مجله خودرو

هزینه شارژ ماشین برقی چقدر است؟

به گزارش مستر مکانیک

جزئیات مربوط به شارژ EV و هزینه های مربوطه هنوز برای برخی مبهم است. ما در اینجا به سوالات کلیدی می پردازیم

یکی از بزرگترین مشوق‌ها برای تغییر به خودروی الکتریکی (خودروی الکتریکی) که مزایای زیست‌محیطی ادعا شده را کنار بگذاریم، کاهش هزینه‌های جاری است. البته بحران جاری هزینه زندگی، که به دلیل افزایش قیمت انرژی ایجاد شده است، به این معنی است که رانندگان خودروهای برقی و خودروهای ICE به طور یکسان ضربه بزرگ‌تری به کیف پول وارد می‌کنند، اما هزینه‌های متورم سوخت همچنان صاحبان دومی را سخت‌تر از آن‌ها می‌زند. از سابق.

این به ویژه در مورد شارژ از خانه صادق است، جایی که قیمت برق کمتر از چیزی است که معمولاً در یک ایستگاه شارژ عمومی می پردازید. این امر به ویژه زمانی مهم است که در نظر بگیرید بیش از 90 درصد از رانندگان EV بیشتر شارژ خود را در داخل کشور انجام می دهند. این نه تنها به آن‌ها امکان دسترسی ارزان‌تر به انرژی را می‌دهد، بلکه به این معنی است که می‌توانند هر روز صبح با یک «مخزن پر» خانه را ترک کنند، در حالی که برق باید در ارزان‌ترین حالت خود در طول شب شارژ شود.

با این حال، نمی توان انکار کرد که فاصله بین راه اندازی یک EV و یک ماشین ICE در حال کاهش است، وضعیتی که با قیمت اولیه بسیار بالاتر خرید یک خودروی الکتریکی نسبت به معادل سوخت فسیلی آن کمکی نمی کند – به عنوان مثال، شما باید پوند بپردازید. 10000 بیشتر برای پژو e-208 با باتری در مقایسه با نسخه بنزینی مشابه.

خرید لوازم یدکی خودرو

سپس افزایش هزینه استفاده از شبکه شارژرهای عمومی وجود دارد، با برخی از واحدهای DC سریع که می‌توانند تا 80 درصد ظرفیت باتری را در کمتر از نیم ساعت اضافه کنند و برای رانندگان تقریباً به اندازه پر کردن مخزن یک دستگاه ICE سنتی هزینه دارد. . البته، گزینه‌های ارزان‌تری نیز وجود دارد، اما آن‌ها به این سرعت نیستند و معمولاً به راحتی قرار ندارند.

بنابراین، با توجه به اینکه دولت بریتانیا همچنان قصد دارد تا سال 2030 فروش تمام خودروهای ICE خالص را ممنوع کند، و رویدادهای مختلف جهانی در بازارهای انرژی ادامه دارد، مهم تر از هر زمان دیگری است که به هزینه های شارژ یک خودروی الکتریکی پرداخته شود. بنابراین، در اینجا راهنمای کامل Autocar برای انجام این کار است.

هزینه شارژ ماشین من در خانه چقدر است؟

همانطور که قبلاً دیدیم، اکثریت قریب به اتفاق درایورهای EV در خانه به پلاگین متصل می‌شوند، جایی که نه تنها ارزان‌تر است، بلکه بسیار راحت‌تر است، زیرا به شما امکان می‌دهد هر روز را با یک ماشین کاملاً شارژ شروع کنید. بدیهی است که بستگی به خودرویی که شارژ می‌کنید و تعرفه تامین‌کننده برق شما دارد، اما حتی با افزایش اخیر قیمت برق، در مقایسه با خودروهای بنزینی یا دیزلی سنتی، همچنان در هر شارژ مجدد پول نقد پس انداز خواهید کرد.

به عنوان مثال، هنگام وصل کردن یک کیا e-Niro 64 کیلووات ساعتی با برد ادعایی 281 مایل، باید حدود 20 پوند برای شارژ کامل هزینه داشته باشد، بر اساس میانگین هزینه فعلی 34p در هر کیلووات ساعت (طبق ضمانت قیمت انرژی دولت به عنوان خاموش) سه ماهه اول 2023). اکنون، این بسیار گران‌تر از یک یا دو سال پیش است، زمانی که تعرفه‌های خارج از پیک به ازای هر کیلووات ساعت 12p بود، اما بر اساس برد ادعایی خودرو 285 مایل، پس از آن بیست کوید برای یک تانکر بد نیست – شما انتظار می رود حدود یک سوم بیشتر برای سوخت یک هاچ بک بنزینی معادل در همان مسافت بپردازید. بهتر است روی یکی از جدیدترین وال‌باکس‌های «هوشمند» سرمایه‌گذاری کنید و می‌توانید با استفاده از برنامه‌ای روی تلفنتان، دستگاه را طوری برنامه‌ریزی کنید که فقط زمانی شارژ شود که برق ارزان‌ترین است، معمولاً در طول شب. این انرژی «رایگان» برای شارژ خودروی برقی شما، باعث کاهش بیشتر قبوض می شود. حتی آزمایش‌هایی برای شارژ دوطرفه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد هر نیروی اضافی را از EV خود به شبکه بفروشید.

هزینه نصب یک نقطه شارژ خودرو در منزل چقدر است؟

استفاده از شارژر سه پین ​​تولید شده در کارخانه هنگام پر کردن سلول های خودروی الکتریکی شما ممکن است، اما زمان شارژ طولانی است و اکثر سازندگان ادعا می کنند که این دستگاه فقط برای استفاده اضطراری است. در هر صورت، اگر متعهد به مالکیت خودروهای برقی هستید و به یک راهرو یا گاراژ دسترسی دارید، همیشه بهتر است از یک واحد دیواری اختصاصی استفاده کنید که می‌تواند تا 7 کیلو وات شارژ شود، یعنی بیش از دو برابر سریع‌تر از سه دستگاه جایگزین پین

تعدادی سازنده مختلف برای انتخاب وجود دارد، به‌علاوه طرح‌بندی‌های متصل (با کابل شارژ به طور دائم متصل) یا بدون اتصال (که به شما امکان می‌دهد سوکت‌ها و کابل‌های مختلف را برای خودروهای مختلف انتخاب کنید) انتخاب کنید. صرف نظر از اینکه کدام یک برای خودروی برقی شما منطقی تر است، به یک برقکار ماهر نیاز دارید تا بررسی کند که سیم کشی خانه شما در حد وظیفه است و سپس جعبه را نصب کند.

خبر خوب این است که دولت مشتاق است (اگرچه روز به روز کمتر می شود) رانندگان سبز شوند و یارانه های مناسبی ارائه می دهد، بنابراین اگر دستگاهی دارید که توسط یک نصاب مجاز نصب شده است، دفتر وسایل نقلیه با آلایندگی صفر (OZEV) ) 75٪ از هزینه کلی را تا حداکثر 350 پوند افزایش می دهد. البته، قیمت ها متفاوت است، اما با کمک هزینه، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 400 پوند برای شارژر خانگی بپردازید.

خبر نه چندان خوب این است که دولت در آوریل 2022 بودجه این طرح را برای صاحبان خانه هایی که در املاک تک واحدی (خانه های ییلاقی، مجزا، نیمه مستقل و تراس دار) زندگی می کنند، قطع کرد. در نتیجه. ، اکنون فقط در صورتی واجد شرایط دریافت این کمک هزینه هستید که مالک آپارتمان یا آپارتمانی با پارکینگ اختصاصی در خارج از خیابان باشید یا در مسکن اجاره ای زندگی کنید (و از صاحبخانه اجازه داشته باشید). اگر در اسکاتلند زندگی می کنید، به خاطر داشته باشید که مقامات آنجا 400 پوند اضافی به بودجه OZEV اضافه می کنند.

همچنین به خاطر داشته باشید که اگر صاحب خانه در یک ملک تک واحدی هستید و هنوز خودروی برقی خود را نخریده اید، تعدادی از تولیدکنندگان همچنان هنگام خرید یکی از مدل های برقی خود، جعبه دیواری و نصب رایگان را ارائه می دهند.

هزینه آن در یک ایستگاه شارژ عمومی چقدر است؟

استفاده از شارژر سه پین ​​تولید شده در کارخانه هنگام پر کردن سلول های خودروی الکتریکی شما ممکن است، اما زمان شارژ طولانی است و اکثر سازندگان ادعا می کنند که این دستگاه فقط برای استفاده اضطراری است. در هر صورت، اگر متعهد به مالکیت خودروهای برقی هستید و به یک راهرو یا گاراژ دسترسی دارید، همیشه بهتر است از یک واحد دیواری اختصاصی استفاده کنید که می‌تواند تا 7 کیلو وات شارژ شود، یعنی بیش از دو برابر سریع‌تر از سه دستگاه جایگزین پین

تعدادی سازنده مختلف برای انتخاب وجود دارد، به‌علاوه طرح‌بندی‌های متصل (با کابل شارژ به طور دائم متصل) یا بدون اتصال (که به شما امکان می‌دهد سوکت‌ها و کابل‌های مختلف را برای خودروهای مختلف انتخاب کنید) انتخاب کنید. صرف نظر از اینکه کدام یک برای خودروی برقی شما منطقی تر است، به یک برقکار ماهر نیاز دارید تا بررسی کند که سیم کشی خانه شما در حد وظیفه است و سپس جعبه را نصب کند.

باز هم، این بستگی به ماشین شما و نحوه استفاده شما از آن دارد، زیرا گزینه های متعددی در مورد ایستگاه های شارژ عمومی وجود دارد. به عنوان مثال، اگر به ندرت نیاز به شارژ کردن در بیرون از منزل دارید، در این صورت یک روش پرداخت هزینه ممکن است، بسته به اینکه از شارژر سریع یا سریع استفاده می کنید، هزینه ای بین 20 تا 70 پیکسل در هر کیلووات ساعت دارد. دومی هزینه بیشتری برای استفاده دارد. Instavolt بر اساس این اصل کار می کند و به چیزی جز پرداخت بدون تماس نیاز ندارد مانند زمانی که نیاز به شارژ دارید، زمانی که 75p در هر کیلووات ساعت شارژ می کند. سایر ارائه دهندگان یک نرخ ساعتی (در واقع هزینه پارکینگ) به اضافه یک شارژ کیلووات ساعت برای برق مصرفی دریافت خواهند کرد.

اگر بیشتر به مناطق دورتر سفر می کنید، ارائه دهندگانی مانند BP Pulse خدمات اشتراکی را با هزینه ماهانه کمتر از 8 پوند ارائه می دهند که به شما نرخ های تخفیفی می دهد (این برند 20 درصد صرفه جویی را در مقایسه با پرداخت در حین حرکت در نظر می گیرد) از 9000 شارژر آن، به علاوه دسترسی رایگان به تعداد انگشت شماری واحد AC.

برای دسترسی به آنها به یک برنامه گوشی هوشمند (یا کارت RFID برای برخی از واحدهای قدیمی تر) نیاز دارید، اما پس از اتصال، در شارژرهای سریع (50 کیلووات و 150 کیلووات) با نرخ 63p در هر کیلووات ساعت و 44p در هر کیلووات ساعت در شارژرها محاسبه می شود. دستگاه‌های 7 کیلوواتی. همچنین می‌توان از بسیاری از شارژرها به‌صورت پرداختی با کارت بانکی بدون تماس، با نرخ 59p در هر کیلووات ساعت برای شارژرهای AC 7 کیلووات یا 79p در هر کیلووات ساعت برای شارژرهای 50 کیلووات و 150 کیلووات استفاده کرد.

شرکت نفتی رقیب شل شبکه شارژ خود را دارد که شارژرهای سریع 50 کیلوواتی و 150 کیلوواتی را در ایستگاه های سوخت خود در سراسر بریتانیا راه اندازی کرده است. اینها را می توان به صورت پرداخت بدون تماس با نرخ ثابت 79p در هر کیلووات ساعت برای شارژرهای سریع 50 کیلووات و 85p در هر کیلووات ساعت برای شارژرهای 150 کیلووات و 175 کیلووات Ultra Rapid خود استفاده کرد که تقریبا دو برابر هزینه است. اگر در حساب Shell Recharge ثبت‌نام کنید، این قیمت‌ها بدون تغییر باقی می‌مانند، حسابی که به صورت ماهانه برای استفاده شما صورتحساب می‌گیرد، اما همچنین به شما امکان می‌دهد از بیش از 250000 شارژر از بیش از 250 ارائه‌دهنده در سراسر اروپا استفاده کنید. همچنین شایان ذکر است که هر بار که به برق وصل می‌شوید، نیازی به پیش مجوز ۲۰ پوندی برای کارت شما وجود دارد، اما شل همچنین ادعا می‌کند که تمام برق شارژرهایش از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود.

همچنین شایان ذکر است که برخی از هتل ها و مراکز خرید شارژ رایگان به مشتریان ارائه می دهند. استفاده گسترده از برنامه‌های گوشی‌های هوشمند برای همه ارائه‌دهندگان باعث می‌شود که ببینید نقاط شارژ کجا هستند، هزینه استفاده از آنها چقدر است و رایگان هستند یا خیر، بنابراین می‌توانید به راحتی از ارائه‌دهنده‌ای استفاده کنید که متناسب با نیازها و بودجه شما باشد.

بسیاری از تولید کنندگان نیز با دسترسی به ارائه دهندگان متعدد تحت طرح شارژ خود، شارژ ساده را ارائه می دهند. برای مثال، حساب خدمات شارژ E-tron آئودی به نزدیک به 20 شرکت انرژی مختلف دسترسی دارد، در حالی که تمام مدل‌های جدید E-tron با کوپنی ارائه می‌شوند که 1000 مایل اول شارژ را به صورت رایگان پوشش می‌دهد.

صاحبان تسلا شبکه اختصاصی سوپرشارژر شارژ سریع خود را به همراه تعدادی شارژر سریع Destination در مکان هایی مانند هتل ها دریافت می کنند. دارندگان تسلا مدل S یا تسلا مدل X که قبل از سال 2017 ثبت نام کرده اند، واجد شرایط شارژ رایگان هستند، در حالی که برخی از مالکان در صورت خرید خودروهای خود بین 15 دسامبر 2022 تا 12 ژانویه 2023، 6000 مایل شارژ رایگان دریافت می کنند.

برای همه دارندگان دیگر تسلا، شارژی وجود خواهد داشت که در سال گذشته به شدت از 28p در هر کیلووات ساعت به حدود 70p در هر کیلووات ساعت افزایش یافته است. تسلا همچنین در صورتی که پس از شارژ شدن خودرو خود را در حالت پارک نگه دارید، «کارمزد بیکار» دریافت می کند. اگر ایستگاه سوپرشارژر بیش از 50 درصد پر باشد، به ازای هر دقیقه که در یک ماشین کاملاً شارژ پارک می‌کنید، 50p از شما شارژ می‌شود که اگر ایستگاه کاملاً پر باشد به 1 پوند افزایش می‌یابد.

تسلا اخیراً برخی از سوپرشارژرهای بریتانیایی خود را در اختیار دارندگان برندهای دیگر EV قرار داده است. در حال حاضر، هزینه شارژ در این مکان‌ها با یک وسیله نقلیه غیر تسلا حدود 76p در هر کیلووات ساعت است که تقریباً میانگین شارژ سریع در سایر ارائه‌دهندگان است، اگرچه نرخ تحویل تا 250 کیلووات بیشتر از اکثر آنها است.

اگر عجله ندارید و همیشه به یک جعبه دیواری شارژ خانگی دسترسی ندارید، تعداد فزاینده واحدهای شارژ لامپ مورد توجه شما خواهد بود. Ubitricity با پشتیبانی Shell در حال حاضر یکی از بزرگترین ارائه دهندگان با 7000 شارژر کنار خیابان در دسترس است که آن را به بزرگترین شبکه در بریتانیا تبدیل می کند. با جریان برق در حدود 5.5 کیلووات، این سریعترین نیست، اما شما 40p به ازای هر کیلووات ساعت در طول روز و 37p برای هر کیلووات ساعت بین نیمه شب تا 7 صبح پرداخت خواهید کرد. هزینه اتصال 35p و هزینه پیش مجوز 25 پوند برای اطمینان از دریافت وجه برای شارژ کامل وجود دارد.

هزینه شارژ بزرگراه چقدر است؟

شما برای شارژ در ایستگاه خدمات بزرگراه کمی بیشتر هزینه خواهید کرد، عمدتاً به این دلیل که بیشتر شارژرهای موجود در آنجا واحدهای سریع یا سریع هستند. تا همین اواخر، Ecotricity تنها ارائه دهنده در این مکان ها بود، با حدود 300 شارژر موجود، اما اکنون شرکت هایی مانند Ionity به آن ملحق شده اند.

در مورد Ecotricity، شبکه شارژرهای Electric Highway خود را به Gridserve فروخته است که نوید سرمایه گذاری بیشتر و شارژرهای سریع 350 کیلوواتی را می دهد.

در سایر بخش‌های شبکه بزرگراه الکتریکی، گزینه‌های شارژ AC و DC وجود دارد که همگی حداکثر زمان استفاده ۴۵ دقیقه را دارند. تنها تعداد انگشت شماری از شارژرهای سریع AC 22 کیلوواتی باقی مانده است و این شارژرها 49 p در هر کیلووات ساعت قیمت دارند.

شارژرهای DC سریع شارژ 120 کیلووات، 180 کیلووات یا 350 کیلووات را ارائه می‌کنند و می‌توانند همگی به صورت پرداختی در مکان‌های خدمات بزرگراه و پیشروی Gridserve، که اساسا قطب‌های مستقل جاده‌های اصلی هستند و امکانات رفاهی را ارائه می‌دهند، استفاده شوند. مانند کافه ها و روزنامه فروشی ها. این شرکت همچنین اخیراً قیمت‌های خود را اصلاح کرده است، با تمام شارژهای DC با همان نرخ 69p در هر کیلووات ساعت، اگرچه نیاز پیش مجوز آن به تنها 1 پوند کاهش یافته است، به استثنای Super Hub و خدمات راگبی خود در Warwickshire، که در آن هزینه پرداخت می‌شود. 35 پوند است.

شرکت رقیب Ionity با قیمت 74p در هر کیلووات ساعت هزینه کمی بیشتر برای مشتریان پرداخت می کند، اما ارتباط تجاری با سازندگان خودروهای برقی مانند آئودی، بی ام و، جگوار و مرسدس بنز به رانندگان این خودروها این حق را می دهد که نرخ های پایین تر نکته مثبت این است که تمام شارژرهای آن تا 350 کیلووات شارژ می شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد