مجله خودرو

هزاران شکایت تسلا اتوپایلوت در گزارش آلمان آشکار شد

اطلاعات گسترده ای حاوی هزاران شکایت مشتری در مورد سیستم Autopilot تسلا با یک روزنامه آلمانی به اشتراک گذاشته شده است.

هندلزبلات مشتریان تسلا در سراسر ایالات متحده، اروپا و آسیا بیش از 2400 مشکل خودشتابی و 1500 مشکل ترمز را بین سال‌های 2015 تا اوایل سال 2022 گزارش کرده‌اند.

این روزنامه می‌گوید افشاگران ناشناس این شکایات را به‌عنوان بخشی از یک زباله 100 گیگابایتی حاوی بیش از 23000 فایل داخلی تسلا به اشتراک گذاشته‌اند.

این روزنامه که از آلمانی به انگلیسی ترجمه شده است، گزارش می دهد: «تعداد تصادفات بیش از 1000 مورد است.

جدولی از حوادث مربوط به سیستم های کمک راننده که در آن مشتریان نگرانی های ایمنی خود را بیان کرده اند، بیش از 3000 ورودی دارد.

خرید لوازم یدکی خودرو

هندلزبلات می‌گوید برای اظهارنظر در مورد مشکلات ادعایی Autopilot با تسلا تماس گرفته است، در آن زمان خودروساز «خواستار حذف داده‌ها شد و از سرقت اطلاعات صحبت کرد».

در پاسخ، هندلزبلات سردبیر سباستین متس گفت:

“باور کنید، من ترجیح می دهم در مورد نوآوری های موفق گزارش دهم و دیدگاه های کارآفرینی جسورانه را دوست دارم. اما من شک ندارم: این داستان در حوزه عمومی است.»

«سایر خودروسازان نیز با رانندگی خودران دست و پنجه نرم می کنند. اما به ندرت هیچ رئیس خودرویی به اندازه ایلان ماسک وعده های بزرگی در این زمینه داده است.

گزارش آلمانی همچنین از نحوه ارتباط تسلا با مشتریانی که مشکلات خود را با Autopilot ثبت می‌کنند، صحبت می‌کند و ادعا می‌کند که این برند فقط جزئیات هر مشکلی را «شفاهی» به اشتراک می‌گذارد، و به کارکنان هشدار می‌دهد که گزارش‌هایی را در مورد هرگونه مشکل در ایمیل‌ها، پیام‌های متنی یا پست‌های صوتی به اشتراک بگذارند.

ویژگی‌های رانندگی خودکار و خودران کامل سطح 2 اخیراً خبرساز شده‌اند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها، یک تنظیم کننده ایالات متحده، دو تحقیق فعال در مورد این سیستم دارد که یکی از آنها در مرحله تحلیل مهندسی است و تصادفات با خودروهای اضطراری ثابت را بررسی می کند، در حالی که دیگری در حال بررسی گزارش های ترمز فانتوم است.

این آژانس تایید کرد که در حال بررسی هفدهمین تصادف مرگبار مربوط به خلبان خودکار، پس از برخورد یک مدل S با یک ماشین آتش نشانی پارک شده در شهرستان کنترا کوستا، کالیفرنیا در ماه فوریه است.

سهامداران همچنین اخیراً یک طرح دعوای دسته جمعی را علیه تسلا در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو تنظیم کردند و استدلال کردند که توسط شرکت با اظهارات نادرست و گمراه کننده در مورد فناوری که “خطر جدی تصادف و آسیب ایجاد می کند” فریب خورده اند.

همچنین گزارش شده است که تسلا موضوع تحقیقات وزارت دادگستری ایالات متحده است و گزارش شده که بررسی می کند که آیا تسلا با ارائه ادعاهای پشتیبانی نشده در مورد توانایی فناوری کمک راننده خود، مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و تنظیم کننده ها را گمراه کرده است یا خیر.

در یک مهلت برای تسلا، هیئت منصفه کالیفرنیا در اوایل ماه جاری به نفع تسلا در پرونده ای مربوط به سیستم خلبان خودکار آن را اعلام کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد