مجله خودرو

چرا تسلا بی سر و صدا رادارهای ایمنی را برای برخی از مالکان غیرفعال می کند؟

تسلا مدتی است که رادار جلویی را بر روی وسایل نقلیه خود نصب نکرده است، اما صاحبان خودروهایی در ایالات متحده که قبلاً به رادار مجهز شده اند گزارش می دهند که در بازدید از سرویس غیرفعال می شود.

تعدادی از مالکان تسلا در باشگاه موتورز تسلا وب سایت، همانطور که توسط درایو، اشاره کرده اند که یک کار بدون هزینه در برآورد خدمات آنها اضافه شده است. مشتریان تسلا باید قبل از شروع کار روی وسیله نقلیه خود با این موضوع موافقت کنند.

یک نفر که در باشگاه موتورز تسلا وب سایت از تسلا درخواست کرد تا کار را از برآورد خدمات حذف کند، اما پس از آن دوباره به طور خودکار اضافه شد.

مشتری دیگر در باشگاه موتورز تسلا درخواست کرد که غیرفعال‌سازی رادار از لیست شغلی خودرو حذف شود و تسلا به او گفته بود در حالی که می‌توانند خط را قطع کنند، به هر حال با یک به‌روزرسانی هوایی آینده غیرفعال می‌شود.

آ Reddit کاربر بولتن خدماتی را برای غیرفعال کردن رادار رو به جلو ارسال کرد که می گوید “شاخه های ساختگی” روی خود سنسور و کانکتور سنسور نصب شده است.

خرید لوازم یدکی خودرو

این بدان معناست که خود واحد رادار هنوز روی خودرو نصب شده است، اما متصل نیست. این در تضاد با گزارش‌های قبلی است که نشان می‌داد واحد رادار به صورت فیزیکی از خودرو خارج می‌شود.

در این مرحله مشخص نیست که آیا از کار انداختن رادارهای خودروهای تسلا هنوز در استرالیا رخ داده است یا اینکه محدود به آمریکای شمالی است.

مشخص شده است که تسلا تنها واحدهای رادار را در خودروهایی غیرفعال می‌کند که دارای سیستم‌های دوربینی هستند که قادر به استفاده از سیستم فقط دوربین تسلا ویژن هستند.

همانطور که در بالا ذکر شد، تسلا حذف رادار از وسایل نقلیه خود را در سال 2021 آغاز کرد و از سال گذشته شروع به حذف تدریجی حسگرهای اولتراسونیک کرد، که منجر به از دست دادن عملکرد برخی از خودروها می شود که در حال حاضر توسط سنسورها پشتیبانی می شود تا زمانی که سیستم مبتنی بر دوربین بتواند برای جبران آن ارتقا یابد.

این شرکت گفت با حذف سنسورها، به طور همزمان «شبکه اشغال مبتنی بر دید» خود را راه‌اندازی کرد – که قبلاً فقط در خودروهایی با نسخه بتا کامل خودران استفاده می‌شد – که به خودروهایش موقعیت‌یابی فضایی با کیفیت بالا، دید طولانی‌تر و دید طولانی‌تر می‌دهد. توانایی شناسایی و تمایز اشیاء.

ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت گفت الکترک در ژوئن 2021، استفاده از رادار را متوقف کرد، اما اگر “رزولوشنی بسیار بالا” بود، دوباره از آن استفاده کرد.

“احتمال ایمنی با دید خالص بیشتر از دید + رادار خواهد بود، نه کمتر. آقای ماسک گفت: دید آنقدر خوب شده است که رادار در واقع سیگنال/نویز را کاهش می دهد.

یک رادار با وضوح بسیار بالا بهتر از دید خالص است، اما چنین راداری وجود ندارد. منظورم این است که دید با رادار با وضوح بالا بهتر از دید خالص است.

تسلا در سال 2016 اعلام کرد که تمام وسایل نقلیه‌اش در آینده «سخت‌افزار مورد نیاز برای توانایی کامل خودرانی در سطح ایمنی بسیار بیشتر از یک راننده انسانی را خواهند داشت»، با استناد به استفاده از هشت دوربین فراگیر، یک رادار جلو و 12 دوربین اولتراسونیک. حسگرها

اما پیگیری تسلا برای توانایی واقعی سطح 5 هنوز به نتیجه نرسیده است – این هدف اساساً برای همه شرکت‌ها گریزان است – و سیستم‌های Autopilot و Full Self-Driving آن سطح 2 یا 2+ در نظر گرفته می‌شوند.

بیشتر: تسلاس با حذف سنسورها به طور موقت عملکرد خود را از دست می دهد
بیشتر: تسلا در حال آماده شدن برای افزودن رادار به Autopilot است

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد