دانشنامه خودرو

نحوه ساخت پرایمر برای نقاشی ماشین

نحوه ساخت اصولی و دقیق پرایمر برای نقاشی ماشین

آیا چیزی در مورد انجام پرایمر برای رنگ آمیزی ماشین ها می دانید؟ آیا از اهمیت و نقش شجاعانه پرایمر قبل از رنگ آمیزی ماشین می دانید، هرگز نباید رنگ را مستقیماً به بدنه فلزی ماشین بزنید. پرایمر به فلز می چسبد و لایه رنگ می آید و روی پرایمر می نشیند. پرایمر بدنه خودرو را می پوشاند و تمام عیوب و خراش های کوچک آن را پنهان می کند. قبلا در مورد تعمیر سپر فایبرگلاس صحبت کردیم، در ادامه این مقاله در مورد فرآیند ایجاد پرایمر برای رنگ آمیزی خودروها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دلیل نازک شدن پرایمر برای رنگ خودرو

قبل از پرایمر مقداری هاردنر به ماشین اضافه کنید. مقدار هاردنر باید به اندازه توصیه شده روی آن باشد در غیر این صورت کیفیت لازم را نخواهد داشت. از آنجایی که شما این را در چند مرحله در ماشین قرار خواهید داد، اگر اجزا از قبل مخلوط شده باشند، مایع حاصل برای کار کردن خیلی سفت خواهد بود. برای رقیق کردن پرایمر می توانید از اسپری رنگ استفاده کنید. اما این فرآیند نیاز به صبر و دقت بالایی دارد. برای این منظور به محیطی سرپوشیده، خشک و دارای تهویه مناسب نیاز دارید. همچنین بهتر است این کار را دو یا سه بار تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.انواع رنگ خودرو پرایمر
دو نوع پرایمر در بازار وجود دارد.

پرایمر برای خودروهایی با بدنه اکسید شده و زنگ زده استفاده می شود.
یک لایه ثانویه یا پرکننده که برای پر کردن خوردگی و حفره استفاده می شود.
اگر از اولین پرایمر استفاده کردید، بهتر است بعد از استفاده بگذارید خشک شود. پرایمر که خشک کن دارند سریع خشک می شوند. اگر دو بار پشت سر هم از این پرایمر استفاده کنید و اجازه ندهید لایه ها خشک شوند، بدنه خودرو شما کاملا محافظت نمی شود. به همین دلیل توصیه می شود بعد از هر بار پوشش حدود سی دقیقه زمان دهید تا خشک شود.

برای گرفتن بهترین نتیجه، فیلر روی پرایمر قرار می گیرد تا از بدنه خودرو به بهترین شکل محافظت کند. توصیه می شود لایه دوم را خیلی ضخیم نگذارید زیرا در این صورت به خوبی خشک نمی شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

راه های رقیق کردن پرایمر

برای رقیق کردن پرایمر می توانید از دو ماده استفاده کنید:

آب: اگر ساختار پرایمر بر پایه آب و اکریلیک است، می توانید از آب برای رقیق کردن پرایمر برای رنگ آمیزی ماشین استفاده کنید.اگر خیلی سفت است، می توانید آن را بجوشانید.
تینر اکریلیک: برای نازک کردن پرایمر، کار دیگری که می توانید انجام دهید استفاده از تینر اکریلیک است.
آماده شدن برای استفاده از پرایمر برای رنگ آمیزی اتومبیل

همانطور که قبلا ذکر شد، کار خود را در فضای باز انجام ندهید. کار باید در محیط استریل انجام شود. همچنین تهویه بسیار مهم است زیرا مایعی که استفاده می کنید برای افراد مضر است و بهتر است هوا جریان داشته باشد تا اتفاقی نیفتد. نور کافی نیز در گاراژ برای مشاهده عیوب کار شما بسیار مهم است.

نکات مهم قبل از اعمال پرایمر برای رنگ آمیزی خودرو

امتیاز پرایمر بسیار مهم است. ضروری است که ابزار شما به خصوص تفنگ اسپری کاملا تمیز باشد. اگر این دستگاه کثیف شد آن را با استون تمیز کنید. شرایط آب و هوایی نقش جدی در خشک شدن لایه پرایمر روی خودرو دارد. دمای گاراژ را تنظیم کنید و تمام بدنه ماشین را با آن بپوشانید. اگر دمای گاراژ مناسب باشد، گرد و غبار روی بدنه خودرو نمی نشیند.
توجه داشته باشید که در پرایمر باید هاردنر وجود داشته باشد در غیر این صورت روزها طول می کشد تا اولین لایه پرایمر خشک شود.پایان
توصیه می شود به جای ساخت پرایمر برای رنگ آمیزی خودرو از پرایمر آماده در بازار استفاده کنید. در ضمن از آنجایی که قرار دادن پرایمر و رنگ آمیزی خودرو نیاز به مکان مناسبی دارد، بهتر است خودتان این گونه کارها را انجام ندهید و از افراد متخصص کمک بگیرید و یا خودرو را به مراکز رنگ آمیزی و صافکاری PDR ببرید. به این ترتیب کار به صورت اصولی و حرفه ای انجام خواهد شد.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد