مجله خودرو

پورشه 911 اسپورت کلاسیک 2023 بریتانیا اولین درایو

به گزارش مستر مکانیک

ویژه مبتنی بر توربو، که تنها 1250 دستگاه از آن ساخته خواهد شد، ادای احترام به مسابقه‌ای نمادین دهه 70 است.

شاید تعجب کنید که چرا هر یک از ما باید به طور خاص در مورد پورشه 911 اسپورت کلاسیک جدید که برای اولین بار در اینجا در بریتانیا رانده می شود، هیجان زده شویم.

این یک ابرخودروی دیگر با نسخه محدود (و فروخته شده) است که هزینه زیادی دارد و حتی در شرایط محدود 911 نسل 992، در واقع هیچ چیز تازه ای فراتر از برخی جزئیات خوشمزه را ارائه نمی دهد. بویی از سبک بیش از حد مواد از اسپورت کلاسیک 1250 خاموش سرچشمه می گیرد، حتی اگر لکه دار به نظر برسد.

عناصر اصلی آن به خوبی شناخته شده است. بدنه دارای مشخصات 911 توربو است، از این رو باسن کریستینا هندریکس. موتور نیز همینطور است، اگرچه پورشه برای این کاربرد، 6 سیلندر 3.8 لیتری توئین توربوی خود را از 572 به 542 اسب بخار تغییر داده است، 110 پوند فوت گشتاور نیز در این فرآیند از بین می رود. در این مرحله، شایان ذکر است که Sport Classic یک 718 Boxster کامل بیشتر از توربو حماسی، 214 هزار پوند قیمت دارد.

خرید لوازم یدکی خودرو

پورشه 911 اسپورت کلاسیک 2023 بریتانیا اولین درایو

جعبه دستی و سیستم تعلیق نیز آشنا هستند، و اگر به اندازه کافی برای Carrera S خرج کرده باشید، می توانید به بازسازی کابین غیرعادی نزدیک شوید، تا تزئینات چوبی با منافذ باز دوست داشتنی داشبورد. با این حال، توجه داشته باشید که تاچوی سبز رنگ که به فسفر 911 اصلی 1964 ارجاع می‌دهد، منحصربه‌فرد و زیبا است.

اگر برای خودرو خود مشکل ونقص فنی به وجود آمده میتوانید به تعمیرگاه پورشه مستر مکانیک مراجعه کنید و از خدمات ما بهره مند شوید

همچنین توجه داشته باشید که این خودرو، با وجود قیمت درخواستی، ساخته شده از بخش GT پورشه نیست. به همین دلیل است که شاید تنها 911 دیگری که با اسپورت کلاسیک از نظر خاص بودن مطابقت دارد، محور جلوی دو شاخه ای را دریافت نمی کند، و نه 6 لیتری تخت 4 لیتری 9000 دور در دقیقه آن خودرو. در عوض محصولی از Porsche Exclusive Manufaktur است که همیشه آشکارا بیشتر به موضوعات سبک توجه داشته است.

پورشه 911 اسپورت کلاسیک 2023 بریتانیا اولین درایو

همه اینها به این معنی است که متوجه می شویم که نه تنها اسپرت کلاسیک مملو از شخصیت دینامیکی اصیل خود است، بلکه احتمالاً پرارزش ترین خودروی جاده محوری است که نسل 992 تاکنون تولید کرده است. آن را به عنوان یک 911 توربو کراس با RWD Carrera GTS در نظر بگیرید، فقط با کیفیت سواری بهتر از هر دو و سطح فوق العاده خوبی از حرکت در دنیای واقعی. تعداد کمی از خودروهای اسپورت این چنینی در استفاده روزمره تا این حد قابل دسترس، قابل بهره برداری و لذت بخش هستند.

دلیل اینکه اسپرت کلاسیک در جاده بسیار شیرین است، به دلیل حذف میل‌های محرک جلو توسط پورشه از شاسی توربو است. نتیجه این امر صرفاً فرمان بیش از حد درخواستی نیست (که اسپورت کلاسیک کاملاً انجام خواهد داد، اگرچه با پیرلیس عقب 315 بخش، برای همیشه آماده بدکاری نیست، زیرا کشش بسیار زیادی وجود دارد). وزن کمتر در جلو به این معنی است که می تواند سرعت فنر کمتری را اجرا کند، و در عین حال، موتور قابل توجه توربو دقیقاً سبک نیست – یا علف های هرز.

این ترکیب دماغه ظریف و پتک پشتی به Sport Classic چیزی شبیه به تعادل هندلینگ قدیمی 911 می دهد، تنها با سطوح کنترل و ظرافت که به روز هستند.

اگرچه این راه رفتن ماشین است که واقعاً درخشان است. نرمی اکسل پیشرو آن را در هر جاده‌ای که به سمت پایین می‌کشید، ظاهراً شیک می‌کند، و در حالی که پیچیدگی GT3 را نشان نمی‌دهد، کسانی که به درستی از Sport Classic خود استفاده می‌کنند باید از این معامله استقبال کنند. کنترل بدنه هنوز هم برجسته است، هرچند – سخت اما هرگز شدید و با نرمی در جاده های راه راه که آدم را به یاد 911 GT3 قدیمی قبل از He-Man می اندازد.

پورشه 911 اسپورت کلاسیک 2023 بریتانیا اولین درایو

البته، هیچ ترقه GT-Division در صندوق عقب وجود ندارد، اما واحد 3.8 لیتری توربو با غرش القایی در انتهای بالا صدا می کند، به گونه ای که موتور 3.0 لیتری Carrera اینطور نیست. تأخیر متوسط ​​اما قابل توجه توربو در این عصر نیز می تواند به عنوان یک دارایی تقویت کننده شخصیت شناخته شود.

فشار دادن به وزن 1570 کیلوگرمی، اوج 443 پوند فوت (یک رقم خنثی شده برای محافظت از گیربکس) نیز در جاده احساس می‌کند: نه آنقدر که از فشار دادن پدال گاز در ثانیه بترسید، بلکه به اندازه‌ای است که اسپرت کلاسیک را در پیچ‌ها بچرخانید. کمی انتقال وزن در راه است. این موتور به سادگی باعث می شود نسبت به GT3 کمتر کار کنید و هندلینگ، زمانی که واقعاً در آن گیر کرده اید، فوق العاده بخشنده و تقریباً به طرز مسخره ای انعطاف پذیر است.

گیربکس کمتر دوست داشتنی (اما فقط کمی) است. اکشن به خوبی فنر می شود و اوردرایو برای گردش بسیار عالی است، اما بیشتر حس آنالوگ – جابجایی اتصالات – همه چیز را به هم می ریزد، زیرا فرمان و پدال ها بسیار بصری و جذاب هستند (اگرچه می خواهید بالش خودکار وجود دارد. ). مانند همیشه در مورد 911، غرش لاستیک ها نیز قابل توجه است، اگرچه Sport Classic در مقایسه با GT3 Touring یک کلیسا است.

پورشه 911 اسپورت کلاسیک 2023 بریتانیا اولین درایو

در مورد استایل، خوب، همه چیز برای دیدن وجود دارد. چرخ‌های آلیاژی فوکس بسیار بزرگ، حروف طلایی، روکش‌های چوبی، اردک اردک کاررا 2.7 RS (با یک ورودی رم-هوا در پایه برای مهر و موم کردن ورودی‌های قوس مشخص توربو).

چه ظاهر این خودرو را دوست داشته باشید و چه آن را غیرمنتظره می‌دانید، این مورد توسط یک فضول قدیمی نوشته شده است که تنها با لغزیدن پشت فرمان آشکار می‌شود، و این چیزی است که Sport Classic را به‌طور غیرمنتظره‌ای آرزومند می‌کند. کاری که کاررا S که به طور عاقلانه مشخص شده انجام نمی دهد، انجام نمی دهد، اما دارای یک فاکتور X است، هم از نظر پویا و هم از نظر زیبایی.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد