مجله خودرو

لوگوی جدید پورشه برای 75 سالگی این شرکت

به گزارش مستر مکانیک

لوگوی اصلاح شده نوید “پل زدن تاریخ و آینده برند” را می دهد.

نسل بعدی پورشه پانامرا 2023 اولین بار خواهد بود که نشان سه بعدی و کمی ساده شده را بر تن خواهد کرد.

پورشه در جشن هفتاد و پنجمین سالگرد خود، لوگوی اصلاح شده ای را با طراحی اصلاح شده و تغییرات رنگی ظریف اعلام کرده است که هدف آن “پل زدن تاریخ و آینده برند” است.

پورشه پانامرا 2023 جدید اولین خودرویی خواهد بود که نشان جدید این شرکت آلمانی را بر تن خواهد کرد و نمایندگی‌ها تقریباً در همان زمان به هویت جدید روی می‌آورند.

خرید لوازم یدکی خودرو

پورشه گفت لوگوی جدید به گونه ای طراحی شده است که “فورا قابل تشخیص” باشد و در عین حال شکاف بین تاریخ و آینده برند را پر کند.

ظاهراً «شبح قابل توجه‌تری» نسبت به تاج امروزی دارد که در سال 2014 به‌عنوان تکامل نمادی که پورشه از سال 1952 از آن استفاده می‌کرده، وارد شد.

این امر طی یک فرآیند طراحی سه ساله “فشرده” حاصل شد که شامل گشاد کردن قسمت بالا، باریک کردن قسمت پایین، فرورفتن برخی از عناصر و بالا بردن برخی دیگر برای طراحی سه بعدی تر بود.

رنگ‌های به کار رفته نیز به طرز ماهرانه‌ای روی لوگوی قدیمی (تصویر بالا سمت راست) تغییر کرده‌اند و رنگ طلایی رنگ تیره‌تری دارد.

حروف نیز با حروف ساده تر و فونت نازک تر به روز شده است. پورشه می‌گوید این باعث می‌شود «بسیار مدرن‌تر به نظر برسد و در عین حال هنوز یک لمس سنتی را حفظ می‌کند».

رویکرد مشابهی در مورد شاخ ها (که از نشان منطقه اشتوتگارت گرفته شده است) انجام شده است.

همچنین، نوارهای قرمز اکنون دارای ساختار لانه زنبوری است که نمادی از ساختار سبک وزن خودروهای اسپورت پورشه است، که شامل سایه‌های مختلف قرمز است تا به اشکال شش ضلعی جلوه‌ای سه بعدی بدهد. خود تار لانه زنبوری رنگ کمی روشن تر از دیواره های شش ضلعی دارد.

اسب در مرکز – که منشأ آن طلسم شهر اشتوتگارت است – به گونه ای ساخته شده است که “پویاتر و عصبانی تر به نظر برسد” و طراحان سعی کرده اند ظاهری “اصیل” به آن بدهند، در حالی که حروف “اشتوتگارت” در بالای آن نشان داده شده است. رنگ مشکی بازگردانده شد

ماتیاس کولا گفت: “زمانی که ما تاج را ارائه می کردیم، همیشه میل به احساس واقعی آن و نه تنها نگاه کردن به آن وجود داشت. تاثیری که دارد، نه فقط به عنوان یک گرافیک بلکه به عنوان یک قطعه سه بعدی، تمرکز بسیار قوی بود.” مدیر مدیریت طراحی پورشه برای برنامه های خودروهای اسپرت آن.

مدیر ارشد تعمیرگاه پورشه بازاریابی رابرت آدر گفت: “تکل پورشه نمادی غیرقابل انکار و به طور همزمان عنصر اصلی هویت برند ما است. به همین دلیل، نشان جدید فرصتی شد تا طراحی شرکتی خود را دوباره کار کنیم.

ما از تاج به روشی هدفمندتر برای برجسته کردن برجستگی های احساسی استفاده خواهیم کرد. در عین حال، حروف پورشه اهمیت بیشتری پیدا می کند.”

مایکل مائر، رئیس طراحی پورشه، وقتی از مایکل مائر پرسیده شد که بازخورد مشتریان چقدر بر طراحی تاج جدید تاثیر گذاشته است: “با وجود اینکه یک برند جهانی هستید، هرگز نباید آنقدر مغرور باشید که به حرف مشتریان گوش ندهید. از طرف دیگر، باید اینطور باشید. بسیار واضح است که به یک هویت برند واضح برسیم که جذاب و مطلوب است اما بین برندهای دیگر نیز متمایز است.

مشتریانی که پورشه های کلاسیک دارند به دنبال نسخه اصلی تاج این شرکت هستند، همچنان می توانند آن را سفارش دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد