مجله خودرو

فیات کمک هزینه خودروی الکتریکی را برای خریداران 500 دستگاهی اعلام کرد

به گزارش مستر مکانیک

این طرح در واکنش به لغو کمک هزینه خودروی پلاگین توسط دولت بریتانیا در سال گذشته انجام شده است.

شرکت ایتالیایی E-Grant 3000 پوند به خریداران در تلاش برای افزایش تقاضا برای 500 EV و کاهش رقبا ارائه می دهد.

فیات کمک هزینه برقی خود را به عنوان بخشی از انگیزه سراسری برای تشویق مشتریان به خرید خودروهای برقی خود راه اندازی می کند و اولین سازنده ای است که این کار را انجام می دهد.

این کمک مالی که فیات E-Grant نام دارد و بلافاصله در دسترس مشتریان قرار می گیرد، 3000 پوند است و برای خرید فیات 500 برقی و فیات 500C قابل اعمال است.

خرید لوازم یدکی خودرو

این برند ایتالیایی امیدوار است که تقاضا برای خودروهای برقی خود را افزایش دهد و به نوبه خود با استفاده از صرفه جویی در مقیاس، هزینه خرید یک خودروی برقی را کاهش دهد.

500 و 500C برقی در حال حاضر به ترتیب از 28195 پوند و 34195 پوند به فروش می رسند. پس از کاهش کمک هزینه، این هاچ بک از 28215 پوندی هوندا E و 29995 پوندی رنو زوئی کمتر خواهد شد.

این طرح در پاسخ به اینکه دولت بریتانیا در ژوئن گذشته از کمک هزینه خودروی پلاگین خود حذف کرد، معرفی شده است. این کمک هزینه به تدریج در طول زمان کاهش یافت، از 5000 پوند در زمان معرفی در سال 2011 به 1500 پوند نهایی کاهش یافت.

مدیر عامل فیات بریتانیا، دیمین دالی، گفت: «شکی نیست که کمک هزینه خودروی پلاگین دولت با موفقیت انقلاب خودروهای برقی بریتانیا را آغاز کرد. با این حال، با توجه به بحران هزینه زندگی و افزایش هزینه وسایل نقلیه الکتریکی، همراه با اهداف خالص آب و هوای صفر، ما معتقدیم که باید کارهای بیشتری برای تشویق افراد انجام شود تا بتوانند از پس هزینه های خود برآیند.

فیات نامه ای سرگشاده به دولت بریتانیا نوشته و از آن برای تشویق ساکنان بریتانیا به سمت خودروهای برقی درخواست کمک کرده و مدعی شده است که فروش خودروهای برقی در بریتانیا “افزایش یافته” است.

انجمن سازندگان و بازرگانان موتور گزارش داده است که فروش خودروهای برقی بین سال‌های 2022 تا 2023 25.6 درصد افزایش یافته است، اما از 77064 به 96755 رسیده است.

فیات در حال ادامه انتقال سریع خود به خط تولید تمام الکتریکی تحت شرکت مادر Stellantis است و تمام مدل‌های خالص ICE را از ژوئن گذشته حذف کرد.

تمام محصولات فعلی آن از پیشرانه‌هایی با نوعی برق‌سازی استفاده می‌کنند و متعهد شده است تا سال 2030 به یک برند فقط الکتریکی در سراسر جهان تبدیل شود.

محبوبیت 500 به تمرکز جدید فیات بر روی خودروهای کوچک کمک کرده است. فیات پاندا نیز مانند جانشین سوپرمینی Punto، امسال با قدرت الکتریکی باز خواهد گشت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد