مجله خودرو

محدودیت سرعت برای صفحات L چیست؟

ممکن است به نظر یک اقدام غیر منطقی باشد، اما زمانی که رانندگان یادگیرنده در حال یادگیری رانندگی هستند، مجاز به یادگیری نحوه رانندگی با محدودیت سرعت بزرگراه‌ها و بزرگراه‌های اصلی نیستند.

  • رانندگان دانش آموز مجاز به سفر با حداکثر سرعت مجاز در برخی از حوزه های قضایی نیستند
  • قوانین بر اساس محل صدور مجوز پلاک L متفاوت است
  • جریمه و جریمه برای سرعت غیرمجاز هنگام سوار شدن بر پلاک L اعمال می شود

این یکی از ویژگی‌های عجیب و غریب سیستم آموزش راننده در استرالیا است و احتمالاً چیزی است که منجر به ناامیدی برای سایر کاربران جاده‌ای و عصبی شدن رانندگان یادگیرنده می‌شود.

همه ما در یک بزرگراه تک باند رانندگی کرده‌ایم که دارای تابلوی راهنما با محدودیت سرعت 100 کیلومتر در ساعت است، اما متوجه شدیم که پشت یک پلاک L با سرعت بسیار پایین‌تری گیر کرده‌ایم – توجه داشته باشید، آنها فقط کار را درست انجام می‌دهند. بر روی قانون

خبرنگار فروتن شما در حال یادگیری رانندگی به عقب بود زمانی که محدودیت در نیو ساوت ولز 80 کیلومتر در ساعت بود – خوشبختانه اکنون این سرعت بیشتر شده است، اما مدت زمان اضافه شده برای رانندگان طولانی تر (و بنابراین خستگی مفرط برای من، به عنوان یک راننده) یک ناامیدی بی پایان بود. اشتیاق به پشت فرمان با پدر و مادرم روی صندلی مسافر.

جریمه های تجاوز از حد مجاز سرعت اعمال شده یا علامت گذاری شده به حوزه قضایی و شدت تخلف بستگی دارد.

خرید لوازم یدکی خودرو

در اینجا خلاصه ای از محدودیت های سرعت قابل اعمال برای L Platers یا رانندگان دانش آموز در سراسر استرالیا آمده است:

نیو ساوت ولز – 90 کیلومتر در ساعت: با توجه به دستورالعمل‌های گواهینامه رانندگی دانش‌آموز دولت نیوساوت ویلز: «یادگیرندگان هرگز نباید بیش از 90 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند. هنگام رانندگی یا زمانی که وسیله نقلیه شما متوقف است اما پارک نشده است از هیچ تلفن همراه استفاده نکنید. این شامل دستگاه های هندزفری یا بلندگوهای بلند می شود. فراگیران نباید وسیله نقلیه دیگری را یدک بکشند.»

ویکتوریا – بدون محدودیت: با توجه به سوالات متداول راننده Vicroads Learner، هیچ قانونی وجود ندارد که صفحات L باید با سرعت کمتری نسبت به سایر کاربران جاده بنشینند. “هیچ محدودیت سرعت مشخصی برای رانندگی در Lهای شما وجود ندارد، اما همیشه باید با سرعت مجاز و با سرعتی که برای منطقه ای که در آن هستید ایمن رانندگی کنید.”

استرالیای جنوبی – 100 کیلومتر در ساعت: فهرست شرایط راننده یادگیرنده دولت SA بیان می‌کند که پلاک‌های L در آن حالت نباید «بیش از 10 کیلومتر بر ساعت از حد مجاز تجاوز کنند» و علاوه بر این، نباید «هیچ‌وقت از حد مجاز سرعت 100 کیلومتر در ساعت تجاوز کنند».

کوئینزلند – بدون محدودیت: دولت کوئینزلند از رانندگان یادگیرنده نمی خواهد که به حد پایین تر پایبند باشند، فقط به این دلیل که در حال یادگیری رانندگی هستند.

استرالیای غربی – 100 کیلومتر در ساعت: بر اساس کمیسیون ایمنی راه، WA محدودیتی را برای پلاک های L اعمال می کند: “بالاترین سرعت مجاز برای رانندگان یادگیرنده 100 کیلومتر در ساعت است.”

تاسمانی – 90 کیلومتر در ساعت: Tassie قانون مشخصی در مورد محدودیت سرعت برای رانندگان یادگیرنده دارد. طبق سایت Plates Plus، پلاک‌های L نباید «حتی زمانی که محدودیت سرعت بالاتری اعمال می‌شود، سریع‌تر از 90 کیلومتر در ساعت رانندگی نکنند».

ACT – بدون محدودیت: ACT که توسط NSW محصور در خشکی است، عبارات بسیار جالبی در مورد کارهایی که صفحات L مجاز به انجام آن هستند، از نظر سرعت دارد. سایت ACT Policing می‌گوید: «رانندگان دانش‌آموز می‌توانند تا حد مجاز سرعت اعلام‌شده در ACT رانندگی کنند. با این حال، هنگام رانندگی در نیوساوت ولز، رانندگان یادگیرنده باید با حوزه قضایی که در آن قصد رانندگی دارید، مقررات سرعت محلی اعمال شده را بررسی کنند.

به عبارت دیگر، شما می توانید تا زمانی که از مرز NSW عبور کنید، سرعت 100 کیلومتر در ساعت را انجام دهید و سپس باید قانون 90 کیلومتر در ساعت را رعایت کنید.

قلمرو شمالی – 80 کیلومتر در ساعت، اما با یک ستاره!: طبق سایت اطلاع رسانی محدودیت های سرعت NT: دارندگان گواهینامه دانش آموز به حداکثر سرعت 80 کیلومتر در ساعت محدود می شوند – مگر اینکه با یک مربی رانندگی دارای مجوز همراهی شوند.

با این حال، به طرز عجیبی، کتاب راهنمای کاربران جاده NT با این بیانیه برای رانندگان دانش‌آموز کلاس C (ماشین) در تضاد است: «محدودیت سرعت: شما نباید در هر زمانی با سرعت بیش از 80 کیلومتر در ساعت رانندگی کنید، بدون توجه به علامت محدودیت سرعت، و باید محدودیت سرعت را در جایی که کمتر از 80 کیلومتر در ساعت است رعایت کنید.

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد