مجله خودرو

نامه سردبیر: به نظر می رسد خودروسازان گاهی اوقات فراموش می کنند که چه هستند

به گزارش مستر مکانیک

فیات خدمات نمایندگی مجازی خود را در دسامبر 2022 راه اندازی کرد

جلوتر ماندن از روندهای دیجیتال می تواند حواس را از تجارت مهم ساخت خودرو منحرف کند

در سال 2016، مارک فیلدز، رئیس وقت فورد در نمایشگاه موتور دیترویت برخاست و گفت فورد قرار است “از یک شرکت خودروسازی به یک شرکت خودروسازی و حمل و نقل تبدیل شود”.

فیلدز گفت، در حالی که ارزش صنعت فروش خودرو 2.3 تریلیون دلار در سال بود، خدمات حمل و نقل در زمینه تحرک (اپلیکیشن های اشتراک گذاری سواری و غیره) 5.4 تریلیون دلار ارزش داشت. در یکی از چندین تعامل با فیلدز در اطراف آن نمایش، ناتوانی او در بیان درست برنامه را به یاد می‌آورم، اما اینکه چگونه او باعث می‌شود فورد به آن جا برسد، به نظر می‌رسد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این دوره ای بود که بسیاری از خودروسازان اظهارات مشابهی را بیان می کردند، اما هدف همیشه مبهم و اجرای آن نامشخص به نظر می رسید.

همچنین دورانی بود که خودروسازان در سیلیکون ولی ریشه دوانیدند و بلافاصله پس از آن نمایشگاه دیترویت ما را به مرکز توسعه جدید فورد در پایتخت فناوری بردند.

با این حال، ما کمی متحیر بودیم که چرا: چیزی برای نشان دادن وجود نداشت، یا حتی یک پیام واضح – فقط بودن در سیلیکون ولی برای یک شرکت حمل و نقل کافی بود.

شاید همه اینها کمی محرمانه بود، اما یک سفر مشابه در همان زمان به سایت خود فولکس واگن در سیلیکون ولی چیزی جز توانایی پارک کردن ماشین با گوشی هوشمندتان به همراه نداشت.

هیچ‌کدام از اینها حفاری در فورد یا فولکس واگن نیست، بیشتر نمونه‌ای از این است که چگونه خودروسازان در مورد تحرک صحبت می‌کنند و می‌خواهند کسب‌وکار خود را متنوع کنند، بدون اینکه واقعاً بتوانند نحوه یا دانستن اینکه هدف نهایی و جایزه چیست، در عین حال. به ظاهر نادیده گرفتن یا نادیده گرفتن اصلی تجارت خودرو.

حتی این روزها، خودروسازان برای توصیف خود به اصطلاح واژگانی دست می یابند و در تحرک غرق می شوند. برای هر بیانیه روشن و معقولی مانند هوندا (“تخصیص به عرضه محصولات با بالاترین کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب”) یکی وجود دارد که مانند BMW (“برای تبدیل شدن به ارائه دهنده پیشرو محصولات درجه یک و خدمات ممتاز برای جابجایی فردی در جهان” حرکت می کند. ).

به نظر می رسد خودروسازان گاهی فراموش می کنند که چه هستند: خودروسازان. در رقابت برای دیده شدن در لبه برش چیزهای بعدی، این تصور وجود دارد که آنها اتاق را با چیزی که در مقابلشان است نمی خوانند، و باعث می شوند مردم بخواهند خودروهایی را با قیمت هایی که می توانند بپردازند، با فناوری بخرند. و خدماتی که واقعا مفید هستند.

صحبت کردن با رئیس اروپایی فیات، گائتانو تورل، که یکی از ارزیابی‌های واضح‌تری را که در حال حاضر و آینده شنیده‌ام، ارائه کرد که ناشی از بحثی پیرامون راه‌اندازی قریب‌الوقوع نمایشگاه مجازی فیات است، جایی که شما در آنجا خواهید بود، روشن‌کننده بود. قادر به “گپ زدن با یک شخص واقعی به صورت زنده و تجربه ماشین” در “فروشگاه متاورس” است.

که به نظر من رک و پوست کنده به نظر می رسد چیزی بین یک حقه و یک حواس پرتی. با این حال، Thorel می‌گوید این یکی از تعدادی پیشنهاد دیجیتال جدید است که باید در صورت حرکت بازار به این سمت ایجاد کنید، اما تنها در صورتی می‌توانید چنین شرط‌بندی‌هایی را برای آینده انجام دهید که تجارت اصلی شما در زمینه فروش خودرو قوی باشد. شما فقط باید به سمت جلو حرکت کنید و کانال های دیجیتال جدید ایجاد کنید، در صورتی که قایق را از دست بدهید – هر قایق که باشد.

ما به یک طرز فکر دوگانه نیاز داریم. ما باید در موتورهای احتراق داخلی قوی باشیم، این به وضوح مهم است. اگر اساساً قوی هستید، پس می توانید به چیزهایی مانند اشتراک ها، متاورس نگاه کنید – چیزهایی که در آنها قوی نیستید. [today] اما اگر روز برسد، در خط مقدم خواهد بود.»

با گذشت هفت سال از اظهاراتی مانند فیلدز، خودروسازان هنوز نمی‌دانند دنیای دیجیتال در اطراف صنعت خودرو چگونه به نظر می‌رسد و انواع محصولاتی که مانند نمایشگاه‌های دیجیتال عرضه می‌شوند، هنوز کاملاً مفهومی هستند، با مدل‌های تجاری مشکوک. اختلال بیشتر از همه در نحوه فروش خودروها (مثل آژانس‌ها و کارگزاران آنلاین) و روش‌های پیشرانه الکتریکی رخ داده است تا هر انقلاب بزرگ تحرک دیجیتال.

حداقل می توان برای سرمایه گذاری در خودروهای الکتریکی برنامه ریزی کرد. تلاش برای پیش‌بینی اینکه باد از نظر دنیای دیجیتالی در اطراف خودروها به کدام سمت می‌وزد، هنوز مانند حدس و گمان است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد