مجله خودرو

لامبورگینی اوروس در سال 2024 فقط هیبریدی و در سال 2029 برقی می شود

به گزارش مستر مکانیک

Urus تنها در سال آینده هیبریدی خواهد شد، اما همچنان به سرعت V8 ادامه می دهد

سال آینده جایگزین Urus V8 PHEV و Huracan می شود. سوپرماشین الکتریکی در حال حاضر برنامه ریزی نشده است

لامبورگینی اوروس از سال آینده و پیش از عرضه نسخه تمام الکتریکی نسل دوم در سال 2029، فقط هیبریدی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت، استفان وینکلمن به اتوکار تایید کرد که اوروس پلاگین 4.0 لیتری V8 توئین توربو، دومین لامبورگینی هیبریدی پلاگین پس از عرضه روولتو جایگزین آونتادور خواهد بود.

خرید لوازم یدکی خودرو

این هیبریدی هنگامی که در پایان سال 2024 به فروش می رسد، جایگزین V8 بنزینی خالص Urus در خط تولید خواهد شد و تا پایان دهه، زمانی که یک اوروس الکتریکی در نسل دوم جایگزین خواهد شد، در فروش باقی خواهد ماند.

این اوروس الکتریکی دومین لامبورگینی الکتریکی پس از عرضه اولین خودروی برقی این شرکت ایتالیایی در سال 2028 خواهد بود، که چهارمین مدل از خط تولید بدون مدل قبلی خواهد بود. این خودرو به شکل یک خودروی سواری 2+2 GT، خودرویی با “ارتفاع بیشتر از زمین” و “روشی مبتکرانه برای انجام GT” خواهد بود.

“این در مورد پایداری، دید بهتر و طراحی یک ماشین بسیار جذاب خواهد بود، اما هنوز هم بلافاصله به عنوان یک لامبورگینی قابل تشخیص است.” همچنین دارای «باتری‌هایی با کارایی بالا است که هیچ کس دیگری ندارد و در بازار منحصر به فرد خواهد بود».

کار بر روی این مدل در مرحله طراحی باقی می‌ماند و لامبورگینی «بر روی مرزهای رویا در مقابل آنچه که واقعاً می‌توانیم انجام دهیم» کار می‌کند.

گرند تور برقی لامبورگینی، تصور شده توسط اتوکار

لامبورگینی باید تا سال 2028 صبر کند تا آن را عرضه کند، زیرا سال های میانی برای عرضه مشتقات مختلف رووئلتو جدید، جانشین لامبورگینی هوراکان 2024 و اوروس هیبریدی استفاده خواهد شد. ما باید اندازه شرکت را افزایش دهیم و این زمان می برد.»

این زمان همچنین برای پیکربندی مجدد کارخانه Sant’Agata استفاده خواهد شد، جایی که جایگزین Revuelto و Huracán در یک خط (اولین باری که این دو محدوده را در یک خط می‌سازد) و به مرور زمان دو خودروی الکتریکی ساخته می‌شود. در یک خط تولید دیگر دو سال اول تولید Revuelto در حال حاضر به فروش رسیده است.

لامبورگینی به هیچ خودروی الکتریکی آینده ای فراتر از این دو «راننده روزانه» خود متعهد نیست و هنوز هیچ برنامه ای برای عرضه یک ابرخودروی الکتریکی در دودمان خود که جایگزین Revuelto یا Huracán می شود، ندارد، زیرا معتقد است در حال حاضر نیازهای این ابرخودرو را دارد. بازار تحت پوشش

وینکلمن تأیید کرد که جایگزینی برای هوراکان سال آینده به عنوان خودرویی با نام جدید و پیشرانه هیبریدی پلاگین که قرار است توسعه ای از اوروس هیبریدی باشد، عرضه خواهد شد.

با این حال، وینکلمن معتقد است که قوانین آینده فروش خودروهای موتور احتراق داخلی را “تقریباً غیرممکن” خواهد کرد، حتی اگر از نظر فنی مطابق با قوانین باشند.

او گفت: «من قویاً معتقدم که پس از سال 2035، قوانین برای ICEها آنقدر بالا خواهد بود که برای آنهایی که جابجایی زیاد مانند ما دارند تقریباً غیرممکن خواهد بود که مطابقت داشته باشند. این را اکنون با EU7 و همچنین پیشرفت های EU6 مشاهده می کنید. دستیابی به آن بسیار پرهزینه و غیرممکن است. توسعه ICE بسیار پرهزینه است.

لامبورگینی روولتو جلو سه ربع از بالا

این شرکت مدل‌های خود را برای رعایت دقیق‌ترین قوانین همسان‌سازی درباره انتشار گازهای گلخانه‌ای توسعه می‌دهد و قانون هوای پاک در کالیفرنیا معمولاً سخت‌گیرانه‌ترین قانون است. با ممنوعیت فروش خودروهای غیر الکتریکی پس از سال 2035، وینکلمن استنباط کرد که این راهی است که لامبورگینی باید طی کند. “شما سخت ترین قانون را دنبال می کنید، که ایالات متحده است و واقعا کالیفرنیا است. سایر ایالت ها قوانین کالیفرنیا را اتخاذ می کنند، معمولاً شهرهای بزرگ و اینجاست که ما اتومبیل می فروشیم.

“حتی اگر آن [legislation] خودروهای برقی را ممنوع نمی کند، مالیات یک عامل کشنده خواهد بود. پس از آن، کلان شهرها در مورد لغو خودروهای غیر برقی قبل از سال 2035 صحبت می کنند.

وینکلمن در پاسخ به سوالی در مورد پتانسیل آنها برای ادامه حیات موتورهای احتراق داخلی، گفت: توسعه اخیر سوخت های مصنوعی “بیشتر در مورد زنده نگه داشتن پارک خودروی فعلی است، نه تبدیل” مدل های آینده به سوخت آنها.

لامبورگینی عجله ای برای متعهد شدن به آینده برقی برای ابرخودروهای خود ندارد، با این حال، زیرا نسل های جدید به مدت هشت یا نه سال ظاهر نخواهند شد، که به این معنی است که ما تا سه و نیم دیگر نیازی به تصمیم گیری نداریم. چهار سال”. وی افزود: این یک مزیت است زیرا در آن صورت تصویر واضح تر خواهد بود [around the success or otherwise of electric supercars]. با هیبرید [supercars]، این یک مسئله نیست. هیچ کس انتظار نداشت که آنها به این سرعت پذیرفته شوند.”

وینکلمن در مورد سوپراسپرت های الکتریکی صحبت کرد و گفت: «به ما بستگی دارد که ثابت کنیم سوپراسپرت های تمام الکتریکی می توانند به اندازه ICE ها احساسی باشند. ما روی آن کار می‌کنیم، اما بر عهده ماست.» زمانی که لامبورگینی این فناوری پیشرانه را شکست داد، شرکت باید آن را زودتر از خودروی تولیدی که در آن ظاهر می‌شود نشان دهد، زیرا باید توسط بازار هضم شود. در حال حاضر، وینکلمن گفت که “هیچ پاسخی برای صدای” خودروهای الکتریکی ندارد.

با هر لامبورگینی جدید، این یک معادله ساده است: عملکرد بیشتر و پایداری بیشتر از نسل قبلی. منبع انرژی هرچه که باشد، وینکلمن گفت که لامبورگینی های آینده بر اساس شعار این شرکت در ساخت خودروهای رویایی که بیش از حد انتظارات هستند ساخته خواهد شد.

در مورد یک هایپرکار لامبورگینی، وینکلمن گفت که این کاری است که این برند دوست دارد انجام دهد، اما بودجه و فضای موجود در محدوده، عوامل محدود کننده در حال حاضر هستند.

وینکلمن مایل است که این شرکت در آینده نسخه آفرود استراتو از یکی از مدل های خود را تولید کند که این امر به دلیل موفقیت یک مدل مبتنی بر هوراکان است، اما استراتو فعلی نسخه نهایی خودروی فعلی خواهد بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد