مجله خودرو

فیات پاندا در سال 2024 به عنوان خودروی برقی مقاوم و ارزان قیمت بازخواهد گشت

به گزارش مستر مکانیک

انتظار می رود پانداهای جدید در مراسم صد و بیست و پنجمین سالگرد فیات معرفی شوند

مدل B-segment «باحال، محبوب، مقرون به صرفه» با پیشرانه‌های ICE و الکتریکی در دسترس خواهد بود

رئیس اولیویه فرانسوا به اتوکار تایید کرده است که فیات پاندای احیا شده مورد انتظار سال آینده به عنوان یک کراس اوور «کمتر، بیشتر» برای مقابله با داچیا ساندرو وارد بازار خواهد شد.

این مرد فرانسوی با اشاره به اینکه تاریخ “بسیار خاص” نشان می دهد که “شما را شگفت زده خواهد کرد” 11 ژوئیه 2024 – صد و بیست و پنجمین سالگرد تاسیس فیات – است – این مرد فرانسوی گفت که این خودرو از کانسپت Centoventi 2019 الهام گرفته شده است که یک پاندا شبیه به اینده را نشان می دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

ما فضا برای ساختن یک بخش B دیگر داریم [car – alongside the electric Fiat 600] بیشتر در “ضروری” News. واضح است که پیشنهاد ما می تواند محصول دیگری را در خود جای دهد.» او با لبخند گفت.

طول آن حدود چهار متر خواهد بود و رویکردی «ساده هوشمندانه» دارد «کمی شبیه پاندا که قبلا بود».

خودرویی که قرار است سال آینده ببینید، جذاب، محبوب و مقرون به صرفه خواهد بود فرانسواو آن را به یک رقیب کامل برای ساندرو 13000 پوندی تبدیل می کند – اگر نسخه احتراقی آن را به انگلستان برساند، چیزی که برند هنوز در حال فکر کردن است.

ردیابی یک چهارم جلو فیات سنتوونتی

انتظار نمی رود هر پاندای برقی با قیمتی کمتر از 31000 پوندی 500 EV وارد بازار شود.

فرانسوا خاطرنشان کرد که این خودرو باید برای “بازارهای جهانی” مانند آمریکای لاتین – جایی که اکثر 1.2 میلیون خودروی آن در سال گذشته فروخته شد – و همچنین خاورمیانه و آسیا را تامین کند.

با توجه به اینکه می‌توان آن را به پیشرانه‌های الکتریکی یا احتراقی مجهز کرد، این خودرو روی پلت‌فرم CMP مشابه جیپ اونجر و 600 قرار دارد.

ما به چیزی نیاز داریم که 100 درصد از سلیقه اروپایی پیروی کند اما واقعا جهانی باشد. گفت فرانسوا و به همین دلیل است که گفتم ممکن است فضای دیگری به جز 600 وجود داشته باشد [in the B-segment]که بسیار بسیار اروپایی است.»

او هنگام پاسخ دادن به سؤالات مربوط به مدل تولید Centoventi افزود: “بنابراین، آن یکی شاد است، کمی یکپارچهسازی با سیستمعامل، اما دیگری به آنچه شما فکر می کنید نزدیک تر است.”

فرانسوا به Autocar تأیید کرد که برخی از بخش‌های این کانسپت مانند باتری‌های قابل تعویض به تولید نمی‌رسند. فرانسوا گفت: “این چیزی بود که به نظر می رسید قابل دسترس باشد” زمانی که این مفهوم در ابتدا رونمایی شد.

اندازه و موقعیت این خودرو نیز توسط کارلوس تاوارس، رئیس شرکت مادر فیات، Stellantis در ماه فوریه تایید شد. او به خبرنگاران گفت: «بازگشت بزرگی در بخش B و کراس اوورها وجود خواهد داشت. ما به مرتبط ترین بخش ها برمی گردیم. ما اکنون فقط فیات 500X را داریم. هدف من داشتن سه نفر است.»

با توجه به اینکه 600 و 500X دو تا از اینها را می‌سازند، مکانی طبیعی برای پاندا باقی می‌گذارد – پلاکی که قبلاً بازگشت آن تأیید شده است.

گزارش تکمیلی توسط نیک گیبز

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد