مجله خودرو

نیسان پاترول الکتریکی، ناوارا احتمالاً از باتری های حالت جامد استفاده می کند

نیسان اشاره کرده است که پاترول SUV و یک خودروی الکتریکی آینده احتمالاً باتری‌های لیتیوم یونی را نادیده می‌گیرد و مستقیماً به حالت جامد می‌رود تا مقرون به صرفه‌تر باشد و قابلیت‌های مورد نیاز را ارائه دهد.

گیوم کارتیه، معاون ارشد نیسان در امور AMIEO (آفریقا، خاورمیانه، هند، اروپا و اقیانوسیه)، به رسانه ها گفت که انتظار دارد برند ژاپنی نمادین از فناوری هیبریدی e-Power خود به عنوان پل استفاده کند تا زمانی که راه حلی کارآمد با مواد جامد پیدا کند. باتری های حالت

آقای کارتیه گفت: «باتری حالت جامد فناوری است که ما می‌خواهیم آن را در اختیار داشته باشیم، این یک تغییر دهنده بازی است.

این باتری است که هیچ مایعی ندارد، اما بار چگالی آن بسیار بیشتر است. شما یا حجم باتری مورد استفاده خود را کاهش می دهید تا خودرو مقرون به صرفه تر باشد یا می توانید از همان اندازه باتری استفاده کنید و بسیار کارآمدتر خواهد بود.

می‌توانید برخی از خودروهایی را که امروزه نمی‌توانید برقی کنید، مانند خودروهای اسپورت، پاترول و غیره.»

خرید لوازم یدکی خودرو

آقای Cartier همچنین به یک پیکاپ الکتریکی اشاره کرد، اگرچه مشخص نیست که آیا این نسخه ای از Navara بعدی است یا یک نسخه جداگانه، احتمالاً نسخه تولیدی مفهومی Surf-Out.

آقای کارتیه با زیر سوال بردن سرعتی که برخی دیگر از سازندگان انتظار دارند مصرف کنندگان به سمت خودروهای برقی با باتری کامل حرکت کنند، گفت: فناوری هیبریدی منحصربفرد e-Power این شرکت (که از یک موتور احتراق داخلی برای شارژ یک باتری الکتریکی کوچک استفاده می کند) پل عالی در جهان است. سال های آینده تا زمانی که فناوری باتری های حالت جامد قابل دوام شود.

این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که فناوری e-Power می تواند در خودروهای بزرگتر مانند پاترول استفاده شود.

علی‌رغم سرمایه‌گذاری فعالان بسیاری از تولیدکنندگان در فناوری باتری‌های حالت جامد، تا به امروز هیچ استقرار عمده ای از این فناوری در خودروهای تولید انبوه صورت نگرفته است.

این فناوری، پس از تسلط، امکان ساخت بسته‌های باتری بسیار کوچک‌تری را فراهم می‌کند که ساخت آن‌ها ارزان‌تر است، چگالی شارژ بیشتری دارند و می‌توان آن‌ها را به روش‌های مختلف شکل داد و به آنها اجازه می‌دهد در مکان‌های بسیار سخت‌تری در داخل شاسی قرار بگیرند.

اگر می‌خواهید این قابلیت را حفظ کنید، هرچه ماشین شما سنگین‌تر باشد، برقی‌شدن آن دشوارتر است. اگر وزن آن بیش از دو تن باشد، باتری مورد نظر شما آن را سنگین‌تر و گران‌تر می‌کند.»

«با پیکاپ یا پاترول چند کاربرد دارید، [customers use it] برای سرگرمی یا کار و استفاده که مخصوص استرالیا است.

برای آن‌ها هزینه مالکیت واقعاً کلیدی است، بنابراین اگر می‌گویید می‌توانید آن را در خودروهای برقی داشته باشید اما با 10 هزار هزینه اضافی ممکن است برخی از آن‌ها را از دست بدهید، بنابراین نکته کلیدی این است که مطمئن شوید می‌توانید برق‌آوری کنید و همچنان رقابتی باشید. به همین دلیل است که باتری حالت جامد یک باتری خوب است زیرا می توانید “هزینه را با کیلووات” کاهش دهید و این به کاهش کمک می کند. [the cost] 50 درصد.»

به گفته آقای کارتیه، خودروهای اسپرت نیز از فناوری باتری جدید بهره مند خواهند شد، زیرا بسته باتری سبک تری را که می تواند در شکل انعطاف پذیرتری قرار گیرد، امکان پذیر می کند. این همچنین به آینده GT-R و Z اشاره دارد.

تویوتا و هوندا دو سازنده دیگر هستند که در حال کار بر روی آوردن فناوری باتری حالت جامد به خودروهای خود هستند، با این حال اولی اعلام کرده است که ابتدا از این فناوری در خودروهای هیبریدی استفاده خواهد کرد و آن را در خودروهای برقی کامل به کار خواهد گرفت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد