دستی فاصله گرفته است، زیرا سازندگان به دنبال کاهش آلایندگی، برآورده کردن تقاضای مشتریان و کاهش پیچیدگی در خط تولید خود هستند.

به عنوان مثال، مینی اخیراً نسخه ویژه JCW هاتچ را به عنوان آخرین خودروی دستی خود معرفی کرده است و خط تولید مرسدس از سال 2021 فقط به صورت خودکار عرضه شده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد