مجله خودرو

فیات توپولینو به عنوان یک نسخه قدیمی در مقابل سیتروئن آمی بازگشته است

به گزارش مستر مکانیک

Topolino یکی از ارزان‌ترین خودروهای چهارچرخ جاده‌ای در اروپا خواهد بود

دومین خودروی برقی فیات از فیات 500 اصلی الهام گرفته است تا “جوانان را دوباره عاشق خودروها کند”

فیات توپولینو جدید یک چهار چرخه برقی مبتنی بر سیتروئن آمی است که به میراث این شرکت ایتالیایی اشاره می کند و گام دیگری در حرکت آن به سمت برقی شدن است.

دومین خودروی برقی فیات از نام خودروی شهری برجسته ای که از سال 1936 تا 1955 تولید می کرد نامگذاری شده است و همچنین برای “احساس خنکی” فیات 500 اصلی طراحی شده است.

خرید لوازم یدکی خودرو

توپولینو که در اینجا با همان رنگ آبی موجود در فیات 500 در سال 1957 در دسترس بود، دارای سقف جمع شونده با پارچه قهوه ای، روکش چرم کرم و کناره های باز مانند 500 Jolly قدیمی آماده ساحل است.

شرکت Topolino با هدف “شاد کردن دوباره جوانان به ماشین ها” به پایداری می پردازد و در عین حال “شادی، خوش بینی و سرگرمی” را به عنوان برخی از اصول اصلی تولید خود حفظ می کند.

فیات همچنین امیدوار است که این خودروی دو نفره نقشی در ترویج خودروهای الکتریکی برای استفاده در شهرها و در میان خانواده‌های جوان در تلاش برای ارائه حمل‌ونقل پایدار “مناسب برای همه” ایفا کند.

انتظار نمی رود این خودرو به بریتانیا بیاید، اما یکی از ارزان ترین خودروهای جاده ای چهار چرخ در اروپا خواهد بود.

Topolino که پیشرانه خود را با سیتروئن کوچک (و Opel Rocks-e از نظر فنی یکسان) به اشتراک می گذارد، به حداکثر سرعت 28 مایل در ساعت محدود می شود و برد آن 46 مایل است.

فیات یک خط تولید تمام الکتریکی را تا سال 2027 هدف قرار داده است، همانطور که مدیرعامل آن اولیویه فرانسوا توضیح داد: “ما قاطعانه روی برق برای اروپا شرط بندی می کنیم. ما با نسخه‌های برقی هر خودروی جدید روبه‌رو خواهیم شد و در نقطه‌ای تغییر می‌کنیم. فیات باید تسلای مردم باشد: برقی برای همه.»

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد