مجله خودرو

مدیرعامل فورد می گوید بزرگترین رقیب چین است، نه جنرال موتورز یا تویوتا

آب کم عمق مدیر عامل شرکت جیم فارلی می گوید چین بزرگترین رقیب آن در بازار خودروهای الکتریکی است زیرا به نظر می رسد با شرکت هایی مانند BYD، جیلی، SAIC موتور و گریت وال موتور رقابت کند.

در کنفرانس اخیر اجلاس مالی پایدار مورگان استنلی، آقای فارلی به نگرانی‌ها در مورد تصاحب سهم بازار جهانی توسط برندهای چینی در ادامه عرضه «محصولات رقابتی جدید» اشاره کرد.

آقای فارلی گفت: “آنها 70 درصد از وسایل نقلیه الکتریکی جهان را در چین تولید می کنند، 70. و برندگان BYD، Geely، Changan، SAIC، Great Wall هستند.”

“برای شکست دادن آنها، یا باید مارک های بسیار متمایز داشته باشید، که ما فکر می کنیم این کار را می کنیم یا باید آنها را به قیمت تمام شده شکست دهید. اما اگر مقیاس آنها 5 برابر شما باشد، چگونه می توانید آنها را از نظر هزینه شکست دهید؟ بنابراین، من نمی دانم.

«فکر می‌کنم، چینی‌ها نیروگاه خواهند بود. بنابراین، من فکر می کنم ما چینی ها را به عنوان رقیب اصلی می بینیم، نه جنرال موتورز یا تویوتا.

خرید لوازم یدکی خودرو

“اروپایی ها به آنها اجازه ورود دادند. بنابراین، اکنون آنها در اروپا با حجم بالایی می فروشند. ما باید اینجا در ایالات متحده تصمیم بگیریم.

به نظر می رسد مدیر عامل از درک شرکتش از آنچه مشتری به دنبال آن است مطمئن باشد.

او گفت که مشتریان با خوشحالی یک باتری بزرگتر را قربانی می کنند که هزینه بیشتری برای باتری کوچکی که می تواند سریعتر شارژ شود، فدا می کند.

«صنعت ما به باتری‌های بزرگ وسواس دارد، زیرا مشتریان نگران نگرانی از برد هستند و واقعاً، ما فکر می‌کنیم که راه‌حل در واقع یک باتری بزرگ نیست. این یک باتری کوچک تا حد ممکن برای برد رقابتی است.

به منظور حفظ حضور در مقیاس جهانی در کنار برندهای چینی، آقای فارلی می گوید که این برند ممکن است به دنبال استفاده خلاقانه تر از فناوری باتری باشد.

“من فکر می کنم این واقعا مهم است. و من فکر نمی‌کنم رقبا هنوز این را بفهمند.»

آقای فارلی می‌گوید نسل بعدی محصولات الکتریکی این شرکت «بسیار متفاوت» خواهد بود و انتظار می‌رود در دو سال آینده تولید شود.

به نظر می رسد در کنار برندهای چینی آینده، فورد در تلاش برای تولید خودروهایی با باتری های مقرون به صرفه است.

تولید باتری از مواد خام در ایالات متحده ارزان ترین گزینه است، اما بر اساس تعداد محدودی از امکانات پردازش، تهیه آن بسیار سخت است.

خب، مسئله این است که لیتیوم بسیار فراوان است. مشکل این است که 12 سال تا 15 سال طول می کشد تا فقط مجوز بگیرد.»

برای بیرون آوردن آن از زمین و سپس پردازش آن، قابلیت پردازش در آمریکای شمالی به غیر از سایت Corpus Christi تسلا، صفر است.»

فورد در حال گسترش خط تولید خودروهای الکتریکی خود است و نسخه‌های الکتریکی Puma و Transit Custom در سال 2024 عرضه می‌شوند. هر دو برای استرالیا تایید شده‌اند.

فورد همچنین اخیراً اعلام کرد که آماده عرضه یک شاسی بلند سه ردیفه الکتریکی با برد 563 کیلومتر است و آن را در کنار چیزی که به نظر می رسد نسل بعدی برقی خود است، معرفی کند.

هر دو قرار است در سال 2025 وارد تولید شوند.

کار بر روی مگا پردیس جدید شهر بیضی آبی فورد در تنسی در حال انجام است که از سال 2025 خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد.

تاسیسات جدید، پس از افزایش سرعت، قادر به تولید 500000 پیکاپ الکتریکی در سال است – بیش از سه برابر نرخ پیش‌بینی شده سالانه فعلی آن برای F-150 Lightning.

فورد قبلاً تأیید کرده است که دو معماری جدید EV را عرضه می کند، یکی برای استفاده در پیکاپ های بزرگ.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد