مجله خودرو

لامبورگینی از فشار eFuel حمایت می کند تا گاوهای نر خود را خشمگین نگه دارد

لامبورگینی متعهد به توقف تولید موتورهای احتراق داخلی نیست و سوخت های مصنوعی را فرصتی برای ادامه ارائه چنین پیشرانه هایی در دهه آینده می داند.

استفان وینکلمن، مدیرعامل لامبورگینی به رسانه‌ها گفت: «درجه‌های متفاوتی برای نحوه مشاهده آن وجود دارد.

اولین مورد این است که ما ممکن است از سوخت های مصنوعی فقط برای فعالیت های مسابقه ای خود استفاده کنیم.

نکته دوم این است که از پارک خودروی خود محافظت کنیم، زیرا اکثر خودروهای ما پس از 60 سال هنوز وجود دارند. بنابراین پس از سال 2035، باید فرصتی وجود داشته باشد، و این چیزی است که به نظر من بسیار مهم است. این که همه مشتریان ما بتوانند به رانندگی خودروهای خود ادامه دهند.

آخرین مرحله این است که پیشرانه های هیبریدی می توانند به عنوان خودروهای جدید پس از سال 2035 قابل قبول باشند.

خرید لوازم یدکی خودرو

اتحادیه اروپا رسماً ممنوعیت فروش خودروهای موتور احتراقی جدید در این قاره را از سال 2035 به عنوان بخشی از قرارداد سبز خود اعلام کرد.

با این حال، مخالفت آلمان منجر به برنامه ریزی معافیت برای سوخت های مصنوعی، با نام مستعار e-fuels شد. این به طور بالقوه به خودروسازان اجازه می دهد تا پس از سال 2035 به فروش خودروهای خود در اروپا با موتورهای احتراقی ادامه دهند، مشروط بر اینکه با چنین سوختی کار کنند.

برند پورشه همکار گروه فولکس واگن در حمایت از سوخت های الکترونیکی پر سر و صدا بوده و شراکتی برای تولید آنها در شیلی و استرالیا اعلام کرده است. شریک آن، گلوبال ترموستات، از پروژه کناره گیری کرده است، اما خودروساز به سرمایه گذاری خود در این فناوری ادامه می دهد.

آقای وینکلمن تکرار کرد که لامبورگینی تصمیمی در مورد اینکه چه چیزی جایگزین‌های Revuelto را که اخیراً معرفی شده و جایگزینی برای هوراکان فعلی که در سال 2024 عرضه می‌شود، تامین کند، نگرفته است.

او گفت: «در مورد دو خودروی سوپراسپرت، ما هنوز زمان داریم تا تصمیم بگیریم که آیا در یک جهت حرکت کنیم یا در جهت دیگر، این برند تا زمانی که ممکن است با پیشرانه‌های هیبریدی در دو خودروی سوپراسپرت ادامه خواهد داد».

“مقررات آلایندگی که در راه است موتورهای احتراقی را در زمان آینده گرانتر و حتی از نظر توسعه توان خروجی محدودتر می کند. بنابراین موارد زیادی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیریم.»

در مقابل، Urus تا پایان دهه کاملاً الکتریکی خواهد شد، در حالی که چهارمین مدل آتی لامبورگینی – 2+2 که در سال 2028 عرضه می‌شود – منحصراً نیروی الکتریکی را ارائه می‌کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد