مجله خودرو

مدیر عامل گروه فولکس واگن چین: بازار خودروهای الکتریکی در حال “گرم شدن بیش از حد” است

به گزارش مستر مکانیک

Ralf Brandstätter هشدار داد که جنگ قیمت خودروهای الکتریکی ممکن است به منافع مشتریان آسیب برساند

رئیس گروه فولکس‌واگن چین از توسعه مداوم مدل‌های موتور احتراق داخلی حمایت می‌کند

مدیرعامل گروه فولکس واگن در چین، Ralf Brandstätter، نسبت به تحولات اخیر در بازار خودروهای الکتریکی هشدار داده است و پیشنهاد می کند که سرمایه گذاری بالا و تخفیف “در نهایت به منافع مصرف کنندگان آسیب می رساند”.

برندستاتر در سخنرانی در انجمن خودروی چین در سال 2023 که توسط انجمن خودروسازان چین در شانگهای برگزار شد، گفت که بازار خودروهای الکتریکی در حال “گرم شدن بیش از حد” است.

خرید لوازم یدکی خودرو

در حال حاضر، بیش از 120 خودروساز در داخل کشور وجود دارد [electric vehicle] بازار و حدود 150 مدل جدید در سال 2023 روانه بازار خواهند شد. رقابت شدید بازار و قیمت بالای باتری آنها را با فشار شدید اقتصادی مواجه می کند. موفقیت در فروش کوتاه مدت مستلزم سرمایه گذاری بسیار بالایی است.

برندستاتر با اشاره به فشار مالی پیش روی بسیاری از استارت‌آپ‌های خودروهای الکتریکی، گفت بسیاری از کسانی که در سال‌های اخیر وارد بازار خودروهای الکتریکی شده‌اند، در حال خروج هستند یا در شرف خروج از بازار هستند یا نیاز فوری به سرمایه‌گذاری جدید دارند.

وی افزود: “ما با شرایطی مواجه هستیم که بازار بیش از حد گرم شده است. تثبیت زمین بازی در حال انجام است.”

رئیس سابق برند فولکس واگن به ویژه از تخفیف خودروهای الکتریکی در چین انتقاد کرد.

“رقابت شدید در ماه های اخیر منجر به تخفیف های شدید قیمت شده است. این در نهایت به منافع مصرف کنندگان آسیب می رساند. آنها دیگر نمی توانند از برندهای بازنشسته خدمات دریافت کنند یا در مدل هایی که خریداری می کنند شاهد کاهش قابل توجه قیمت خواهند بود.” “

اظهارات برندستتر به عنوان انتقادی پنهان از رقیب تسلا تلقی می شود که منجر به کاهش قیمت با ادامه کاهش قیمت برای مدل های آن در چین شده است.

جنگ قیمت “بی رحمانه” در چین خودروهای برقی با قیمت ICE را در اختیار رانندگان قرار می دهد

این مرد آلمانی 54 ساله گفت که گروه فولکس واگن به هیچ قیمتی فروش و رشد را در بازار خودروهای الکتریکی چین دنبال نخواهد کرد.

برای ما، سودآوری کسب و کار مهم ترین است. ما در رقابت ناسالم بازار برای دستیابی به رشد تحویل کوتاه مدت شرکت نخواهیم کرد.

فروش خودروهای الکتریکی در سراسر جهان در سال 2022 نسبت به سال قبل 55 درصد افزایش یافت و به 10.1 میلیون دستگاه رسید. چین با 5.9 میلیون واحد بیشترین سهم را به خود اختصاص داد.

برندستاتر با تشریح برنامه های گروه فولکس واگن برای بازار چین، گفت که این شرکت با وجود کاهش فروش، بازار خودروهای موتور احتراق داخلی را رها نخواهد کرد.

“ما به استفاده از مزایای خود در بازار موتورهای احتراق داخلی ادامه خواهیم داد. اگرچه اندازه کلی آن در حال کاهش است، اما گروه همچنان سودآوری قابل توجهی را به دلیل مقیاس و مزیت های هزینه ای خود حفظ کرده است. تا سال 2030، در مجموع 17 دستگاه داخلی جدید راه اندازی خواهیم کرد. وی گفت: مدل‌های موتور احتراقی، علاوه بر این، توسعه فناوری هیبریدی را ترویج می‌کنیم و به تدریج مدل‌های بنزینی را به پلاگین هیبریدی تبدیل می‌کنیم و به بازیگری قوی در این بخش بازار تبدیل می‌شویم.

برندستاتر به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای رقابتی‌تر شدن و بهبود سودآوری، گفت: “فولکس واگن با سرعت چین در حال شتاب‌گیری است” و اظهارات اخیر مدیرعامل گروه فولکس واگن، اولیور بلوم را تکرار کرد که توسعه محصولات و فناوری‌های جدید این گروه با سرعت بیشتری کاهش می‌یابد. تا 30 درصد

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد