مجله خودرو

چقدر می توانم برای رعایت نکردن فاصله جریمه شوم؟

عقب نشینی در آمریکا به معنای برگزاری یک مهمانی در یک بازی فوتبال با درب عقب کامیون وانت شماست. این چیزی نیست که ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم – عقب نشینی در اصطلاح استرالیایی عمل نزدیک شدن بیش از حد به وسیله نقلیه مقابل شما است. همانطور که در اینجا، شما دقیقاً روی درب عقب خودروی اصلی رانندگی می کنید.

 • در دم یا تعقیب بیش از حد یک وسیله نقلیه سرب، در اکثر حوزه های قضایی استرالیا یک تخلف است
 • جریمه ها و امتیازات کاستی اعمال می شود
 • پیشنهادهایی برای حفظ فاصله ایمن وجود دارد – و به نظر نمی رسد کسی از آنها پیروی کند

و نه تنها این عمل خطرناک است زیرا پتانسیل توقف شما را محدود می کند و خطر تصادف را افزایش می دهد، بلکه تقریباً در تمام ایالت ها و قلمروهای استرالیا یک عمل غیرقانونی است و جریمه های قابل توجهی برای پرداخت وجود دارد.

ابتدا، بیایید در نظر بگیریم که “دوم بند” در عمل چگونه به نظر می رسد. هر یک از حوزه های قضایی استرالیا توصیه هایی را در مورد آنچه که به طور کلی “فاصله دنبال کردن ایمن” نامیده می شود ارائه می دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، پیشنهاد این است که شما باید “حداقل 3 ثانیه فاصله بین وسیله نقلیه خود و وسیله نقلیه جلوی خود را حفظ کنید”.

چگونه آن را اندازه گیری می کنید؟ به وسیله نقلیه جلویی توجه داشته باشید، هنگامی که وسیله نقلیه اصلی از آن عبور می کند یک نشانگر را انتخاب کنید و سپس «یک-یک-هزار، دو-یک-هزار، سه-یک-هزار» را بشمارید. اگر قبل از پایان گفتن به همان نشانگر رسیدید، خیلی نزدیک هستید.

خرید لوازم یدکی خودرو

به هر حال پیشنهاد همین است. در واقعیت، ممکن است دریابید که غیرممکن است، به خصوص در بزرگراه هایی که به نظر می رسد رانندگان دیگر فکر می کنند باید در هر شکافی بین وسایل نقلیه دیگر قرار بگیرند.

به گفته دولت NSW: «زمان واکنش زمانی است که راننده برای دیدن و درک یک موقعیت، تصمیم گیری در مورد پاسخ و سپس شروع به اقدام نیاز دارد. راننده ای که تناسب اندام و هوشیار است و تحت تأثیر الکل، مواد مخدر یا خستگی قرار نمی گیرد، به حدود 1.5 ثانیه زمان نیاز دارد تا به یک خطر واکنش نشان دهد. در سرعت های بالاتر به حدود 2.5 ثانیه افزایش می یابد.

“زمان پاسخگویی زمانی است که راننده باید اقدام کند. اکثر مردم حداقل به 1.5 ثانیه زمان نیاز دارند تا پاسخ دهند، مثلاً ترمز کنند.

و فراتر از آن، شرایط مختلف بر زمان پاسخ‌دهی تأثیر می‌گذارد، با دولت نیوساوت ولز که رانندگان باید در هنگام رانندگی در شرایط نامناسب، مانند جاده‌های یخ زده یا خیس، فضای اجتناب از تصادف خود را «به چهار ثانیه یا بیشتر افزایش دهند». یا در شب».

با در نظر گرفتن این موضوع، داشتن جریمه برای رعایت نکردن فاصله ایمن، امری منطقی به نظر می رسد. و هر ایالت و قلمرو استرالیا چنین قانونی دارد. در اینجا خلاصه ای از هر یک آمده است:

 • نیو ساوت ولز بیشترین مجازات را در بین تمام ایالت ها و قلمروهای استرالیا برای دم کشی دارد. قانون 126 جرایم عمومی رانندگی: «در پشت وسیله نقلیه دیگر خیلی نزدیک رانندگی کنید تا ایمن نباشید» می تواند منجر به جریمه هنگفت 464 دلاری و سه امتیاز نقص شود. برای زمینه، این جریمه مشابهی است که برای سرعت بیش از 10 تا 20 کیلومتر در ساعت بیش از حد مجاز می‌کنید!
 • ویکتوریا از عبارت “عدم رانندگی مسافت کافی از پشت وسیله نقلیه” استفاده می کند و می تواند پلیس متخلف را یک امتیاز نقص و جریمه تا سقف 248 دلار ببیند.
 • استرالیای جنوبی دارای دو قانون “Tilgation” است: “عدم رعایت فاصله ایمن پشت خودروهای دیگر” – 372 دلار جریمه و یک نقص، در حالی که یک قانون در مورد حفظ “حداقل فاصله پشت یک وسیله نقلیه طولانی” نیز وجود دارد که 270 دلار جریمه و یک امتیاز دارد.
 • کوئینزلند برداشت کمی متفاوت از مسائل دارد، با قوانینی که رانندگان باید حداقل دو ثانیه بین خودروی خود و وسیله نقلیه جلویی در شرایط “ایده آل” یا 4 تا 6 ثانیه در شرایط نامساعد فاصله داشته باشند. اگر مشخص شود که کار اشتباهی انجام می‌دهید – به عبارت دیگر، “از نزدیک خودروی جلویی را دنبال می‌کنید”، ممکن است 335 دلار جریمه و یک امتیاز نقصان دریافت کنید.
 • استرالیای غربی همچنین “دو ثانیه” را در صورتی که شرایط اجازه دنبال کردن راهبرد فاصله را بدهد، تجویز می کند، اگرچه هر کسی که “نتوانی وسیله نقلیه را در فاصله ایمن دنبال کند” ممکن است 200 دلار جریمه شود و پلیس دو امتیاز منفی داشته باشد.
 • که در تاسمانیاین عبارت این است که “وسیله نقلیه دیگری را خیلی نزدیک دنبال کنید تا ایمن توقف نکنید” که می تواند یک امتیاز منفی و 181 دلار جریمه را به همراه داشته باشد.
 • در عمل کنید، اگر مشخص شود که «از پشت خودروی دیگر خیلی نزدیک رانندگی می کنید که نمی توانید ایمن توقف کنید»، ممکن است دریافت کننده جریمه 407 دلاری و یک امتیاز انحراف باشید.
 • قلمرو شمالی قاعده خاصی برای عقب نشینی یا هر چیزی که توصیف کند از نزدیک خودروی جلویی را دنبال کنید، ندارد، اگرچه دولت قلمرو شمالی “قانون سه ثانیه” را برای پیمودن مسافت در شرایط خوب یا شش ثانیه در صورت خیس بودن یا خیس بودن جاده توصیه می کند. لغزنده علاوه بر این، “راننده یک وسیله نقلیه طولانی (بیشتر از 7.5 متر، از جمله وسایل نقلیه یدک‌کش کاروان) نباید در فاصله نزدیک‌تر از 200 متر از پشت وسیله نقلیه طولانی دیگر تبعیت کند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد