مجله خودرو

«پذیرش اجتماعی برای پورشه کاملاً حیاتی است».

خودروساز آلمانی پورشه می گوید که بسیار مهم است که نه تنها توسط مشتریانش، بلکه توسط جمعیت گسترده تر پذیرفته شود.

رابرت آدر، معاون بازاریابی جهانی این برند، هنگام بحث در مورد شعارهای بازاریابی جدید خود، “رانده شده توسط رویاها” و “رویاپردازان”، به رسانه ها گفت: “پذیرش اجتماعی کاملاً برای بقای آینده شرکت بسیار مهم است”. بر.”

آقای آدر گفت: “اکثر ابتکاراتی که ما انجام می دهیم برای تقویت پذیرش اجتماعی ما است، چه در حوزه جامعه، چه میزان فعال ما، بسیاری از کارهایی که با برندسازی، صنعت بازی، اسباب بازی ها و غیره انجام می دهیم.”

شعار بازاریابی و مواد بازاریابی جدید این برند، احساسات مشتریانی را که با خرید خودروی پورشه به رویای خود می رسند، برمی انگیزد.

با این حال، این شرکت مشتاق است که بگوید کمپین های تبلیغاتی آن همیشه خریداران واقعی پورشه را هدف قرار نمی دهند.

خرید لوازم یدکی خودرو

“[We are changing] آقای آدر گفت: نحوه ارتباط ما، بسیاری از تبلیغاتی که ما انجام می دهیم برای مالک نیست، بلکه برای همسایه است.

ابتکار بازاریابی جدید با حرکت این شرکت به سمت معرفی بهتر خود به عنوان یک برند لوکس پایدار که مسئولیت‌های اجتماعی خود را جدی می‌گیرد و نه صرفاً یک تولیدکننده خودروهای اسپرت، پشتیبانی می‌شود.

بخشی از این فرآیند باعث می‌شود که سازنده نماد از تبلیغات و پیام‌های برند استفاده کند که اصلاً خودرویی را شامل نمی‌شود.

از آنجایی که پورشه به طور قابل توجهی خودروهای شاسی بلند بیشتری نسبت به خودروهای اسپورت سنتی می فروشد، این شرکت از موقعیت واقعی خود در بازار نیز آگاه است.

آقای آدر اذعان می کند: «برای اکثر مشتریان ما، ما یک برند لوکس هستیم.

لوکس بودن زمانی است که ارزش احساسی محصول به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش عقلانی باشد، یک نکته مشخص وجود دارد که افزایش ارزش منطقی محصول به سختی انجام می شود، اما ارزش احساسی که از محصول دریافت می کنید قابل توجه است.

اگرچه بسیاری از مشتریان به جنبه منطقی داشتن پورشه به دلیل عملکرد، قابلیت و مهندسی آن اهمیت می دهند، آقای آدر می گوید که عنصر احساسی به همان اندازه مهم است.

“بسیاری از مشتریان برای محصول منطقی ارزش قائل هستند، اما برای بسیاری از مشتریان دیگر این مزیت عاطفی نیز دارد، داشتن آن، نگاه کردن به آن در گاراژ، صبح بیدار شدن از خواب و عبور از کنار خودروی پورشه… بنابراین ما این دو طرف را داریم، که اگر شما یک برند لوکس هستید بسیار مهم است زیرا باید قوانین یک برند لوکس را رعایت کنید.»

چون برندهای لوکس محصولات نمی فروشند، رویاها را می فروشند.

آقای آدر در پاسخ به این سوال که آیا مشتریان تعمیرگاه پورشه واقعاً به مسائل زیست محیطی مانند گرمایش جهانی و پایداری اهمیت می دهند، گفت که این شرکت معتقد است مشتریانش از نظر اجتماعی بسیار آگاه هستند.

او گفت: «بسیاری از مشتریان ما می‌دانند که ثروتمند و ممتاز هستند، آنها واقعاً می‌خواهند چیزی را پس بدهند، نه اینکه وانمود کنند چیزی را پس می‌دهند.

پورشه با 900 نمایندگی در سراسر جهان، به دنبال رویکرد بازاریابی جدید برای کمک به آغاز دوره جدیدی از مدل های خود است.

ماکان الکتریکی جدید قرار است اواخر سال رونمایی شود و این برند می گوید تا سال 2030 بیش از 80 درصد خودروهایی که سالانه به فروش می رساند، الکتریکی خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد