مجله خودرو

ماهیندرا: استرالیا مورد توجه رقیب نسل بعدی HiLux است

ماهیندرا در حال کار بر روی یک “پیکاپ جهانی” جدید است که قرار است در سال‌های 2027-2028 عرضه شود، و در بخش‌هایی مانند فورد رنجر و تویوتا هایلوکس در نظر دارد.

ویجی ناکرا، رئیس جهانی خودروی ماهیندرا، گفت: «در آینده، ما آرزو داریم که یک پیکاپ واقعا جهانی برای استرالیا و طیف وسیعی از خودروهای برقی بیاوریم.

این محصولی است که برای هند مهندسی نشده است، بلکه یک پلتفرم و محصولی است که واقعاً به عنوان یک پیکاپ جهانی مهندسی شده است.

«استرالیا یک بازار مهم در مورد پیکاپ جهانی است، بنابراین ما با مشتریان، شرکای کانال خود در اینجا کار می کنیم تا همه ورودی ها را در مورد آنچه که برای تعریف پیکاپ جهانی به آن نیاز داریم، وارد کنیم. بنابراین، بازار نقش مهمی در کمک به ما در تعریف آنچه می‌خواهیم ارائه کنیم، ایفا می‌کند.»

آقای ناکرا تایید کرد که این خودرو دارای ساختار بدنه روی فریم و پیشرانه دیزلی خواهد بود.

خرید لوازم یدکی خودرو

“اگر می خواهید موفق باشید… استرالیا بازار مهمی برای ما است و برای موفقیت ما باید در این بازار رشد کنیم. اگر مجبور به افزایش مقیاس باشیم، باید گزینه مناسبی برای بازار داشته باشیم.

Pik-Up فعلی کوچکتر از رقبایی مانند HiLux و Ranger است و تنها ظرفیت یدک کشی ترمز 2500 کیلوگرمی را ارائه می دهد.

وقتی از او پرسیده شد که آیا کار این شرکت بر روی طیف وسیعی از پنج خودروی الکتریکی جدید می‌تواند منجر به معرفی یک وسیله الکتریکی شود، آقای ناکرا گفت که در حال حاضر در برنامه‌ها نیست.

او گفت: «در حال حاضر برای شروع، همزمان با عرضه، به دنبال یک پیکاپ جهانی مبتنی بر ICE هستیم.

بدیهی است که همانطور که به جلو می رویم، بسته به اینکه بازار چگونه تغییر می کند و چه نیازهایی دارد، همه انواع پیشرانه ها را در آینده ارزیابی خواهیم کرد.

آقای ناکرا در را باز گذاشت تا پیکاپ جهانی در کنار پیک آپ موجود به جای تعویض مستقیم آن فروخته شود.

ماهیندرا در حال حاضر از این استراتژی در هند با Scorpio جدید استفاده می کند که در آنجا به عنوان Scorpio-N فروخته می شود در حالی که نسخه قبلی خود با نشان Scorpio Classic همراه است.

فکر می‌کنم ما می‌بینیم که با پیش‌روی، فرصت‌های متعدد، بخش‌های مختلف، قیمت‌های متفاوت وجود خواهد داشت، فکر می‌کنم همه اینها در حال حاضر در حال محاسبه هستند.»

من فکر می‌کنم با توجه به تعریف پیکاپ جهانی، پیشنهادات طیفی از گزینه‌های تک کابین، دو کابین، کینگ کابین، پیشرانه و قیمت، این تماس‌ها را قبول خواهیم کرد. نکاتی که ما می‌خواهیم به آن‌ها رسیدگی کنیم… فکر می‌کنم این تماسی است که در حین پیش‌روی به آن خواهیم پرداخت.»

ماهیندرا در حال برنامه‌ریزی برای گسترش حضور خود در سطح جهانی است که به رهبری گروه خودروهای الکتریکی آینده‌اش بر روی پلتفرمی جدید به نام Inglo – اما پیکاپ جهانی نیز نقشی در گسترش آن خواهد داشت.

آقای ناکرا گفت: “بازارهای مختلفی در جهان وجود دارد که بازارهای بزرگ پیکاپ هستند و از طریق پیکاپ جهانی، علاوه بر بازارهای سنتی که در آن حضور داریم، به برخی بازارهای دیگر برای وانت نیز دسترسی خواهیم داشت.”

و واضح است که با ورود خودروی برقی، ما به برخی بازارهای دیگر مانند بریتانیا که امروز در آن حضور نداریم، دسترسی خواهیم داشت.

ماهیندرا پیک آپ کنونی در سال 2017 به صورت محلی معرفی شد و ارتباط نزدیکی با نسل قبلی اسکورپیو دارد – در واقع، در هند به نام Scorpio Getaway فروخته شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد