مجله خودرو

مشتریان تسلا پس از توقف فروش RHD مدل S و مدل X، سفارشات خود را لغو می کنند

به گزارش مستر مکانیک

تسلا اخیراً مدل S و مدل X با فرمان راست را لغو کرده است

ناامید شدن خریداران پس از لغو فرمان سمت راست مدل S و X. کارشناسان پیش بینی می کنند که تعداد کمی از خودروهای LHD فروخته خواهد شد

مشتریانی که سال‌ها منتظر تحویل خودروهای جدید تسلا مدل S و تسلا مدل X بودند، در پی تصمیم این شرکت برای عرضه خودروها فقط با فرمان چپ، البته با استفاده از سوپرشارژر رایگان سه ساله، سفارشات خود را لغو می‌کنند.

اعلامیه تسلا در 12 می مبنی بر توقف تولید نسخه های فرمان راست به دلیل پیچیدگی های مکانیکی و لجستیکی، مشتریان را شگفت زده کرد و بسیاری عجله کردند تا شوکه خود را در رسانه های اجتماعی ابراز کنند.

خرید لوازم یدکی خودرو

از جمله مالک تسلا، پل جونز بود: «من از زمان جدید، مالک مدل S 100D 2018 هستم و از اکتبر 2021 دارای سفارش مدل S Plaid هستم. من عاشق ماشین‌ها هستم. [but this decision] ضربه ای به دندان است از سال 2021 به طور مکرر گفته می شود که ماشین من تاخیر دارد اما می آید و اکنون بدون توضیح بسیار ضعیف است.

اولین کاری که بعد از دریافت ایمیل انجام دادم رانندگی به نمایندگی پورشه محلی ام بود و یک تست درایو Taycan Turbo S رزرو کردم.

هری گرین، یکی دیگر از خریداران ناامید تسلا، بلافاصله یک خودروی جدید به یک سازنده رقیب سفارش داد: “من از اکتبر 2020 یک مدل X سفارش داده ام. اکنون یک مرسدس EQS سفارش می دهم.”

دیگران، از جمله جان اسکاروت، در مورد استفاده از یک ماشین فرمان چپ در بریتانیا نگران بودند: “سبقت گرفتن بسیار خطرناک است، زیرا باید نیمی از ماشین را به سمت دیگر جاده ببرید تا ببینید چه چیزی در راه است.”

برای رسیدگی به این نگرانی و نگرانی‌های مشابه، تسلا اعلام کرده است که رویدادهایی را بین 28 می تا 30 ژوئن برگزار می‌کند، زمانی که دارندگان رزرو می‌توانند رانندگی آزمایشی را در لندن تجربه کنند.

فروشندگان نیز با تصمیم تسلا غافلگیر شدند. ریچارد سایمونز، صاحب R Symons، متخصص وسایل نقلیه برقی مستقر در همپشایر، گفت: «این به تازگی از آب درآمده است.

سیمونز گفت که در نمایندگی او گهگاه خودروهای مدل S دست دوم و دست دوم ارائه می شود، اما تقاضا برای آنها بسیار کم است.

او گفت: «این یک بازار خاص است و ترس من این است که مدل‌های جدید فرمان چپ خیلی سریع ضرر زیادی از دست بدهند، به ویژه اگر تسلا تصمیم بگیرد واردات نسخه‌های فرمان راست را از سر بگیرد، که غیرقابل پیش‌بینی است. ، آن می تواند.”

اعلامیه تسلا جدیدترین از مجموعه اقدامات این شرکت است که بازار خودروهای الکتریکی جدید و دست دوم را تکان داده است. در ژانویه، حدود 7000 پوند از قیمت مدل 3 و مدل Y و سپس 4000 پوند دیگر از قیمت مدل 3 دو ماه بعد کاهش یافت.

برش‌ها ارزش نه تنها تسلاهای دست دوم بلکه بسیاری از مدل‌های رقیب را کاهش داد. تا آوریل، Cap HPI گزارش داد که سال به سال، ارزش خودروهای برقی در 12 ماهگی و با 20000 مایل 20٪ کاهش یافته است و در سه سال و 60000 مایل 25٪ کاهش یافته است.

با بررسی آخرین اقدام تسلا، دیلان سترفیلد، رئیس استراتژی پیش‌بینی Cap HPI، تردید داشت که تصمیم برای توقف واردات خودروهای مدل S و مدل X با فرمان راست، تأثیر زیادی بر جذابیت و ارزش خودروهای ثبت‌شده فعلی داشته باشد.

او گفت: «تعداد نسبتاً پایینی از هر دو در بریتانیا وجود دارد. بیش از 11000 نمونه مدل S بین سال‌های 2013 و 2021 و کمتر از 6500 مدل X بین سال‌های 2016 و 2021 ثبت شده است. تا پایان سال جاری به ثبت رسیده اند.

هر دو S و X دارای عناصر جذاب برای خریداران خودروهای دست دوم هستند و کاهش اخیر در ارزش آنها آنها را به سطح قیمتی معقول بازگردانده است.

سترفیلد در مورد اینکه آیا خودروهای RHD می‌توانند ارزش بیشتری نسبت به نسخه‌های جدید LHD داشته باشند، گفت که او انتظار نداشت نمونه‌های LHD زیادی فروخته شود و در هر صورت، هیچ مدل RHD از سال 2021 به ثبت نرسیده است.

برای مارتین میلر، بنیانگذار EV Experts، که شعبه‌هایی در ساری و همپشایر دارد، این سوال آکادمیک بود. او گفت: «من یک مدل S یا X، چه فرمان راست یا چپ، عرضه نمی کنم.

S در سال 2014 هنگامی که عرضه شد احساس فوق العاده ای داشت اما به خوبی پیر نشده است و اکنون رقبای بسیار بهتری وجود دارد. “در تجربه من، قابلیت اطمینان و کیفیت نیز ناسازگار هستند. X بسیار بزرگ است و به راحتی آسیب می بیند. من پولم را روی هیچ کدام از این مدل ها سرمایه گذاری نمی کنم.»

همانطور که تصمیم تسلا در حال غرق شدن است، ممکن است خریداران احتمالی بیشتری از خودروهای مدل S و X جدید نیز به آن برسند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد