مجله خودرو

ویژگی جدید Stellantis می تواند در مورد وسایل نقلیه اضطراری نزدیک هشدار دهد

استلانتیسمتصل شوید سیستم اطلاعات سرگرمی اکنون رانندگان را از وسایل نقلیه اضطراری روبرو مطلع می کند، اما فقط در صورتی که در ایالات متحده یا کانادا باشید.

1.8 میلیون خودروی کرایسلر، دوج، رم و جیپ با Uconnect از سال 2018 به بعد اکنون از این ویژگی به نام سیستم هشدار اضطراری خودرو (EVAS) پشتیبانی می‌کنند.

با استفاده از یک سیستم هشدار ماشه، اگر وسیله نقلیه اضطراری چراغ های خود را روشن کرده باشد، مختصات GPS خود را به پلت فرم ابر ایمنی هشدار HAAS منتقل می کند.

یک اعلان از پلتفرم مبتنی بر ابر به رانندگان نزدیک ارسال می‌شود و آنها را از خودروی روبرو که ممکن است با سرعت بالا در حال حرکت است آگاه کند.

علاوه بر وسایل نقلیه اضطراری، پلت فرم HAAS Alert همچنین اعلان‌ها را به کامیون‌های یدک‌کش، وسایل نقلیه معلول، سایت‌های ساختمانی، تابلوهای علائم راهنمایی موقت و دروازه‌های بزرگراه دریافت و تحویل می‌دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این شرکت به دنبال گسترش سیستم ارتباط خودرو به وسیله نقلیه خود با اجازه دادن به وسایل نقلیه مسافربری برای برقراری ارتباط با پلت فرم هشدار HAAS با استفاده از پروتکل مکان یابی پیشرفته خطر (HELP) است.

این ویژگی به رانندگان این امکان را می‌دهد تا اعلان‌های خودروهای خراب را تا فاصله 500 متری جلوتر از مسیر خود دریافت کنند و مشابه EVAS عمل می‌کند.

هنگامی که راننده یک دکمه خودروی غیرفعال را فعال می کند، به سیستم HELP هشدار می دهد و مختصات GPS دقیق را به پلتفرم ابر ایمنی هشدار HAAS ارسال می کند. سپس پلتفرم ابری از طریق Uconnect یک اعلان به درایورهای اطراف ارسال می کند.

هدف این است که 15 تا 20 ثانیه از خرابی وسیله نقلیه که تقریباً 500 متر در سرعت بزرگراه است به رانندگان هشدار داده شود.

HELP به صورت دستی فعال می شود مگر اینکه راننده درگیر تصادف یا ترکیدن لاستیک باشد.

این شرکت به دنبال بهبود این نرم‌افزار با هشدارهای نور LED HELP است که چراغ‌های هشدار خطر و سایر چراغ‌های بیرونی را با «نرخ و الگوی تنظیم‌شده علمی برای جلب توجه بصری رانندگان مقابل» چشمک می‌زند.

این شرکت در حال تجزیه و تحلیل داده‌های برنامه Uconnect خود از جمله هشدارهای EVAS، تماس‌های SOS و گزارش‌های سلامت خودرو بوده است تا به آن کمک کند فناوری پیشرفته ایمنی خودرو خود را افزایش دهد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد