مجله خودرو

پیش‌نمایش 24 ساعت لمانز: فراری جهان را به پیش می‌برد

این فراری در برابر جهان در صدمین مسابقه سخت ترین مسابقه اتومبیلرانی جهان است.

شرکت سوپراسپرت ایتالیایی دقیقاً 50 سال است که در رده قهرمانان کلاسیک Le Mans 24 Hour چرخیده است، اما در سال 2023 با اشتیاق دوباره بازگشته است.

با تسلط بر تمرین و کسب شرایط لازم با دو سریع ترین دور توسط مسابقه هیبریدی کاملاً جدید 499P خود، شور و هیجان بسیار مورد نیاز را به مسابقه صدمین این آخر هفته تزریق کرد.

قوانین هیبریدی جدید و رویکردی جدید حتی به رقابت در لمانز، و همچنین مسابقات قهرمانی استقامت جهان، فراری را از حاشیه و در کانون توجه قرار داده است.

اما پورشه بازگشته است. و پژو. و تیم تویوتا که در سال های اخیر در فرانسه تسلط داشته است به فعالیت خود در Le Mans ادامه می دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

حتی کادیلاک نیز به اکشن و تعقیب عنوانی پیوسته است که هنوز برای رانندگان روزمره در سراسر جهان به اندازه پیروزی در گرندپری موناکو یا ایندیاناپولیس 500 معنی دارد.

مارک رویس، رئیس جنرال موتورز، گفت: “واقعاً، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد – و جهان نظاره گر آن خواهد بود.” CarExpert.

او در قلب یک مسابقه‌دهنده، مدیر عامل سابق هولدن و مردی است که پس از چندین پیروزی کلاس با شورولت کوروت، به حمله کادیلاک در لمانز چراغ سبز نشان داد.

«دریافت دعوتنامه برای رقابت در اینجا برای کادیلاک و شورولت یک افتخار است. فرصت رقابت با بهترین های جهان – رانندگان، تیم ها و تجهیزات – هیجان انگیز است.

همه چیز برای کادیلاک در مراحل آماده سازی مسابقه خوب پیش می رفت، تا زمانی که اینطور نشد. نمونه اولیه آمریکایی برای مدتی در نبرد برای کسب موقعیت قطب سوم سریع بود، تا اینکه یک موتور بسیار عمومی و شرم آور منفجر شد که باعث آتش سوزی تماشایی شد. آن لمانز است.

بنابراین فراری از ردیف اول و جلوتر از یک جفت تویوتا و سپس کادیلاک تعمیر شده شروع به کار خواهد کرد.

پژو؟ طرفداران فرانسوی حتی به اندازه کافی سریع نبودند که به ضربات قطبی واجد شرایط شوند.

و این چیزی است که در مورد لمانز وجود دارد. همه چیز متفاوت است و برای سال 2023 حتی به معنای نسل جدیدی از مسابقات اتومبیلرانی هیبریدی در جلوی میدان است.

کل خط تولید از 63 خودروی اسپورت تشکیل شده است، نه تک سرنشین، و هر کدام توسط سه راننده مشترک است.

آنها دو بار شبانه روزی در مسابقه ای می دوند که حتی می تواند – همانطور که تویوتا یک بار ثابت کرد – در آخرین دور شکست بخورد.

از بسیاری جهات، لمانز مانند یک مهمانی خیابانی غول پیکر است که دور یک مسابقه اتومبیل رانی پیچیده شده است. یک شهربازی 24 ساعته، بارها در همه قسمت‌های پیست، زمین‌های بزرگ پر از کمپینگ‌ها وجود دارد. و این تازه شروع است…

حتی با این وجود، رقابت مرگبار جدی و فوق رقابتی است.

پورشه نام خود را به عنوان یک برند خودروی اسپورت افسانه‌ای با بهترین رکورد در لمانز – 19 برد کلی – به ثبت رساند، اگرچه تویوتا در سال‌های اخیر با پنج پیروزی، معیار را تعیین کرده است.

ماشین فراری؟ این کشور با 9 پیروزی در رده سوم فهرست تاریخ قرار دارد، اما آخرین باری که برای اولین بار به پرچم رسید، در سال 1965 بود. بنابراین، چرا برند ایتالیایی بازگشته است؟

آنتونلو کولتا، رئیس جهانی مسابقات استقامت فراری، در پیشروی مسابقه آخر هفته، گفت: «این پروژه برای ما یکی از مهم‌ترین پروژه‌های موتوراسپرت برای فراری، پس از فرمول یک است».

نمی‌دانم شانس شکست دادن تویوتا را داریم یا نه. من معتقدم که این کار آسان نخواهد بود. اما در هر صورت ما تمام تلاش خود را می کنیم.»

2023 24 نتایج Hyperpole Heures du Mans

  1. #50 فراری AF Corse، آنتونیو فوکو: 3:22.982
  2. #51 فراری AF Corse، الساندرو پیر گویدی: +0.773
  3. #7 تویوتا گازو ریسینگ، کاموی کوبایاشی: +1.285
  4. #8 تویوتا گازو ریسینگ، برندون هارتلی: +1.469
  5. #75 Porsche Penske Motorsport، فیلیپه نصر: +1.549
  6. شماره 2 کادیلاک ریسینگ، ارل بامبر: +2.188
  7. #5 Porsche Penske Motorsport، فردریک ماکوویکی: +2.194
  8. شماره 3 کادیلاک ریسینگ، سباستین بوردای: +2.539
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد