مجله خودرو

نماینده مجلس ویکتوریا ایده ایمنی جاده را مطرح می کند که «دوربین های سرعت بیشتر» نیست

ویکتوریا باید از کشورهایی مانند کانادا برای اجبار استفاده از چراغ‌های جلو یا چراغ‌های روشنایی در روز پیروی کند تا عوارض جاده‌ای را کاهش دهد.

این به گفته نیک مک‌گوان، نماینده مجلس علیای ویکتوریا، که خواستار قانون جدیدی شده است که دارندگان وسایل نقلیه بدون DRL را ملزم می‌کند با چراغ‌های جلو رانندگی کنند.

او همچنین از دولت ویکتوریا می‌خواهد که از دولت فدرال درخواست کند تا تمام خودروهای وارداتی جدید را ملزم به نصب DRL کند.

DRL ها چراغ هایی هستند که هر زمان که موتور خودرو در نور روز روشن می شود به طور خودکار روشن می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که دید خودرو را در این شرایط بهبود می بخشد و خودکار هستند تا رانندگان نتوانند کارکرد آنها را فراموش کنند.

آنها برای خودروهای جدید در کانادا از سال 1990 و برای اروپا از سال 2011 اجباری هستند.

خرید لوازم یدکی خودرو

اظهارات آقای مک گوان مدت کوتاهی پس از انتشار مطالعه‌ای توسط مرکز تحقیقات حوادث دانشگاه موناش (MUARC) منتشر شد که نشان داد DRLها می‌توانند خطر تصادفات را تا 20 درصد کاهش دهند.

آقای مک گوان در اظهارات گزارش شده گفت: “ما نمی توانیم بنشینیم و کاری انجام دهیم.” هرالد سان.

وقتی شواهد روشنی داریم که با روشن کردن چراغ‌هایمان می‌توانیم احتمال مرگ یا صدمات جدی را در جاده‌هایمان کاهش دهیم، باید اقدام کنیم.

“این تغییر ساده نه تنها به جیب باسن یک خانواده ضربه نمی زند، بلکه تجربه رانندگی همه را ایمن تر می کند.”

او همچنین خواستار “دوره گذار منصفانه” و آموزش عموم مردم در مورد مزایای رانندگی با چراغ روشن شد.

با اجباری کردن استفاده از چراغ‌های جلو در روز در وسایل نقلیه بدون DRL، چنین قانونی رانندگان وسایل نقلیه قدیمی را ملزم نمی‌کند که وسایل نقلیه خود را با روشنایی اضافی تقویت کنند.

در پاسخ به پیشنهاد آقای مک‌گاوان، نخست‌وزیر دن اندروز گفت: «باید بگویم ما توصیه‌های خود را از پلیس ویکتوریا و TAC می‌گیریم و فکر می‌کنم این راهی است که مردم می‌خواهند.»

او افزود: «نباید بگوییم که ایده‌هایی که از منابع دیگر می‌آیند، ایده‌های بدی هستند.

ما داده‌ها را بررسی و تجزیه و تحلیل خواهیم کرد، و هر کاری را که بتوانیم انجام دهیم که تفاوت معناداری ایجاد کند، بررسی می‌کنیم.»

ملیسا هورنای، وزیر ایمنی جاده ای دولت وی، گفت که با همتایان خود در ایالت های دیگر دیدار کرده است و آنها از افزایش مشابهی در تصادفات مرگبار گزارش کرده اند.

او گفت: “ما بدیهی است که در حال کار بر روی برنامه عملیات جاده ای خود هستیم و اهداف خود را برای کاهش عوارض جاده ها داریم.”

اما این سرعت است که علت اصلی برخوردها و سپس اختلال است، بنابراین مصرف مواد مخدر و الکل.

مطالعه MUARC از داده‌های تصادف پلیس در سال‌های 2010-2017 از ویکتوریا، نیو ساوت ولز، کوئینزلند و استرالیای غربی استفاده کرد تا تخمین بزند که DRLها تا چه اندازه خطر درگیر شدن در تصادفات غیرشبی چند خودرو را کاهش می‌دهند، که در آن دید وسیله نقلیه ممکن است عاملی باشد. در علت تصادف

داده‌های این حوزه‌های قضایی منبع با هم ترکیب شدند و بر اساس شرایط نور در زمان تصادف، منطقه سرعت در محل تصادف، و حالتی که تصادف در آن رخ داد طبقه‌بندی شد.

این پرونده شامل 119606 تصادف تلفات بود که از این تعداد 11013 (9.2 درصد) حداقل یک وسیله نقلیه درگیر تصادف بود که دارای DRL به عنوان یک ویژگی استاندارد بود.

در نور روز کاهش خطر تصادف 7.6 درصدی مرتبط با نصب DRL وجود داشت، در حالی که در هنگام سحر یا غروب کاهش خطر تصادف 20.3 درصد وجود داشت.

به طور کلی، تناسب DRL با کاهش بسیار قابل توجه آماری در خطر تصادف 8.8 درصد همراه بود.

بزرگترین کاهش خطر نسبی تخمینی مربوط به نصب DRL 23.8 درصد برای تصادفات در سپیده دم یا غروب در مناطقی با محدودیت سرعت بالای 75 کیلومتر در ساعت بود.

“[The] نویسندگان بیان کردند که نتایج شواهد روشنی را نشان می‌دهد که DRLها باید برای تمام خودروهای جدید برای تسریع فرآیند نصب در ناوگان در نظر گرفته شوند.

این امر احتمالاً منجر به کاهش خطر تصادف کلی ناوگان می شود، اگرچه میزان کاهش احتمالی احتمالاً به طور متوسط ​​کمتر از تأثیر برخی از آخرین فناوری های ایمنی اولیه خودرو در حال حاضر موجود است.»

از چهارشنبه شب، تعداد تلفات جاده ای ویکتوریا به 134 نفر رسیده است. به ویژه در جاده های روستایی افزایش قابل توجهی در تلفات وجود داشته است.

با این آمار تلخ، ویکتوریا بالاترین آمار تلفات جاده‌ای را از سال 2008 به ثبت رساند که 304 نفر جان خود را از دست دادند.

این تنها ایالتی نیست که آمار تلفات جاده ای بالایی دارد. نیو ساوت ولز تا چهارشنبه 31 مه 140 مرگ و میر جاده ای را ثبت کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

جورجی کروزیر، نماینده شورای قانونگذاری ویکتوریا، ایالت کارگر و دولت های فدرال را به دلیل شرایط نامساعد جاده ها که به گفته او مستقیماً با تعداد کشته ها در این ایالت مرتبط است، مقصر دانست.

خانم کروزیر با اشاره به اینکه بودجه دولتی هفته گذشته کاهش 380 میلیون دلاری هزینه های سالانه تعمیر و نگهداری جاده ها را از سال 2020 نشان می دهد، گفت: “کارگر از پذیرش مشکل خودداری می کند.”

ویکتوریا خراب است و ویکتوریایی‌ها با بودجه فدرال و ایالتی که بودجه جاده‌ها را کاهش می‌دهند بهای آن را می‌پردازند، در زمانی که جاده‌های ما هرگز بدتر نبوده و عوارض جاده‌ها به شدت افزایش یافته است.»

بیشتر: آیا چراغ های روشنایی در روز ایمنی جاده را بهبود می بخشد؟

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد