مجله خودرو

نامه سردبیر: Vauxhall اکنون چیزی بیش از معاملات ارزان ناوگان است

به گزارش مستر مکانیک

برند بریتانیایی بالاخره محصولاتی را برای حمایت از استراتژی قیمت گذاری گران قیمت خود دارد

به نظر می‌رسید که واکسهال برای بیشتر گذشته نزدیک خود برای همیشه در چرخه تخفیف خودروهای خود و فروش مضطرب در پایان ماه گرفتار شده است، فعالیت‌هایی که هر تصوری از برندی که به دنبال تصویری مثبت است و جایگاه «جریان اصلی بالا» مورد نظر خود را تضعیف می‌کند. سپس در سال 2017 بخشی از PSA شد و همه چیز شروع به تغییر کرد.

در آن زمان، میانگین قیمت خودروهای فروخته شده آن، پس از تنظیم نسبت به خط خودروها و مشخصات فنی، شش تا هفت درصد کمتر از فولکس واگن بود. اکنون این شرکت می گوید که در سال تا به امروز 2.3 درصد جلوتر است و انتظار دارد امسال 2.5-3 درصد جلوتر به پایان برسد.

در آن زمان، میانگین واکسهال از Astra با قیمتی در حدود 16-17000 پوند و با پرداخت ماهانه کمتر از 200 پوند، به یک موکای میان رده بین 25-27 هزار پوند، متوسط ​​پرداخت ماهانه بین 400 پوند تغییر کرده است. 450.

خرید لوازم یدکی خودرو

در حالی که فروش واکسهال در آن زمان به طور کلی کاهش یافته است، سهم خرده فروشی آن از بازار 5.5 تا 6 درصد ثابت مانده است، این کاهش در معاملات ناوگان ارزان قیمت رخ می دهد که در همان زمان به باقیمانده ها نیز مسلح می شود.

تحت PSA (و در حال حاضر Stellantis)، واکسهال گامی جسورانه برای افزایش قیمت خود برداشت تا به سمت برندی که می خواست باشد، اما بدون کیفیت کلی محصول که از آن پشتیبانی کند. با این حال، با توجه به اینکه Corsa، Mokka و Astra بسیار بهبود یافته در این واکسهال جدید رهبری می‌شوند، محصولات وارد شده و عملکرد خوبی دارند، واکسهال‌ها به دلایلی غیر از صرفاً ارزان بودن از یک فروشنده محلی که همیشه در دسترس بود، خریداری می‌شوند.

زمان انتظار در خرده فروشی در حدود 100 روز و نزدیک به یک سال در بازار ناوگان به دلیل محبوبیت ون های برقی آن است. قبل از اینکه زمان انتظار وجود نداشت بی سابقه است که با تکیه بر تدارکات تا پایان ماه برویم [to get cars registered]فیل داگلاس، مدیر بازاریابی Vauxhall می گوید، از قبل ثبت نام نشده است. مردم در حال حاضر روی رساندن خودروها از بندر به خرده‌فروشان متمرکز شده‌اند، نه فروش مضطرب.»

رئیس طراحی واکسهال، مارک آدامز، تصاحب PSA را “به‌موقع” توصیف می‌کند، زیرا به ما این امکان را می‌دهد که در واکسهال و آنچه که برای آن ایستاده‌ایم تجدید نظر کنیم. از طرح ها شروع شد [including the firm’s new Vizor grille] اما ما اکنون در حال اجرای کل برند برای مشتریان به روشی منسجم هستیم، با نمایندگی‌ها و همه قرار گرفتن در معرض مشتریان با گذشته بسیار متفاوت است».

تحت مالکیت جنرال موتورز، واکسهال با بیوک گره خورده بود و معماری آن باید روی خودروهایی کار می کرد که در بازارهای بسیار متفاوت ایالات متحده و چین فروخته می شدند. آدامز می‌گوید که برخلاف PSA، گروهی که به خوبی اداره می‌شد و متمرکز بر اروپا بود، واکسهال را «کارهایی انجام داد که ما نمی‌خواستیم انجام دهیم» که ما را به سرعت سالم کرد و یک جعبه ابزار اروپایی به ما داد تا با آن کار کنیم. این به ما اجازه داد تا به آنچه می‌خواستیم صادق باشیم.»

در همان زمان، واکسهال کمپین و برندسازی جنگویستی Rule Britannia را کنار گذاشت و به جای آن بر سه رکن برند جدید تمرکز کرد: بریتانیایی مترقی، سم زدایی و «سبزسازی». اولی بیشتر به پیوند دادن واکسهال به سمت بیرونی تر و نوآورانه بریتانیا مربوط می شود. سم زدایی به شرکتی اشاره دارد که سطوح تریم، ارتباطات و حتی محدوده مدل خود را ساده می کند (آدامز می گوید: «ما خیلی نازک پخش شده بودیم، و بیشتر به سمت جایگاه گرایی بودیم، «ما اکنون وسایل نقلیه را در نقطه شیرین بخش ها قرار می دهیم»). Greenovation در مورد حصول اطمینان از این است که این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرو در خودروهای برقی به عنوان بخشی از برنامه‌های آن برای تولید خودروهای برقی تا سال 2028 شناخته می‌شود. در آوریل، تقریباً 10 درصد از بازار BEV بریتانیا، از جمله ون، را در اختیار داشت تا جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

داگلاس می‌گوید واکسهال هنوز به برندی که می‌خواهد تبدیل نشده است: بسیاری از موفقیت‌های آن با خریداران جوان‌تر و مسن‌تر حاصل شده است، بنابراین افزایش جذابیت آن برای خریداران 25 تا 45 ساله، فرصت بدیهی است.

با این حال، سؤالات در مورد اینکه آیا Stellantis باید دیگر واکسهال را به عنوان یک مارک جداگانه برای Opel داشته باشد یا خیر، برای اولین بار از بین رفته است. تغییر در محصولات و طرح‌هایی که یک خودروساز می‌سازد یک چیز است و تغییر درک برند کاملاً چیز دیگری. واکسهال در راه موفقیت در این راه است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد