دیتیلینگ

پولیش خودرو

اجرای تخصصی پولیش بدنه ماشین

مراقبت از نمای بیرونی ماشین شما به چیزی بیش از یک شستشوی نیاز دارد. برای حفظ درخشش عمیق و غنی آن، باید به درستی از رنگ خود در برابر عناصر محافظت کنید. این نه تنها ظاهر خودروی شما را عالی نگه می دارد، بلکه به حفظ ارزش فروش مجدد آن نیز کمک می کند.

بهترین راه برای مراقبت از رنگ خودرو پولیش ماشین است. بر خلاف تصور رایج، واکس ماشین و پولیش ماشین یک چیز نیستند.

پس چه فرقی دارد؟

پولیش خودرو حاوی مواد ساینده ای است که به از بین بردن عیوب سطحی از رنگ، مانند آثار چرخشی، برای از بین بردن خط و خش ماشین کمک می کند. پولیش همچنین به رنگ مات و فرسوده درخشندگی و عمق رنگ می بخشد.

بیشتر پولیش ها از مواد ساینده ریز که در پایه مایع یا کرم معلق هستند ساخته می شوند. این ساینده ها یک لایه نازک از لاک یا رنگ شفاف را از بین می برند و لایه تازه و جدید زیر آن را نمایان می کنند. مقدار مواد حذف شده در طول فرآیند پولیش بسیار کم است و تقریباً غیرممکن است که تفاوت را با چشم غیر مسلح مشاهده کنید.

خرید لوازم یدکی خودرو

برخی از پولیش ها ساینده بیشتری نسبت به بقیه دارند. به عنوان مثال، پولیش های سنگین ماشین می توانند عیوب رنگ بیشتری را از بین ببرند، اما فقط باید در خودروهایی با رنگ سخت استفاده شوند. برعکس، رنگ نرم (که در هوندا، نیسان و برندهای مشابه یافت می شود) راحت تر خراشیده می شود. در این صورت باید لاک روشن تری انتخاب کنید.

واکس خودرو محصولی است که لایه ای شفاف بین رنگ و عناصر خارجی مانند اشعه ماوراء بنفش، آب و کثیفی ایجاد می کند. موم همچنین به رنگ درخشندگی می بخشد و تمیز نگه داشتن آن را آسان تر می کند. واکس خودرو به شکل مایع و جامد است و معمولا از مواد طبیعی یا مصنوعی مانند موم زنبور عسل، موم کارناوبا یا رزین های پلیمری ساخته می شود.

هنگام انتخاب واکس خودرو، برچسب آن را با دقت بخوانید. برخی از واکس ها به طور خاص برای پوشش های شفاف طراحی می شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است برای رنگ آمیزی یک مرحله ای مناسب تر باشند.

پولیش خودرو مستر مکانیک

پولیش ماشین راه حلی برای بازگرداندن چهره زیبا و رنگ براق بدنه خودرو است. بدیهی است که خودروها هنگام رانندگی در خیابان دچار مشکل سطح رنگ خواهند شد. ایجاد خراش های سطحی یکی از این مشکلات است که بر ظاهر خودرو تاثیر منفی می گذارد. با استفاده از مواد پولیش خودرو می توان این زیبایی را دوباره به خودرو وارد کرد.

پولیش ماشین مایعی برای رفع خط و خش ماشین از سطوح رنگ شده است. برس پولیش که مانند کاغذ سنباده عمل می کند. شن پولیش بسیار ریزتر از کاغذ سنباده است و سطح آن بسیار ظریف است. برای ترمیم یا جلا دادن رنگ بدنه خودرو، یک لایه نازک از رنگ بدنه خودرو و یک لایه فلز را بردارید تا سطح تمیزی ظاهر شود.

در بخش دیتیلینگ خودرو مستر مکانیک با پولیش ماشین درخشندگی عالی و بی نظیر را تجربه کنید

%100 تضمینی با مواد و دستگاه آلمانی

ماشین پولیش را می توان هم با دست و هم با دستگاه پولیش استفاده کرد. برای رسیدن به نتیجه خوب، بهتر است چند بار پولیش را با فشار کم روی بدنه خودرو اعمال کنید.
رنگ بدنه خودرو 8 تا 10 لایه رنگ روی ورق بدنه خودرو است. پولیش یک لایه از آن چند لایه رنگ را پاک می کند و باعث درخشندگی خودرو می شود. پولیش خودرو اگر به دست افراد متخصص سپرده نشود به بدنه خودرو آسیب می رساند، بنابراین باید توسط متخصص انجام شود.
برای سطوح تیره رنگ از پولیش خودرو برای آفتاب سوختگی و برای سطوح با رنگ روشن برای براقی استفاده می شود.

انواع روش های پولیش کردن ماشین

هنگام ترمیم خط و خش ابتدا آن را با دست خود لمس کنید. اگر خطوط و خراش ها با دست قابل لمس و احساس باشد، عمیق است و در غیر این صورت سطحی است و روی کشنده ایجاد شده و به عمق و لایه های زیرین نفوذ نکرده است.
خودروهای دارای رنگ متالیک دارای یک لایه محافظ به نام کیلر هستند که لایه ای ضخیم و شفاف روی رنگ اصلی قرار می گیرد. این لایه علاوه بر محافظت باعث درخشش بیشتر رنگ می شود. کیلر قابلیت حذف خراش ها تا عمق 40 میکرون را دارد.
برای اندازه گیری عمق خطوطی که عمیق هستند از ضخامت سنج استفاده می شود که مخصوص این کار است. البته افرادی که در این زمینه تجربه دارند می توانند با لمس عمق خراش ها را تشخیص دهند.
زمانی که خراش ایجاد شده روی بدنه خودرو عمیق باشد رنگ خودرو نیاز به سنباده و پولیش بیشتری دارد و در نتیجه ضخامت رنگ کاهش می یابد بنابراین در این شرایط نباید از پولیش سفت بر روی سطح استفاده کرد زیرا به بدنه آسیب می رسانند. . به طور کلی لایه بیرونی خودرو نباید بیش از 50 درصد با پولیش برداشته شود زیرا به رنگ بدنه آسیب جدی وارد می کند. بیشتر خراش ها روی لایه سطحی ایجاد شده و با پولیش به میزان لازم صیقل داده می شود و خراش از بین می رود.روش استفاده از پولیش بسیار مهم است تا آسیبی به بدنه خودرو وارد نشود. هنگامی که قصد استفاده از پولیش را دارید، یک شکاف 10 سانتی متری در اطراف خراش بچسبانید و ناحیه پولیش را علامت بزنید.

پولیش کردن ماشین

پولیش ماشین بر اساس قدرت سایش تقسیم می شوند. هر چه پولیش سخت تر و درشت تر باشد قدرت ساییدگی آن بیشتر است و اگر قدرت ساییدگی وجود نداشته باشد به آن واکس پولیش می گویند. نوع دیگری از پولیش تک مرحله ای نام دارد.
از واکس پولیش برای زیباتر جلوه دادن فضای داخلی خودرو استفاده شده است. از واکس های خودرو پولیش و پولیش برای پولیش بدنه خودرو استفاده می شود اما عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است. واکس لایه ای به سطوح رنگ شده اضافه می کند تا رنگ بدنه خودرو براق شود، اما پولیش خودذو لایه نازکی از رنگ بدنه خودرو را پاک کرده و آن را براق تر می کند. بعد از پولیش بدنه ماشین، از واکس برای محافظت از لایه جدید ایجاد شده توسط پولیش ماشین استفاده می کنند.
نوع پولیش ماشین باید بر اساس نوع کاری باشد که قصد انجام آن را دارید. زیرا انتخاب اشتباه پولیش نه تنها نتیجه دلخواه را نمی دهد بلکه مضر نیز خواهد بود.
پولیش مانند کاغذ سنباده ها دارای یک عدد است که نرمی و زبری آنها را تعیین می کند. اما در پولیش ماشین ، هر چه عدد روی آن بزرگتر باشد، پولیش نرمتر است و هر چه عدد کوچکتر باشد، پولیش خشن تر است.رایج ترین و مورد استفاده ترین اعداد پولیش 1000 تا 4000 هستند.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

پولیش سخت ماشین

سختی پولیش خاصیت لایه برداری بسیار بالایی دارد و خراش های عمیق را از بین می برد. این پولیش ها به دلیل زبری زیاد سطح پولیش را مات می کنند.

پولیش نرم خودرو

خاصیت لایه برداری نرم پولیش کم است و خراش های سطحی را از بین می برد و سطحی براق ایجاد می کند. این نوع پولیش برای تمام سطح بدنه خودرو قابل استفاده است. لکه های محیطی و خراش های سطحی با استفاده از این پولیش پاک می شوند.

پولیش ماشین تک مرحله

این پولیش خاصیت لایه برداری کم تا متوسط ​​دارند و درخشندگی آن ها متوسط ​​تا قوی است. این پولیش هر دو خراش های سطحی را از بین می برد و بدنه خودرو را براق تر می کند.
نوع وسیله نقلیه پولیش باید بر اساس نوع کاری باشد که قصد انجام آن را دارید. زیرا انتخاب اشتباه پولیش نه تنها نتیجه دلخواه را نمی دهد بلکه مضر نیز خواهد بود.
پولیش مانند کاغذ سنباده ها دارای یک عدد است که نرمی و زبری آنها را تعیین می کند. اما در ماشین پولیش، هر چه عدد روی آن بزرگتر باشد، پولیش نرمتر است و هر چه عدد کوچکتر باشد، پولیش خشن تر است.رایج ترین و مورد استفاده ترین اعداد پولیش 1000 تا 4000 هستند

مزایای پولیش ماشین چیست؟

از مزایای پولیش خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
جلا دهنده و شفاف کننده رنگ بدنه
رفع خراش های سطحی و نیمه عمیق
پاک کردن رنگ زنگ زده از روی سطح خودرو
حذف لکه های عمیق و کثیفی از داخل خودرو.

پولیش خودرو

تفاوت بین ماشین های سفید و سیاه چیست؟

پولیش ماشین دارای رنگدانه هایی است که با توجه به رنگ بدنه اعمال می شود. در واقع برای هر خودرو با توجه به رنگ آن باید پولیش تهیه کرد.

پولیش ماشین های مشکی

خودروهای مشکی یکی از چالش های برخورد با پولیش ماشین هستند. شستن این خودروها سخت است و به تنهایی رنگ بدنه آنها را براق و تمیز نمی کند. با کمک پولیش می توانید چندین ماه از شستن آنها خلاص شوید. اما باید در نظر داشته باشید که قبل از شروع کار باید از لاک مخصوص مشکی استفاده کنید و آن را خوب بشویید.

پولیش ماشین های نوک مدادی

پولیش ماشین نوک مدادی کمی ساده تر از ماشین های مشکی است. اما رنگ تیره این ماشین ها نیاز به دقت و توجه بیشتری در حین کار دارد. انتخاب پولیش و ظرافت مناسب در پولیش منجر به پرداخت تمیزتر و صیقلی تر می شود.

پولیش ماشین های نقره ای

خودروهای نقره ای رنگ نیز باید از مدل صحیح خودرو پولیش استفاده کنند. در واقع برای این خودروها باید از پولیش نقره ای مخصوص استفاده شود.به این ترتیب کار با نتیجه رضایت بخشی همراه خواهد بود.

پولیش خودروهای سفید

رنگ های تیره پولیش هرگز نباید در خودروهای سفید استفاده شوند. زیرا رنگدانه های موجود در ماده پولیش رنگ بدنه خودرو را تیره می کند. در نتیجه رنگ به خوبی جلا نمی دهد و حتی ممکن است ظاهر خودرو بدتر از قبل شود.

موارد استفاده از پولیش خودرو

تیرگی رنگ : گاهی به دلیل تاثیر گرد و غبار بر روی بدنه خودرو، رنگ خودرو بسیار کدر و بی روح است، هرچند سالم است. همچنین این گرد و غبار خطوط ریز روی سطح رنگ ایجاد می کند که باعث شکسته شدن نور و کدر جلوه دادن فضای داخلی خودرو می شود. در این شرایط بدنه توسط پولیش براق و آینه مانند می شود.
سوختن رنگ بدنه خودرو : رنگ بدنه خودرو یا در اثر نور خورشید یا در اثر شعله سوخته می شود. البته با پیشرفت تکنولوژی و بهبود کیفیت رنگ بدنه خودرو، سوختگی بدن با نور بسیار کم خورشید اتفاق می افتد. اگر سوختگی فقط در لایه سطحی اتفاق افتاده باشد و به لایه های زیرین نرسد، از اثر پولیش خودرو حذف می شود. اما اگر لایه های زیرین نیز سوخته باشند، پولیش بی اثر است.
اثرات شیمیایی روی بدنه خودرو : باران اسیدی، مواد شوینده نامناسب و شستشو با آب سخت باعث آسیب به رنگ خودرو می شود. باران اسیدی بیشتر در شهرهای صنعتی و آلوده اتفاق می افتد و در جاهایی که املاح آب زیاد است آب سخت نیز وجود دارد و شستن خودرو با این آب باعث آسیب به بدنه می شود. پس از شستشو با آب سخت فراموش نکنید که بدنه خودرو را با حوله خشک کنید.اگر هر یک از این آسیب ها رخ دهد، می توان آن را با یک پولیش ماشی ترمیم کرد.
فضولات پرندگان : باقیمانده فضولات روی بدنه خودرو به رنگ آن آسیب می رساند. در این موارد، پولیش آن را برطرف خواهد کرد.
هدف از استفاده از پولیش و واکس براق کردن بدنه خودرو است. گاهی از پولیش و موم استفاده نمی شود و بدنه نیاز به رنگ آمیزی دارد. رنگ آمیزی بدنه خودرو نسبت به پولیش هزینه و زمان بیشتری دارد. در صورتی که بدنه خودرو به طور مرتب واکس و پولیش باشد نیاز به رنگ آمیزی بدنه به جز در موارد خاص کاهش می یابد. همچنین واکس و پولیش برای داخل خودرو نیز وجود دارد که با پولیش و واکس داخلی متفاوت است.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد