مجله خودرو

نامه سردبیر: آیا رئیس سابق آئودی محکوم به همه چیز درباره دیزل گیت خواهد گفت؟

به گزارش مستر مکانیک

استادلر از سال 2007 به مدت 11 سال رئیس آئودی بود

روپرت اشتادلر برای فرار با محکومیت تعلیقی و جریمه 1.1 میلیون یورویی موافقت کرد.

حدود هشت سال پس از شروع رسوایی دیزل‌گیت که دنیای خودرو و فراتر از آن را تکان داد، اولین مدیر گروه فولکس واگن پس از اعتراف به گناه محکوم شد.

روپرت استدلر از سال 2007 به مدت 11 سال رئیس آئودی بود که سه سال آخر آن با گردن برنجی سروده شد، رسوایی آغاز شد و روند آشتی آغاز شد.

خرید لوازم یدکی خودرو

زمانی که ماه گذشته با محکومیت زندان مواجه شد، با اعتراف به اینکه نتوانسته فروش خودروهای مجهز به دستگاه تقلب را متوقف کند، برای فرار با یک مجازات تعلیقی و جریمه نقدی (البته هفت رقمی 1.1 میلیون یورویی) موافقت کرد. و به جای هر گونه دخالت مستقیم، اقدامی بیش از پیش انجام نداده است.

دو متهم دیگر، مهندس سابق پیشرانه، جیووانی پامیو و رئیس سابق پورشه، ولفگانگ هاتز، معاملات مشابهی را انجام دادند، اگرچه به نظر می‌رسد دادستان‌های آلمان مصمم هستند که پرونده علیه هاتز را ادامه دهند و در حال بررسی حکم صادر شده او هستند.

سقوط Stadler اکنون کامل شده است. او بر رشد و گسترش آئودی به آنچه که امروز است نظارت داشت – او در زمان خروج از این کشور فروش را از کمتر از یک میلیون دستگاه در سال به کمتر از دو میلیون دستگاه رساند – و همیشه مدیری مطالعه‌تر و کمتر خودنمایی به نظر می‌رسید. معاصران ثروتمند او از گروه VW در آن زمان. با این حال او می دانست – البته او می دانست.

اولین باری که با او مصاحبه کردم حدود یک دهه پیش در نمایشگاه موتور دیترویت بود. با توجه به اینکه آنها تمام روز در یک اتاق با خبرنگارانی که یکی یکی وارد می شوند، نمایشگاه های اتومبیل همیشه بهترین مکان برای جلب نظر مدیران نیست. پشت به پشت با این حال، Stadler یک مصاحبه دوستانه و روشنگرانه انجام داد و آنچه من فکر می‌کردم این بود که چند خط خبری جالب تبدیل به یک قطعه ویژگی بزرگ شد.

آخرین باری که با او صحبت کردم تنها چند روز قبل از دستگیری او در مراسم رونمایی از آئودی Q8 در شنژن بود. این یک کار در خانه بود، و Stadler نزدیک و باز قبلی کمی شبیه خرگوش در چراغ جلو بود.

این آخرین حضور عمومی او به عنوان رئیس آئودی بود. با نزدیک شدن دستگیری او، واضح است که چرا حواسش پرت شده بود، و خیلی مایل به ارائه سؤالات من در مورد اینکه آیا نسل بعدی R8 وجود خواهد داشت یا نه. چیزهای دیگر در ذهن و همه چیز.

مطمئناً استدلر آخرین مدیر فولکس‌واگن نخواهد بود که در پایان این مدت با محکومیت جنایی روبرو می‌شود. جالب اینجاست که توافقنامه استدلر شامل شرطی بود که می‌توان از او برای ارائه مدرک علیه دیگر متهمان آینده در پرونده دیزل‌گیت درخواست کرد. پاسخ ساده «بله» او برای تأیید اینکه آیا می‌توانست کارهای بیشتری انجام دهد به سختی زگیل است و همه چیز.

با توجه به اینکه روسای دو برند گروه فولکس‌واگن در آن زمان بالاخره به نقشی در این رسوایی اعتراف کرده‌اند، این یک فرض کاملا مطمئن است که این موضوع در گروه و رهبری چندین برند بسیار گسترده است. شوک سال

اما اگر بخواهیم به ته این رسوایی و عملکرد درونی آن برسیم، مردم باید صحبت کنند. شاید Stadler از دیترویت – و نه شنژن – می تواند شاهد این کار باشد، زمانی که دیگران روز خود را در دادگاه می گذرانند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد