مجله خودرو

هیوندای و کیا می خواهند بیشتر شبیه استارتاپ ها باشند

هیوندای و کیا اعلام کرده اند که قصد دارند سازمان تحقیق و توسعه (R&D) خود را تغییر دهند تا مانند یک استارتاپ چابک و انعطاف پذیر باشد.

شرکت‌های خودروسازی که بخشی از گروه موتور هیوندای هستند، برای پیشبرد انتقال به برق‌سازی و سرعت بخشیدن به توسعه خودروهای تعریف‌شده با نرم‌افزار (SDV) کار می‌کنند.

این شرکت قبلاً گفته بود وسایل نقلیه‌اش، از جمله خودروهای احتراق داخلی، تا سال 2025 نرم‌افزاری تعریف می‌شوند – نمونه‌ای از آن شامل خودروهایی است که می‌توانند به‌روزرسانی‌های OTA را دریافت کنند که بیش از آن تغییر می‌کند، اما محدود به آن نیست. فقط اطلاعات سرگرمی

Ioniq 6 اولین مدل هیوندای است که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار OTA را برای پیشرانه الکتریکی، سیستم‌های رانندگی خودران و باتری و غیره ارائه می‌دهد.

پیش از این، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار OTA در مدل‌های هیوندای، کیا و جنسیس منحصراً به نقشه‌های ناوبری ماهواره‌ای و نرم‌افزارهای رسانه‌ای محدود می‌شد.

خرید لوازم یدکی خودرو

گروه موتور هیوندای، حوزه‌های تحقیق و توسعه را که مستقیماً با توسعه خودرو مرتبط است، گروه‌بندی کرده است تا «توسعه خودروهای جدید و کیفیت مطمئن در تولید انبوه را افزایش دهد». این شرکت ها همچنین تیم های فناوری را در بخش تحقیق و توسعه موجود به یک واحد فناوری مستقل جدا کردند.

بخش توسعه خودروی کامل (TVD) در حال سازماندهی مجدد به کلاس های خودرو است تا توسعه خودروهای هیوندای، کیا و جنسیس جدید و همچنین پیشرفت الکتریکی سازی را ساده کند.

واحد فناوری نرم افزار خودرو بر توسعه SDV، از جمله حوزه هایی مانند الکترونیک، سرگرمی اطلاعاتی، رانندگی مستقل، و قابلیت های کنترل خودرو تمرکز خواهد کرد.

واحد مهندسی تحرک و شتاب فناوری (META) همچنین توسعه محصولات نسل بعدی و فناوری‌های پلتفرمی را که زیربنای آنها خواهد بود هدایت خواهد کرد.

گروه موتور هیوندای خودروهایی را از سال 2025 بر اساس دو پلت فرم جدید خودروی الکتریکی به نام های eM و eS معرفی خواهد کرد.

این دو پلتفرم مشتقاتی از معماری مدولار یکپارچه (IMA) گروه موتور هیوندای خواهند بود که تکاملی از پلتفرم مدولار جهانی الکتریکی فعلی (e-GMP) است.

پلتفرم eM در حال توسعه برای خودروهای برقی «در همه بخش‌ها» است و ادعا می‌شود که در مقایسه با خودروهای برقی کنونی با یک بار شارژ، 50 درصد بهبودی در برد رانندگی ایجاد می‌کند.

پلت فرم eM همچنین برای پشتیبانی از فناوری رانندگی خودکار سطح 3 یا بالاتر توسعه یافته است.

از سوی دیگر پلت فرم eS به عنوان یک پلت فرم اسکیت برد مقیاس پذیر برای وسایل نقلیه هدفمند (PBV) توسعه خواهد یافت.

کیا اخیراً مجموعه ای از PBV های آینده خود را بر اساس این معماری eS که در یک کارخانه اختصاصی در کره جنوبی ساخته خواهد شد، توضیح داد. این PBV ها راه حل هایی را برای شرکت های فعال در بخش های تحویل، تدارکات و حمل و نقل خودرو ارائه می دهند.

علاوه بر این، گروه موتور هیوندای قصد دارد در سال جاری خدمات ویژگی بر اساس تقاضا (FoD) را نیز معرفی کند.

ادعا می‌شود که این به مشتریان امکان «انتخاب و خرید عملکردها و ویژگی‌هایی را می‌دهد که نیازها و سلیقه‌های آن‌ها را برآورده می‌کند» و خدمات مشابهی را که BMW و تسلا ارائه می‌دهند را دنبال خواهد کرد.

در این مرحله مشخص نیست که چه ویژگی هایی در پشت یک paywall قفل می شوند.

در طول این بازسازی سازمانی بخش تحقیق و توسعه، معاون اجرایی گروه موتور هیوندای، یونگ وا کیم، به سمت ریاست ارتقا یافته و به عنوان مدیر ارشد فناوری (CTO) معرفی شده است.

آقای کیم بر کل سازمان تحقیق و توسعه نظارت خواهد کرد و در عین حال ریاست واحد فناوری نرم افزار خودرو را نیز بر عهده خواهد داشت.

علاوه بر این، معاون اجرایی گروه موتور هیوندای، هیو ونگ یانگ، به عنوان رئیس بخش TVD انتخاب شده است.

آقای کیم گفت: «سازمان تحقیق و توسعه جدید سریع و انعطاف‌پذیر خواهد بود و با چابکی یک استارت‌آپ عمل می‌کند و ما را قادر می‌سازد تا در چشم‌انداز حرکتی که به سرعت در حال تغییر است پیشرو باشیم».

در حالی که سازمان قبلی بر توسعه کارآمد وسایل نقلیه متمرکز بود، ساختار پویا جدید با تغییرات مستمر در تقاضای مصرف‌کنندگان جهانی پاسخ می‌دهد و سازمان را برای ارائه راه‌حل‌های همسو در حمل‌ونقل آینده، برق‌سازی، نرم‌افزار و روباتیک گسترش می‌دهد.

بیشتر: همه خودروهای گروه هیوندای تا سال 2025 از به روز رسانی OTA پشتیبانی می کنند

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد